Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Leteszítek az autót vagy...

Leteszítek az autót vagy kevesebbet fogjátok használni ha kivezetik az árstoppot?

Figyelt kérdés
2022. dec. 5. 06:52
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ahova járok kocsival éri meg időben és pénzben is.
2022. dec. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
Nem használom annyit hogy a piaci árat ne tudnám kifizetni, munkábajáráshoz egyáltalán nem kell.
2022. dec. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem akinek a NEM hatósági áras benzin nem fér már bele, annak amúgy maga az autózás nem férne bele.

Bele sem merek gondolni egy 150 ezres szervizzel mit kezd az a decibasszó akinek gondot okoz nem komcsi áron venni a bengát

2022. dec. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
13. 230 ezer a nettó jövedelmem, mentőzök...sokat jelent nekem a 480as benzin
2022. dec. 5. 09:20
 15/33 anonim ***** válasza:
Mivel autós futár vagyok, és maradok is, így biztos, hogy nem.
2022. dec. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Eddig is prémium üzemanyagot tankoltam, ezután is azt fogok.
2022. dec. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Eddig sem használtuk sokat a kocsit, kb havi 1, max 2 teletank.

Igazából a kaja és szolgáltatas árak növekedese mellett fel sem tűnik majd ez a plusz 20e Ft havi kiadás

2022. dec. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
74%

"De miért van ez szerinted?"


Lustaság, kényelmesség, meg úristen, nehogy mások azt lássák már, hogy busszal járok, hát milyen ciki az....


Amúgy ahogy a 13-as válaszoló írja, szerintem akinek nem igazán fér bele a nem hatósági áras benzin, annak a kocsi sem fog. Főleg két kocsi. Persze, közben az a gond, hogy sokan rá vannak kényszerülve.


Én egy megyeszékhely melletti községben lakom, nincs is messze a várostól, 10 km-re, de itt pl. mindenkinek két autója van. Komolyan, majdnem mindenkinek, fiatal családok laknak erre, van egy anyukának-apukának, amúgy csokos környék, 2-5 éve épültek a házak, nem milliomosok laknak itt amúgy, hanem többnyire "átlagemberek", mittudom én, banki ügyfélszolgàlatos, rendőr, villanyszerelő, asszisztensek, ilyesmi. Havi 2-400 ezreket kereső emberek.


Na, és igen, most látni, hogy oké a házat kinyögték valahogy, viszont mindenkinek két régi, sz*r kocsija van, mert ugye majd lecserélik, csak úgy elszàlltak az árak, hogy senki nem tudja lecserélni. Egyet sem, nemhogy kettőt. Mert azokat tankolni kell, szervizelni, biztosítást fizetni rá, és család, gyerekek, ház mellett kellene kigazdálkodni két kocsi lecserélésének az árát, na ez tiszta luxus lett.


Viszont, sajnos a tömegközlekedés gáz, a városköpontba még csak-csak bejut az ember normális időben, de ott kevés a melóhely, tovább kell menni, csatlakozásra várni, megint menni, gyalog egy kicsit, hát gyerek mellett ugye nem fér bele, hogy a 15 km-re lévő munkahelyre napi 2,5 -3 órát kelljen ide-oda ingázni. Műszakos melóba szintén nem lehet járni innen kocsi nélkül, mert nem jut be és haza az ember.


Szóval, ha valaki pont a város másik oldalán dolgozik, annak gáz, mert muszáj kocsit használni, de jó sok pénzt el is tankol vele. Busszal viszont nem tud odamenni.

2022. dec. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
Máshogy nem tudom megoldani a munkába járást, szóval nem fogom kevesebbet használni. Ezt az emelést még kibírom, de ha tovább emelkedik (meghúztam 1000Ft-nál a határt) és a főnököm nem tudja kigazdálkodni a fizu emelésem akkor kénytelen leszek letenni az autót illetve új munkahelyet keresni.
2022. dec. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
62%
Az emberek többsége nem fogja letenni, inkább kifizeti. Ez is olyan mint a cigi, akármennyibe kerül sokan ugyanúgy megveszik.
2022. dec. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!