Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Leteszítek az autót vagy...

Leteszítek az autót vagy kevesebbet fogjátok használni ha kivezetik az árstoppot?

Figyelt kérdés
2022. dec. 5. 06:52
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Sajnos munkabajárásra használom főleg az autót, mert a tömegközlekedés nagyon vacak, 30km , de simán 1,5-2 óra lenne két busszal és gyalog, csak oda, és 12órás műszak után alig aludnék, és már mehetnék is vissza. Kocsival meg fél óra. Idén vettem egy 50-es motort, és amikor csak lehetett azzal mentem. Jövőre is ez lesz.
2022. dec. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Óradíjat emelek mindenképp.
2022. dec. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
84%

Most is keveset használom, ezután is pontosan ugyanennyit fogom.


Ez az árstopp inkább rossz, mint jó. Mit nyerünk vele? Kb 130-150 forintot literenként a piaci árhoz mérten jelenleg. Ez mondjuk egy 65 literes tankkal rendelkező autónál egy teli tank esetén ha 140 forinttal számolunk mint különbség a stoppos és a piaci ár között, akkor 9100 forintot jelent.

Egy átlagos modern autó olyan 7,5 liter körül fogyaszt 100 kilométeren akkor, ha abban van bőven városi használat is. Így ez kb 860+ kilométerre kéne elég legyen.


Szerintem 860 kilométerenként 9100 forint "haszon" nem ér meg annyit, hogy:


1) A Mol teljes monopóliumba kerül, gyakorlatilag a kis versenytárs kutak és importőrök megszűnnek létezni ha ez még sokáig marad így.

2) Pánikol mindenki hogy nincs üzemanyag (hiszen importőr már nincs, a Mol finomítója meg takaréklángon megy már régen karbantartás miatt, és egyelőre nincs vége), tehát viszik a hatósági árasat mint a cukrot, sokszor már Mol kutakról is elfogy délelőtt a 95-ös. Én a legutóbbi 2 alkalommal amikor tankolnom kellett az utóbbi hetekben, mindkét alkalommal kénytelen voltam 100-as benzint rakni a kocsimba, mert nem volt más, az meg nyilván drága, és bár nyilván jobb minőségű de az autómnak nincs szüksége rá. Akkor most megérte?

3) Ahogy a gazdaságban majdnem mindennek, úgy ennek is megvan a böjtje máshol. Egyszerűbb példa mondjuk a hatósági áras 2,8%-os zsírtartalmú tej. Dejó, dejó, vehetünk tejet nem aranyáron - eredmény: a boltokban alig van 2,8-as tej, és nyilván a gyártó valahol be szeretné hozni a kiesést, tehát cserébe a vaj, a túró, a bármi ami tejből készül sokkal drágább lett, mintha a tej maga nem lenne hatósági áras. Ugyanúgy kifizetjük az árát, csak nem abban a konkrét termékben. És talán még többet is.

Az üzemanyagnál pedig nyilvánvaló, hogy a piaci áras üzemanyagot drágítják azért, hogy az árstoposból valamit visszahozzanak a céges autókon, akikre nem vonatkozik a hatósági ár. Ennek megfelelően a logisztika drágább, nyilván ez a termékek árába van ismét beépítve.


Annyira könnyen megvezethető a nép nagy része, hogy tényleg szomorú nézni. Ezeknek az első blikkre "kedvezményeknek" mind megvan, és meglesz a jövőben is a böjtje, illetve megvan a haszonélvezője. Például a hitelmoratóriumnak is, amire ugyan tényleg sokan rászorultak a Covid alatt, de cserébe a futamidejük és a kamatuk szépen megnőtt akár olyan szintre is, hogy egy-két évvel is kitolódott egyes hitelek futamideje.

2022. dec. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
60%

13as vagyok kérdező

Értem, hogy mentős van, és elszomorító hogy nettó 230 ezer Ft-ot keres jelenleg az országban valaki, aki társadalmi szempontból egy rendkívül fontos munkát lát el, míg egy texasi vadkapitaista számára 2 csavart össze tekerő cintányéros biorobot 8 műszakba 350eket kap.


