Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az miért lehet, hogy a kocsimm...

Az miért lehet, hogy a kocsimmal fűről vagy puhább talajról elindulva néha lefulladok?

Figyelt kérdés
Szevasztok! Jóideje megvan már a jogsim, elsőre meglett a forgalmi is, volt egy kis kihagyásom, de mostanában elkezdtem újra többet vezetni, majdnem minden nap. Egész jól vezetek azt gondolom, biztonságosan, nagyon figyelmesen, előre átgondolva mindent, a KRESZ-t mindig betartva, nem bénázva, a helyzeteket hamar felismerve, határozottan, sem a magam sem mások életét nem veszélyeztetve. Elég jól is indulok 1-esből, nem tartom olyan rossznak a kuplung használatomat, aszfaltról indulva kb. sosincs lefulladás, azonban megfigyeltem, hogy puhább területről indulva, mint pl. fű vagy kisebb sár már lefulladok valamikor, amire nem is számítok olyankor. Ilyen területen is ugyanúgy használom a kuplungot induláskor, mint kemény úton/aszfalton. Ilyen füves területeken indulva gondolom nagyobb gáz kell és még tovább tartani a kuplungot nem? Nem mindig sikerült. Elhiszem, hogy egy 30 éve vezető veteránnak ez fura kérdés lehet, de engem idegesít, aki pár éve vezet csak. (Mindig ugyanazt az autót vezetem, ha esetleg számít).

2020. febr. 25. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

1996 óta vezetek, van két opelom, egy dízel, meg egy benzines.

A dízellel még 3-ba is el tudok indulni,a benzines meg még 1-esbe is lefullad minden apró hülyeségért.

Ráadásul valami rossz is benne, mert sokkal gyengébb, mint kellene.

De volt benzines 1.4-es peugeotom, az benzines létére nagyon jól vezethető volt, indulásnál nem engedte lefulladni a motort, bénázhattam bármennyit.


Nyugi, a tapasztaltabbak is bénáznak, sőt én egyre többet. :)

2020. febr. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%
A puha talaj sokall jobban fogja az autót mint a beton.
2020. febr. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Így tehát puha talajon nagyobb gáz és hosszabb kuplung lenntartás? Az is okozhatta egyébként, hogy túl kevés gázt adtam.
2020. febr. 25. 16:00
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"pár év vezetés" után engem is idegesítene.

Ez a hiba csak az 1-2 hónapos jogosítványosokra jellemző.

Gyakorolj!

2020. febr. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A lazább talaj (föld, homok, kavics, hó stb.) visszafogja a kereket, elnyeli az energiát. Ahogy gyalog is nehezebben tudsz elindulni, az autó sincs ezzel másként. Kicsivel több gáz és kicsit tovább csúsztasd a kuplungot. De csak óvatosan, mert ha túl sok gázt adsz vagy túl hirtelen engeded a kuplungot, akkor kipörög a kerék (amennyiben nincs kipörgésgátló).
2020. febr. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

AZ autó vezetés nem úgy nézki hogy puha talaj, vagy kemény talaj.

Nem szállunk ki megtapogatni hogy most ez puhább és nagyobb gázzal indulunk, ilyet csak egy kezdő csinál esetleg.

Amikor indulunk akkor már érezni kell hogy fogja e a motort vagy nem, És ahhoz adunk gázt megh a kuplungot is úgy kezeljük hogy hogyan viselkedik a motor

indulásnál.

2020. febr. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!