Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az miért van, hogy a TC...

Az miért van, hogy a TC szerint semmilyen használt autót nem érdemes vásárolni?

Figyelt kérdés

Nem így mondják szó szerint, de az összes használtautó tesztjüknek gyakorlatilag az a konklúziója, hogy jó autó lenne, de vannak bajai és emiatt nem igazán éri meg a pénzét, de ha megvásároljuk, akkor még el tudunk vele menni, csak akkor vállaljuk, hogy rajtuk fog megr.hadni.


Ez nem kicsit demoralizáló, úgy gondolom!



2022. dec. 15. 00:17
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
97%

9-es kommentemre kiegészítésül, mert kihagytam a lényeget:


Magyarországon augusztusi felmérés szerint 342900 forint volt a nettó átlagkereset.


Szerintem nem kell leírnom hogy ez mennyire nem sok, és mennyire nem lehet manapság belőle félretenni számottevő összeget, ha nem anyucinál laksz, hanem bérelsz lakást vagy a sajátodra a hiteltörlesztőt, és csak élsz, tudod, vásárolsz 30 ezerért egy hétre, meg ilyenek.


Egyszerűen nem fér bele ebbe az összegbe egy új autó megvásárlása. Azt csak hitelre tudod megtenni, aminek aztán fizetheted a törlesztőjét kamatostul + még az autód értéke is csökken folyamatosan, tehát egy hatalmas bukó az egész. Hiába mondhatod magad az átlagnak, tehát hiába élsz "átlag életszínvonalon" amennyiben nem vagy tele adóssággal mint a nép legnagyobb része, ennyibe nem fér bele egy új, vagy drága fenntartású használt autó. Sokan mégis belemennek, aztán rinyálnak hogy szar az autó, szar a német fujj. Nem a német szar, te keresel túl keveset hozzá. Aki a magyar átlagkereseten él, annak egy 10-13 év körüli, 1m körül megvásárolható megbízható egyszerű kisautó való, már ha kell neki autó egyáltalán. Mert azt tankolni kell, szervizelni kell, mosni fogod, azért valamennyi értékcsökkenéssel ott is kell számolni, stb stb, nem is gondolnak bele sokan hogy hónapra leosztva mennyibe kerül egy tök átlagos autó fenntartása ha ezeket tényleg mind beleszámolod.

2022. dec. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
50%

#7 azon szoktam mosolyogni hogy a 10 éves autó bruttó életveszély sokaknak, de simán felülnek egy 30 éves repülőgépre tenerifére menet. :D

Oké, más a karbantartási színvonal, de a kockázati tényező is más. :)

2022. dec. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

#12


"Oké, más a karbantartási színvonal, de a kockázati tényező is más. :)"


Hát olyan autót már láttam ami nem ment tovább, de olyan repülőt, ami fennmaradt, még soha. 🤣

2022. dec. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
79%

12: nem azt mondtam, hogy a 10+ éves autó életveszély, csak azt, hogy jellemzően már vannak hibái, amik előbb-utóbb előjönnek.


A másik dolog a karbantartás: nyilván egy repülőgép karbantartása, meg a "megoldjuk okosban a hátsóudvarban" között óriási a különbség.


Amúgy van 40 éves autó, ami full nem életveszély és van 15 éves, ami meg az. Ez főleg karbantartás kérdése.

2022. dec. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
95%

#14

Én is kb így gondolom. De az átlagproli elég alacsony hányada van ugyanezen az állásponton. :)

2022. dec. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
83%
De akinek kevés pénze van vagy felfordul a gyomra az új autóktól az nyilván csak használtat vesz.
2022. dec. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
81%

#16 pl.

Megnyertem volna az eurojackpot-ot, akkor már lenne 20 autóm.

Egy se lenne 15 évnél fiatalabb ebben biztos lehetsz. :D :D

2022. dec. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
56%
Hát neked!
2022. dec. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

"Oké, más a karbantartási színvonal, de a kockázati tényező is más. :)"


Másnak más, de nincs is értelme a két dolgot összehasonlítani. Ellenben annak van értelme, hogy egy régebbi, nem karbantartott vagy karbantartott és új autót össze hasonlítson az ember.


Az autóvezetésben benne van a baleset veszélye, ott meg csak nem mindegy, hogy tele vagy védelmi rendszerekkel és sértetlenül szállsz ki vagy meghalsz.


Mert nem mindegy, hogy kétszer volt már törve vagy rohad a kaszni és összecsuklik veled, vagy csak nem nyílik a légzsák mert már ezer éve nem is működik.

2022. dec. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
89%

Amúgy mi abban a demoralizáló, hogy elmondják a tényeket?


Én sehol nem olvastam hogy a használt autót szidnák. Egyszerűen egy használtnak már tudod mik a hibalehetőségei, szokásos betegségei, mik azok a dolgok amire senki nem figyel és ebből garantáltan hiba lesz. Még azonos típus is teljesen más megítélésű különböző motorokkal.


És ugye általában nem úgy adják el, hogy előtte komplett motor generál és gyári felújítás, hanem igyekeznek addig életben tartani, hogy a leendő vevő még hazajusson vele, aztán bármi szar van az már az ő baja.


Vagy vannak alkatrészek amik alapból rohadt drágák, csak nem mindegy hogy garanciában ingyen cserélik kétszer, vagy magadnak kell harmadjára is kicserélni százezrekért.


Főleg hogy átlag magyar azt nézi, hogyan vegyen olcsón jót, és nem kalkulálja bele, hogy itt rögtön az elején lesznek egyéb költségek a géppel.

2022. dec. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!