Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mekkora üzemanyag árnál...

Mekkora üzemanyag árnál gondolkodnátok el azon, hogy "leteszitek" az autót és mennyi lenne az, amikor sajnos le kellene tenni, mert már nem érné meg?

Figyelt kérdés

2022. márc. 14. 12:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sajnos muszáj az autó, ha 1500 lenne, akkor is azzal mennék. Max. vennék egy olcsóbb, kisebb autót, ami kevesebbet fogyaszt és azzal járnék.
2022. márc. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én autóm szerencsére nem fogyaszt sokat és vannakalkalmak amikor muszáj autóval mennem bárhova is. Én már a jelenlegi árstopos árat is sokallom de sajnos kell még akkor is fogok tankolni ha 700-800 ft körül lesz vagy ha még drágább, legfeljebb tényleg csak akkor veszem elő az autót ha nagyon fontos.


Én mondjuk jó időbe ha egyedül megyek valahova a környéken és nem kell cuccokat vinnem akkor motorral szoktam menni. Van nekem egy elektromos robogóm de már évek óta csak áll a fészerben mert az akkuja teljesen ledöglött benne és nem érte meg nekem másikat venni bele. Úgy voltam vele ha sikerül vennem jó áron egy ugyanilyet jó akkuval akkor alkatrésznek jó lesz de már azon vagyok hogy inkább szerzek bele akkut rászánom a pénzt és akkor lesz egy elektromosom, mert ha ennyire elszállnak az üzemanyagárak akkor jó időbe elektromos robogóval elmászkálgatok ameddig csak lehet és akkor az autót tudom jobban nélkülözni és akkor tényleg csak a legszükségesebb utakra veszem elő.

2022. márc. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Muszáj mennem vele, mert különben kb. 4,5-5 órát kellene utaznom naponta (autóval kb. 2-2,5 óra). Nem beszélve arról, hogy csak 2 szatyorban tudnám hazahozni a vásároltakat, kb. egy 6-os vizet nem tudnék hazahozni (kertváros, közepes bolt kb. 3 km-re van).

De a kocsi szerencsére keveset fogyaszt, és részlegesen itthonról dolgozom, átlagban hetente 2 napot itthon vagyok.

2022. márc. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Beviz Elek ***** válasza:
56%

Nem tudom…

Keveset fogyasztanak az autóink és nem is kocsikázunk sokat, mindkettőbe 30-35liter megy havi szinten. Ha a duplája lenne az ár akkor is ki tudnánk fizetni, ez a része nem probléma, de én a környezetvédelem és a sokkal kényelmesebb vezetés miatt elektromosra szeretnék váltani.

2022. márc. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

Végleg letenni nem tudom és nem is akarom mert szeretem az autóm, imádom vezetni.. igazi vezetési élményt ad.


Viszont az tuti, hogy idén már kevesebbet fogom használni "saját" célra és többet fogom elővenni a bringát. :)

2022. márc. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Letenni az autót...csak tapasztalnád meg egyszer, milyen autó nélkül élni, egy vidéki városban ahol a buszközlekedés tragédia, gyalog meg nem tudok elmenni bizonyos helyekre...eszedbe nem jutna ilyen hülyeség, akármennyibe is kerül a benzin.
2022. márc. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Hamarabb fogok benzint desztillálni, mint letenni az autót. (Régi kis kompressziós benzines katonai gépek elmentek egy erősebb pálinkával is.) Whisky-t tudnék főzni kb. 600 Forintos literenkénti áron, mert van ismerős akitől nagyon olcsón tudok nagy mennyiségben kukoricát szerezni. Ha 1000 Forint fölé menne a benzin ára, akkor ezt meg is tenném, az autómban meg csak elég lenne dugattyúkat cserélni hozzá, mert az etanolt bírja nagy töménységben is.
2022. márc. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%

Én most sem járok autóval, szinte sehova. Szerencsére városon belül mozgolódok az esetek 90%-ában. Van egy kisebb, 300 köbcentis motorom, azt szoktam használni szinte mindig. 3,5 liter körül fogyaszt.


Vegyetek robogót :) 125-ös robogó kijön 500 ezer forintból, el is lehet majd adni kb annyiért, de cserébe 2-2,5 liter között kijön a fogyasztás és megszűnnek a dugók is. Könnyített A1 vizsga meg megvan 100 ezer alatt. Egyedül a 100 ezer, ami kiadás. Ha az emberek 20%-a 2 kerékre váltana, legalább jó időben, megszűnne a dugók kb 80%-a (legalább jó időben).

2022. márc. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%

Aki vezet régóta, napi szinten és autója van, nem fogja letenni, tankolni fog megha 2000ft/liter is, mert elkenyelmesedett.


En is így vagyok vele miota saját autom van, és azzal járok dolgozni meg mindenhova. Szomorú vagy nem szomorú de el se tudnám már magam képzelni a 4-6os villamoson. Folyamatosan emelkedett anno, az embernek figyelembe kell vennie mikor autót vesz hogy lesz e rendesen penze rá, vagy ha valakinek olyan van, hogy nem teheti meg sporolnia kell rá, el kell gondolkodni hogy a benzin vagy a napi több órás tomegkozlekedes.


Nekem van pénzem a benzinre, az autóra, akkor is lesz ha a duplája lesz vagy a tripjara, de tudom hogy van akiknek nem, sajnos egy auto ezzel jár főleg ha masszívan használod. Azt szokták mondani hogyha van pénz majomra bananra is legyen

2022. márc. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
36%

A négyes jót irt amugy, nem tudom minek kell lepontozni, én is így gondolom és vagyok ezzel, és a kilencesneknek is igaza van, hiába vannak kommenthaboruk h "majd akko' en letepeszem az ottot aztan járok bussza'"

Nem fogják.

2022. márc. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!