Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történt a kocsimmal és mit...

Mi történt a kocsimmal és mit tegyek?

Figyelt kérdés
Másfél hete kezdtem el vele munkába járni, ami kb 45 kmre van otthonról. Egy Matizról van szó, ami eddig csak egyszerű bevásárló utakra volt használva. Most jöttem vele reggel és azt vettem észre, hogy a hűtőfolyadék jelző kiakadt teljesen és hangosan elkezdett zörögni a motor meg fura szag is volt. Azt hittem, el se jutok a munkahelyig. Mit tegyek, hogy orvosoljam a problémát?
2022. márc. 28. 08:16
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Szerelővel orvosold a problémát.

Lehet megfőzted a motort.

2022. márc. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Valsz felforrt a hűtővíz. Ilyenkor azonnal le kell állni, megvárni, hogy visszahüljön. Te nem tetted, így ki tudja, hogy mekkora kárt okoztál (majd a szerelő). Az meg megint más, hogy miért forrt fel a víz, azt is egy szerelő fogja tudni megmondani.
2022. márc. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
72%
Kresz tanfolyamon nem tanították mit tegyél ha felvillan a motor hőfokjelző? Vagy gondoltad amíg gurul nincs nagy baj. Esélyes hogy ez a motor kuka.
2022. márc. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Először is ezt a kocsit már ne indítsd be. Vontasd el a szervizbe, a szerelő meg felméri mekkora a kár. Valószínű nem kicsi ha megfőzted a motort.
2022. márc. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 krwkco ***** válasza:
100%

"Mit tegyek, hogy orvosoljam a problémát?"

Először is nézd meg, hogy maximumon van-e a hűtőfolyadék a kiegyenlítő tartályban. Keress egy képet a neten a motorteredről, hogy biztosan tudjad, hogy melyik az.

Ha hiányzik belőle, akkor hideg motornál csavard le a kupakját és töltsed maximumig. Ioncserélt vagy desztillált vízzel, de ha nincs más, csapvízzel.

Menj el vele szerelőhöz és legalább mutasd meg neki az autót.

Ha kockázatkedvelő típus vagy és a javításig is közlekedni akarsz vele, akkor minden reggel ellenőrizd a szintet és tölts utána. Tartsál erre ioncserélt vizet az autóban. (Benzinkút, Tesco és hasonló helyeken kapsz.) De voltaképpen ezt nem ajánlom, mivel nem értesz hozzá és végleg tönkremehet a motor.

2022. márc. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy elfolyt a hűtőfolyadék és akár nagyon komoly baja is lehet.

Ne menj vele sehová, hátha még menthető.

2022. márc. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 krwkco ***** válasza:
100%

Ha már komolyan károsodott a motor, akkor nem fog beindulni. Ha még nem károsododott, akkor fel kell tölteni vízzel, ahogy írtam és ha nem csurog belőle a víz, akkor be lehet indítani. Ha mindig van benne elég víz és a tulaj figyeli a hőfokjelzőt, akkor elviselhető kockázattal el lehet vele menni a szerelőhöz.

A tralereztetés nem az öreg Matizok tulajainak műfaja.

Az egyetlen súlyos fejlemény az lehet, ha olyan szinten hengerfejes, hogy állás közben megtelik a henger vízzel. Akkor a motor úgyis teljes felújításra szorul. És az önindító nem tudja eltörni a hajtókarokat, szóval a helyzet nem fog romolni.

2022. márc. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges megjavíttatni, elmondanám Neked... Egy ilyen kocsira már (ebben az állapotában) egy fillért nem érdemes költeni, inkább vegyél egy megbízhatóbbat, ha kisautó kell akkor azon kategórián belül.
2022. márc. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 krwkco ***** válasza:
47%

"Felesleges megjavíttatni,..."

Ez azért enyhe túlzás így látatlanban. Nekem is volt, hogy pirosba ment a mutató és kigyulladt a "túl meleg" lámpa. (Persze én megálltam az első benzinkútnál és utántöltöttem a vizet.)

Egy kis repedés volt a termosztátházhoz menő egyik vékony cső csatlakozóján. Ott víz szivárgott ki és levegő ment be. A felmelegedett levegő meg nyomta kifele a vizet a kiegyenlítőtartály kupakján át.

Néhány nap múlva kicseréltem a hibás csövet egy hőálló gumicsőre awab bilincsekkel. Meg a termosztátházat is, mert az anyaga el volt öregedve. 10 ezer forint alatti anyagköltség és azóta nem fogy a hűtővíz.

Szóval, ha a kérdezőnek víztöltés után beindul a motorja, akkor lehetséges, hogy egyszerűen javítható.

2022. márc. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Az által, hogy felforrt vízzel tovább mentél, azt hiszem megadtad neki a kegyelemdöfést.
2022. márc. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!