Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a gond a kocsimmal?

Mi a gond a kocsimmal?

Figyelt kérdés

Pár hete vettem egy leharcolt állapotban lévő 2007-es swiftet jó áron.

Amit cserélni kellett

Konplett váltó felújítás (tipushiba)

Első futómű is gatya volt

Új kuplungot is kapott

És ezen kívűl a szokásos összes olaj,szűrő meg gyertyák cseréje

Mindennel együtt 4 kiló volt így értem el összesen a piaci árát amennyiért mennek most.

Viszont a szerviz előtt nem csinálta azt hogy hidegen első indításnál először leesik a fordulat olyan 600 körülire rendes remeg is az autó picit kb 4-6 mpig

Aztán gondol egyet és felugrik olyan 2-2,3 ezerig mintha nyomnam a gázt pedig egyik pedálhoz se érek

Illetve a rükvercet még mindig nagyon nehezen veszi pár száz km után is ez mennyire normális?



2021. nov. 1. 10:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Az a fordulatszám ingadozás a suzuki betegség, nekem is ilyen volt és a szerviz se tudott semmit kezdeni vele.
2021. nov. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

A fordulatszám-ingadozás sok dologtól lehet, szerintem ilyen kocsinál a kopott motor lehet a ludas.

Az hogy nehezen veszi be a hátramenetet két ok miatt lehet. Vagy a váltófelújításnál vagy a kuplungnál elbaxtak valamit.

2021. nov. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2006-os swiftem van.

A fordulatszám ingadozás nálam addig tartott amíg ki nem cseréltem a gyertyákat (NGK-iridium)

Komplett váltó????

Jelenleg 170.000km.nél tartok. A kuplung csere esedékes volt 110 ezernél, de a váltó köszöni szépen eredeti állapotában elvan..... ;)

2021. nov. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát a tipikus nyelestengely csapágy problémája volt.

240e van egyébként benne

Igazából gyertyákat is cseréltetni akartam de az valamiért kimaradt.

De akkor pótlom köszönöm.

Illetve jó hogy mondtátok hogy szarul rakták össze

Ma vissza vittem és valami minimális kopás volt talán egy perselyt tettek oda nem vágom sajna hiába mondta el nem értek hozzá a lényeg hogy most mindent szépen pontosan a vesz a rükvercet is és nyilván garanciába csinálta nem kért se anyag se óradíj ktsget

2021. nov. 3. 19:47
 5/9 A kérdező kommentje:

Illetve olyan kérdésem van még hogy mit kell cserélni ha az a probléma hogy ha felkapcsolom a tompitottat akkor kap vilagitást a műszerfal illetve ténylegesen fel is kapcsolódik viszont az a zöld kis piktogram nem jelenik meg.

Ha refire rakom felvillan a kék amig bekapcsolva van.

Mi lehet a gond?

2021. nov. 3. 19:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen piktogramot keresel, mert a tompítottnak nincs visszajelzője.
2021. nov. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hogy hogy nincs? Eddig minden autómban volt (német,francia)
2021. nov. 4. 13:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Japánoknál nem szokás.
2021. nov. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Továbbá nincs fékbetét minimumot jelző lámpa, sem lengéscsillapító kontroll lámpa, keréknyomás ellenőrzés sincs, amellett a kézifék és a fokfolyadéktarály is ugyan azon az izzón van, szóval nem tudod, hogy a kézifék a bibi vagy a szint. Sőt, még kávét sem tud főzni a kis hülye nyomott orrú esztergomi. :)
2021. nov. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!