Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » El akarok kezdeni motorozni,...

El akarok kezdeni motorozni, mik a fontos tudnivalók?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon régóta vágyam a motorozás, egy ideje fontolgatom hogy belekezdjek. Mik a fontis tudnivalók? Ez alatt értem, hogy a jogosítvány körübelül mennyi, egy motor milyen árak közt mozog, ami jó egy kezdőnek is. (Nekem így személyszerint a cross motorok tetszenek.) Kicsit aggaszt, hogy annyira nem értek a motorokhoz, nem akarom hogy butának nézzenek, de remélem ettől függetlenül motorozhatok. :D Előre is köszönöm a válaszokat!

2022. nov. 13. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:

20szoros árkülönbsegek isclehetnek. Böngeszd a hasznalt motor oldalakat.


A jogsi árát pedig bármelyik autósiskola honlapján megtalálod.

2022. nov. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad, hogy milyen motoros jogsit szeretnél, bár ha crossoznál, oda talán nem is kell jogsi, igaz közúton se mehetsz vele. Én félúton vagyok az "A" korlátlannal, úgy 22 óra rutint fizettem, mire átmentem, és még 16 óra kötelező városi lesz majd jövőre, viszont az már várhatóan 10 ezer forint/óradijjal. Nagyjából 420 ezer lesz a vége mindennel együtt.
2022. nov. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A motorozásban a legnagyobb királyság, hogy végtelenül olcsó.

A legcsúcsabb motorokat is megkapod 10-12 millió körül.

Egy minőségi ruházat, védőfelszerelés mondjuk meg dobja ezt egy párszáz ezerrel, de akkor is.

2022. nov. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha falun vagy külvárosi erdős részen laksz, akkor van egy jó hírem. 200felett már tudsz venni 50es vagy 125-ös(nyilván papír nélküli) krossz endurot. Egy motoros megmutatja neked, hogyan kell váltani és ha van egy kis érzéked hamar belejössz. Java részt földúton, mellék utakon motoroztam meg persze utcán is. Meg persze kell egy bukó oszt csá. Ami pénzbe kerül az a benzin az olaj az alkatrészek meg a szerelés.
2022. nov. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szimplán a jogsi mai árakkal simán 300 ezer körül lesz. Amit normális helyen szintén elmondanak: normális védőfelszerelés, sok gyakorlás, rendszeres tréningek - én olyan helyen jártam, ahol rutinvizsgáig kötelező is volt egy kétnapos vezetéstechnika tréning.


De ha ennyire kezdő vagy, és életedben nem motoroztál, inkább ajánlanék egy bevezető tréninget, a Safety-Hungary tart Budapesten, Debrecenben és Kecskeméten olyan kétnaposat, ami 14 éves kortól látogatható, teljesen a nulláról adnak át ismereteket és gyakorlatokat. Én biztos nem kezdenék el motorozni, főleg nem egy autósiskolánál, ahol sok esetben nem is értenek hozzá, de szinte minden esetben csak ráültetnek, aztán menjél, amíg nem próbáltam ki, ténylegesen tetszik-e egyáltalán az élmény.

2022. nov. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5-ös vagyok, a lényeg lemaradt:

Szűk egymillióért vettem motort, kezdőként is használható, de elég nagy, kisebb is lett volna drágábban és sajnos nincs benne ABS. A használtpiaci árak éppen szállnak elfele. Szervizelés drága tud lenni, de a rendszeresen csinálandó dolgok nem nagy pénzek (évente az olaj ára + olajcsere nálam olyan 18 ezer).

Rutin 5000/óra, forgalmi 6000/óra volt az én sulimban, plusz persze vizsgadíjak (20 ezer KRESZ tanfolyam + 4600+4700+11000). Nekem több mint 30 óra volt, mire 250-estől a 600-asig lépcsőzve három különböző típusú motorral abszolváltam a rutint, cserébe forgalomban kevesebbet kellett vezetnem, ha van B jogsid, az már igazán pepita. Na meg a védőfelszerelés: olcsóbb kabát + gerincprotektor 50+10 ezer, kesztyű 10-20 ezer, térdvédő bő 10 ezer (normális nadrág kb. a kabát ára, de sima térdprotektor jó helyette), cipő/csizma megint 45-60 ezer, bukósisak meg annyi, amennyit a fejed ér, 100-200 ezerért már van jó.

2022. nov. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6! Sajnos ezeket az árakat megszorozhatod kettővel. Nekem Székesfehérváron, már nyár elején 8 ezer volt egy óra, és mint írtam fentebb, az újaknak, és jövőre már nekem is 10.
2022. nov. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 Nekem nyár elején volt ennyi Budapesten. De most ránéztem a portálunkra, valóban, most már az én sulimban is 8 ezer a rutin. :/
2022. nov. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2022. nov. 15. 13:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!