Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vegyek, ha nem...

Milyen autót vegyek, ha nem akarok "tucatautót"?

Figyelt kérdés

Egyelőre még nem, majd valamikor tavasszal, nyáron tervezek venni valamilyet. Használtat akarok, a keret kb 2 millió, inkább hosszabb utakra. Csak nem akarok ilyen nagyon basic autót venni, mint Suzuki swift, Opel Astra, Skoda Octavia, Ford Focus stb. Valami olyasmit szeretnék, ami kitűnik kicsit a tömegből, és valami tetszetős darab. Nem ilyen BMW, Merci, Audira gondolok, mert ezek se tűnnek ki. Költségekkel úgy vagyok, hogy használt autóra amúgy is költeni kell, nem tartok tőle, mert ha már költök, akkor olyanra költsek, ami legalább jól néz ki.


Eddig ami ebbe az árba beleférhet, az pl. Mazda RX 8. Itt mondjuk rozsdára kell ügyelni. Inkább Coupe kategória tetszik, ebben az ársávban normális coupekat tudtok? Esetleg mást, ami különleges?


Évjáratba is az ár miatt nyilván ilyen 2004 környékétől jöhetnek, ennyiből nem vennék 10 éves autókat, így kitolódik valamelyest ez is.


Ha valakinek van jó tippe, ne tartsa vissza.



2022. okt. 27. 06:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Esetleg valami amerikait? Azok elég különlegesek nálunk ha nem valami Mustang, bár azok sem sorakoznak minden sarkon.
2022. okt. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Revolúcióbiológus ***** válasza:
20%
Mazda RX-8-at manapság legfeljebb donornak vesznek az emberek villanyautós átalakításhoz, gyári hibás az összes motor, a Zsigulik tovább bírták anno. Szinte az összes ilyen '90-es évekbeli japán sportautó pénztemető, de a Wankel motoros Mazdák különösen. Egy Mitsubishi Eclipse vagy Nissan 300ZX talán nem igényel több szervizt, mint egy korabeli BMW Z3, de hát sovány vigasz, hogy nem minden hétvégén, csak minden másodikon kell rajta szerelni valamit. Ennyiért kapsz egy Fiat Coupét vagy MG F-et, azok alá nem két, hanem csak háromhetente kell majd befeküdni, ha ez vígasztal. Esetleg Opel Tigra vagy Ford Puma.
2022. okt. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Trabant, az már elég ritka.
2022. okt. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
8%
Mazda mx3, Ford cougar.
2022. okt. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
IFA.
2022. okt. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Lada
2022. okt. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%
Fiat Multipla.
2022. okt. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Attól függ mik az elvárások pontosan.

Pl. a Focus/Astra/Golf/Polo cabrio verziói (Eos) már nem egészen tucat. De ha kicsit hozzáraksz, akkor lehetne gondolkozni pl. Scirocco-ban. Na arra mindenki rácsodálkozik (mondjuk nekem kicsit építgetve van már).

Az RX8-nál szerintem a Wankel motor túl nagy kockázat.

2022. okt. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Esetleg ha elmennék egy másik irányba is, és Lexus téren nézelődök?


Azokból a 2006-2007 környéki 220d Dizeles IS-ek 1,5-2 millió közt mozognak. Ugyan nem egy különc autó, viszont mégse egy Audi/Merci/BMW kombó, ami minden 3. autó az utakon.


Csak nem tudom mennyire jók azok a dízelek, gondolom a Toyota féle dízel van bennük. Mert nekem kicsit gyanusnak tűnik, hogy egy 2008 környéki Swiftet is 1,5 millió körül árulnak, meg egy Lexust is.

2022. okt. 27. 11:58
 10/13 A kérdező kommentje:
Esetleg Hyundai Coupe is tetszik. Azok mennyire megbízhatóak?
2022. okt. 27. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!