De magán a tényen nem változtat szerintem az, hogy ha az ársapka nélküli benzin alapvetően komoly problémát okoz, akkor neked az autó egy luxuscikk (amúgy több millió embernek az, nyugi). Mint írtam is, mi lesz ha beeesik egy váratlan szerviz? Vagy ennyi erővel egy gumiszettet sem cserél valaki?

Az ársapka nélküli üzemanyag egy autó fenntartásához mérten filléres tétel még mindig.

2022. dec. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
24. Sajnos nem luxuscikk, öreg szüleimet kell vinnem rendszeresen kezelésre..
2022. dec. 5. 11:30
 26/33 anonim ***** válasza:
73%

"230 ezer a nettó jövedelmem"

Akkor Te valójában nem engedhetsz meg magadnak egy autót, és ez teljesen független attól, hogy milyen bohóckedvezmény van a benzinen.

2022. dec. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Céges autóm van, eddig is piaci áron tankoltam magán célra is.


Én túrázni, kirándulni szeretek, és inkább kifizetem a plusz költséget de kiszabaduljak a természetbe, minthogy otthon üljek a panelban csak hogy spóroljak.


Hozzátenném, eddig is tömegközlekedést választottam ha az volt előnyösebb, vagy nem jelentett időbeni többletet. És vezetni is "spórolósan" vezettem eddig is.

2022. dec. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy nem akarok offenzív lenni, de 230 ezerből eddig sem nagyon lehetett megengedni az autót.
2022. dec. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Miért tenném le?

Napelemről töltöm ingyen.

2022. dec. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Le van pontozva 26-os és 28-as is, de amennyire én látom igazuk van. Főleg most, ebben a gazdasági helyzetben.


Én 2016 körül kerestem ennyit, és akkor még azért olcsóbb volt minden nem kicsit, mint most. Akkor nekem egy Volkswagen Golf 5 1.9 PD TDI-m volt, ami bár tök jó állapotú kocsi volt és figyelve volt rá, de így is földhöz tudott vágni 2 alkalommal, egyszer amikor turbógondja volt, és még egyszer amikor sok minden egyszerre jött össze, futómű, rozsda, váltóprobléma és még apróságok. Alapból sem lehetett már akkor sem sok pénzt félretenni 230 ezer nettóból - ennek több mint negyede ment el akkor csak a lakbéremre + rezsimre és lakótársakkal együtt laktam annyiért természetesen -, ami kis összegeket félre tudtam rakni azok meg vagy elmentek ezekre a soron kívüli szervizekre, vagy egyéb váratlan költségekre, mind tudjuk hogy ilyenek vannak és lesznek is. Nem tudtam igazából spórolni számottevő összeget úgy, hogy az ne legyen elköltve valamire záros határidőn belül.


És ez akkor volt. Most meg én egy hónapban a 8 órással + a mellékkeresetemmel olyan 800-1m között azért összerakok egy hónapban, párom is 600-700 körül, és még így is rohadtul érezzük a válságot, mert van hitelünk amit fizetni kell, van lakásunk aminek igen magasak a fenntartási költségei, és van két autónk amik szintén nem arról híresen hogy nagyon keveset fogyasztanának vagy nagyon olcsón szervizelhetőek lennének. Pedig erre a keresetre sokan itthon azt mondanák hogy hű de sok hát te gazdag vagy. Én nem érzem magam annak. 230 ezerből meg egyszerűen nem is tudom elképzelni hogy lehet egyáltalán megélni most ha saját helyen laksz vagy bérelsz saját helyet, várásolsz (hát basszus csak kettőnkre a heti-kétheti nagybevásárlás 30-40 alatt nem áll meg manapság úgy hogy figyeljük az akciókat és Lidlben vásárolunk), tankolsz, autót szervizelsz, fizetsz számlákat stb. Félretéve fixen nem marad, ha nincs félretéve, az pedig majdnem biztos út az adósságspirál felé.

2022. dec. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!