Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A pótkeréken kell gumit...

A pótkeréken kell gumit cserélni, vagy nem olyan fontos?

Figyelt kérdés
Most jelenleg nyári gumik vannak a kocsin, de szeretném lecserélni 4 évszakosra. A kérdés az, hogy 4 vagy 5 gumit vegyek? A pótkeréken is cseréljem le, vagy az mindegy, mivel nem sokat van használva(Eddig még soha)?

2022. dec. 10. 15:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
71%
Nekünk a csomagtartóban van, a felnyitható "padló" alatt.
2022. dec. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

A pótkerék csak arra való, hogy a legközelebbi gumisig valahogy eljuss vele. Gondolom nem fél Európán át a német autópályán szándékozol 250-nel száguldozni vele.

Nekem csak mankókerék van a csomagtartóban. Még ez is feláras volt, teljes értékű pótkerék nem is volt kérhető az autóhoz. Mankókerékből szerintem nincs is téli, vagy négyévszakos.

Az, hogy öreg a pótkerék, pont emiatt nem annyira számít. Ráadásul a csomagtartóban nap, UV, időjárás nem nagyon éri. Ha a nyomást tartja, nincs durván kirepedezve, akkor nem cserélném.

2022. dec. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
10%

Én már láttam a cseh pályán döcögni mankó kerékkel autót.

Az a világ legidiótább autó tartozéka.

2022. dec. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
73%

"Én már láttam a cseh pályán döcögni mankó kerékkel autót.

Az a világ legidiótább autó tartozéka."


A leállósávban várni a trélert mondjuk vasárnap éjjel a szakadó esőben sokkal jobb?!

2022. dec. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
47%

Én 18 éves autóval kaptam durrdefektet vasárnap éjszaka a Mátrában (felhőszakadás miatt kövek voltak az úton).

A pótkerék még a gyári, 18 éves volt, repedezett. De kibírta a szálláshelyig és másnap egy gumisműhelyig (kb. 100 km összesen). De akkor és ott sokkal nyugodtabb lettem volna egy kicsit fiatalabb gumival. :)

Lényeg a lényeg, ha nem 10+ éves, nem repedezett, akkor nem érdemes cserélni.

Én egyébként azóta azt szoktam, hogy amikor új gumit veszek, akkor az egyik régit rakatom fel a pótkerékre.

2022. dec. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!