Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vegyek, ha nem...

Milyen autót vegyek, ha nem akarok "tucatautót"?

Figyelt kérdés

Egyelőre még nem, majd valamikor tavasszal, nyáron tervezek venni valamilyet. Használtat akarok, a keret kb 2 millió, inkább hosszabb utakra. Csak nem akarok ilyen nagyon basic autót venni, mint Suzuki swift, Opel Astra, Skoda Octavia, Ford Focus stb. Valami olyasmit szeretnék, ami kitűnik kicsit a tömegből, és valami tetszetős darab. Nem ilyen BMW, Merci, Audira gondolok, mert ezek se tűnnek ki. Költségekkel úgy vagyok, hogy használt autóra amúgy is költeni kell, nem tartok tőle, mert ha már költök, akkor olyanra költsek, ami legalább jól néz ki.


Eddig ami ebbe az árba beleférhet, az pl. Mazda RX 8. Itt mondjuk rozsdára kell ügyelni. Inkább Coupe kategória tetszik, ebben az ársávban normális coupekat tudtok? Esetleg mást, ami különleges?


Évjáratba is az ár miatt nyilván ilyen 2004 környékétől jöhetnek, ennyiből nem vennék 10 éves autókat, így kitolódik valamelyest ez is.


Ha valakinek van jó tippe, ne tartsa vissza.



2022. okt. 27. 06:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#9: Egy öreg Lexus, minden csak nem villantós autó. Nem véletlenül kérdeztem, hogy mik is azok az elvárások. A panel előtt villogni marad az E46, akármennyire nem tetszik. Ha magadnak akarsz autót, nem másnak, akkor a Lexus is opció. Nem az én világom, de jó autók. Csak ugye ezzel nagyon elmentünk attól az iránytól, amit a kérdésben kezdtél feszegetni.

Hyundai Coupe sem rossz alapvetően, de kérdés, hogy megér-e ennyit egy 20 éves konstrukció

2022. okt. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Nem is villogni kell, hanem csak szimplán annyi, hogy ne egy tucat G Astra legyen, vagy Focus, az nem baj, ha régebbi, bár olyan 18 év fölé nem szívesen mennék. Csak simán annyi, hogy ne egy sablon autó legyen, felni meg fényezés stb. téren én idővel kicsit rensbeszedem, hogy legyen egy jobb megjelenése.


Hyundai coupek egyébként 2006 utáni kicsivel, amiket néztem. Ba ezek motorikusan meg minden téren nem klasszik pénztemetők, akkor nem rossz.


Lexus meg nagy kedvenc, elvégre ez gyakorlatilag a kisebb költségekkel jàró prémiumautó a BMW-hez képest pl, viszont nekem gyanús, hogy az IS széria 2006-2008 közti darapjai dízel motorral 1,5-2 millió közt vannak, a benzinesek meg 3 milloó környéke. 2 millióért benzinesből a 2006 előttieket árulják.


Most ebből vagy arra következtetek, hogy azok a dízelek nem jók, vagy csak simán széthajtották őker teljesen 800 ezer km-ekig, és onnan tekergették 250-re.

2022. okt. 27. 12:18
 13/13 anonim ***** válasza:
42%

Jól látod a 2.2 toyota dízel betegágy. A Toyota fel is adta inkább hibridet gyárt. 6 hengeres benzines a jó választás Lexus terén.

Aztán még ott van a benzines hathengeres Alfa 156. Legjobb élmény autó lenne ha hátsókerekes lenne de így is eleg fasza és ha valaminek akkor ennek az ára már csak felfelé fog menni. Vagy egy jó állapotú w124-es Merci. Szintén sorhattal.

2022. okt. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!