Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történt a kocsimmal és mit...

Mi történt a kocsimmal és mit tegyek?

Figyelt kérdés
Másfél hete kezdtem el vele munkába járni, ami kb 45 kmre van otthonról. Egy Matizról van szó, ami eddig csak egyszerű bevásárló utakra volt használva. Most jöttem vele reggel és azt vettem észre, hogy a hűtőfolyadék jelző kiakadt teljesen és hangosan elkezdett zörögni a motor meg fura szag is volt. Azt hittem, el se jutok a munkahelyig. Mit tegyek, hogy orvosoljam a problémát?
2022. márc. 28. 08:16
1 2 3
 21/28 krwkco ***** válasza:
33%

"Az a terv hogy délután mikor megyek haza, jön a családom kimenteni,"

Jó terv. Ne törődj a károgókkal, ellendrukkerekkel.

Töltsétek tele. Ha beindul járassátok egy kicsit. Ha a családod tudja, hogy hogyan kell légteleníteni, akkor az szuper lenne. Alá kell nézni, hogy csöpög-e. Óvatosan meg kell tapogatni a csöveket és csőcsatlakozásokat és a kiegyenlítőtartályt, hogy hol szivárog.

10 és 30 km után ellenőrizni kell, hogy mennyi víz van még benne. Ha melegen kell utántölteni, akkor ronggyal le kell takarni a kiegyenlítőtartály kupakját és csak olyan ember nyithatja ki, aki tudja, hogy mit csinál.

Szerintem nem lesz komoly baja, csak meg kell találni, hogy hol szivárog, kijavítani és jól légteleníteni.

2022. márc. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Hazaértünk. Beletöltöttük a folyadékot, járattuk a motort, alul megnéztem, a földre nem folyt ki semmi. Viszont miután leállítottam a motort, újra megnéztük a folyadék szintet és már pár perces járatás után mintha lejjebb ment volna kb 1 centit, ami nem tudom, normális-e vagy sem... Töltöttünk még bele, majd elindultunk. Menet közben semmi rendellenessėg nem volt, úgy ment mint eddig, egyedül az volt a normálistól eltérő, hogy végig lehetett hallani egy nagyon halk, szárnyverdesés szerű hangot menet közben. De szagot nem lehetett érezni. Viszont a hűtőfolyadék-mutató most végig nagyon alacsony hőmérsékletet mutatott, ami valaki szerint szintén nem jó, mert talán reggel a felforrástól elromolhatott a hőmérséklet mérő (?).
2022. márc. 28. 18:38
 23/28 A kérdező kommentje:
Ami a szárnycsattogás szerű hangot illeti, nem tudom, hogy az tényleg csak most kezdődött el, vagy eddig is volt, csak eddig nem tűnt fel...
2022. márc. 28. 18:39
 24/28 krwkco ***** válasza:
68%

"és már pár perces járatás után mintha lejjebb ment volna kb 1 centit, ami nem tudom, normális-e vagy sem... "

Normális. Kidolgozott magából egy kis levegőt, ami helyet cserélt a hűtőtartályban levő vízzel.


"Viszont a hűtőfolyadék-mutató most végig nagyon alacsony hőmérsékletet mutatott, ami valaki szerint szintén nem jó, mert talán reggel a felforrástól elromolhatott a hőmérséklet mérő (?)."

Azt nem gondolnám, hogy a hőmérsékletmérő romlott el. De az lehet, hogy a termosztát a nagy hőtől nyitott állapotban beragadt. Onnan lehet megtudni hogy elromlott, ha az autót hideg állapotról egyhelyben járatva, a hűtőbe menő két vastag cső azonnal melegedni kezd.

A termosztát nem drága, 3-7 ezer forint. A cseréje sem bonyolult.

Viszont valahol megszökött a hűtővíz. Jó lenne megtalálni, hogy hol. És egy ideig sűrűn kellene ellenőrizni a hűtőfolyadékszintet.

Örülök, hogy nem lett nagyobb baja a motornak. :-)

A szárnyverdesés lehet az ékszíj (más néven hosszbordásszíj) hangja. Ha meghallgatva tényleg arról a környékről jön, akkor nem hiszem, hogy volna jelentősége.

2022. márc. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos válaszokat, különösen az utolsó válaszolónak :) :)
2022. márc. 28. 20:37
 26/28 krwkco ***** válasza:
66%

Szívesen. Szinte az összes válaszoló, aki pozitívumokat mondott, én voltam. :-)

Üdv

krwkco

2022. márc. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Egy idő eltelt, mióta utoljára írtam. A kocsi elvileg meg lett javítva, ki lett cserélve a hűtőfolyadék tartály, mert elvileg repedt volt... Egy ideje újra ezzel járok dolgozni, és pár napja meg ma is megnéztem a tartályban a szintet és ma kb 2 centis süllyedést láttam megint....az lenne a kérdésem, ez normális-e viszonylag nagy terhelés mellett vagy még mindig folyik valahol?
2022. ápr. 12. 14:02
 28/28 krwkco ***** válasza:

Ha tartálycsere óta nem ellenőrizted, akkor normális. A hűtővíz feltöltésekor maradhatott a rendszerben egy kis levegő és azt dolgozta ki. Ha már sokat ment a javítás óta és többször ellenőrizted és feltöltötted korábban, akkor lehet, hogy még mindig szivárog valahol.

Érdemes most egy darabig a szintet naponta/hetente ellenőrizni. Mindig ugyanolyan állapotban, pl. indulás előtt hideg motornál.

És örülök, hogy még mindig szuperál az autó. Egy "kis" túlmelegedést meg lehet úszni motorkár nélkül.

2022. ápr. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!