Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudom megcsinálni,...

Hogyan tudom megcsinálni, hogy így működjön az irányjelző az enyémen is?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Nagyon szép számomra az effajta megoldás, látványos. Gondolom, hogy ehhez másképp kell bekötni a kábeleket is. A lámpatestet pedig meg lehet rendelni Amerikából.



2021. dec. 29. 14:24
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Tehát te úgy érzed, hogy neked jogod van arra, hogy szabálytalán lámpatestre cseréld a saját autódban, de ha valakinek ez szokatlan lesz, akkor az ne üljön autóba. Ha láttad, akkor örülök, mert minden benne van, és csak ismételni tudom. Felesleges biztonsági kockázat, és értelmetlenül vezethet félreértelmezhető szituációkhoz. Európában ha ránézel egy piros lámpára, tudod hogy lassít az előtted lévő. Ha sárga, akkor kanyarodik. Nem kell megvárni, hogy villog-e vagy sem. Nem arról van szó, hogy egy átlag ember ne tudná megkülönböztetni, de felesleges biztonsági kockázat. Nem beszélve arról, hogy ezt te Európában akarod megtenni, ahol ez teljesen szokatlan, és megint csak szükségtelen félreértésekhez vezethet. A dizájnt nem szabad a biztonság rovására előnyben részesíteni, különösen ha az jogszabályokba ütközik, ez az én véleményem. Nem mellesleg szerintem elég bármiféle balesetbe keveredned, ha a biztosító megtudja hogy illegális hátsó lámpákkal használtad az autót, az egész kártérítést rádháríthatják.
2021. dec. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

#11


Azt, hogy kanyarodni akar, csak akkor tudod meg, ha kiteszi az irányjelzőt. Ha nem, akkor ugyanúgy várnod kell, hogy mit akar majd. Ha valaki időben irányjelzőzik, akkor mindegy, hogy sárgán vagy pirosan villog, tudni fogod a lényeget. Nálunk csak azért sárga, mert Európában így döntöttek anno a jogalkotók, nem pedig azért, mert a sárga annyival jobb.

2021. dec. 29. 15:19
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy figyelemfelhívóbb a piros fény, bár szerintem nem az, de az emberek elég régóta használják funkcionálisan a piros fényt. 99%-ban valamilyen veszélyt, hibát jelez, míg a sárga fény többnyire egy információ, figyelemfelhívás. Ezért is használjuk a sárga villogót figyelmeztető jelzésként a kukásautón, ezért használjuk információ továbbításra az irányjelzéskor, ezért sárga a jelzőlámpa közepe: arra akarja felhívni csupán a figyelmet, hogy valami történni fog, figyelj oda.


A piros meg mindenhol veszélyt, tiltást, hibát jelez: jelzőlámpa piros színe egyértelmű, hogy megállásra utasít, ugyanígy a vasúti átjáró, a tűzoltóautó piros-kék fénye, a műszerfalon az olajoskanna, stb. Ezért is tartom elviekben butaságnak összekeverni a sárga fénnyel. Ezek a jelentések évtizedek óta belénk vannak kódolva, kontinensek különböző szabványaitól függetlenül.

2021. dec. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mivel teljesen más funkciót takar a kanyarodás, és a fékezés. Előbbi válaszomban kifejtettem. Ha annyira jó lenne a piros, miért nem villog elöl is pirosan mindenhol? Anno Amerikában valamilyen okból (valószínűleg spórolni akartak) megengedték a féklámpa és az irányjelző összevonását, és ez az ősrégi szabványpont a mai napig érvényes. Mindössze ezért létezik még mindig.
2021. dec. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

#12

Az Egyesült Államok nem írta alá az 1958-as Genfi Egyezményt, ezért ott az ECE-től eltérő FMVSS (Federal Motor Vehicle Safety Standards) szabályozás van érvényben. Az Egyesült Államok területén forgalomba állt gépjárművek világító és jelzőberendezések követelményeit a Federal Motor Vehicle Safety Standard 108 tartalmazza. Léteznek továbbá SAE (Society of Automotive Engineers) előírások is. Ez egyben azt is jelenti, hogy az európai direktíváknak megfelelő világító és jelzőlámpákkal felszerelt gépjárművek nem felelnek meg az ottani előírásoknak, vagyis exportálás előtt azokat át kell alakítani

2021. dec. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

#13


Beléd, mint európaiba van így belekódolva. Aki Amerikában nevelkedett, kiskora óta látja az autókat, annak meg másabb az erre kiterjedő ösztöne, hiszen másabb ingerek érték. Ebből a szempontból persze az európainak szokatlan a pirosan villogó irányjelző, de nem megszokhatatlan. Én örülnék, ha itt is engedélyeznék, költséghatékonyabb is a gyártónak.

2021. dec. 29. 15:27
 17/34 anonim ***** válasza:
63%

Na akkor a gyengébbek kedvéért.

"Ez egyben azt is jelenti, hogy az európai direktíváknak megfelelő világító és jelzőlámpákkal felszerelt gépjárművek nem felelnek meg az ottani előírásoknak, vagyis exportálás előtt azokat át kell alakítani"

2021. dec. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
A másik ilyen dolog, hogy az Egyesült Államokban az első fényszórók szimmetrikusan világítanak, Európában asszimmetrikusan. Ez is miféle balgaság? Jönnek a magyarázattal, hogy azért van így, mert máskülönben elvakítaná a szembejövőt. Ez igen. Akkor Amerikában egymást vakítgatják az emberek. Egyébként is, lehet azon a fényszórón programozni, hogy ne vakítson. Mert így hiába, hogy nem vakít, de a szarvast sem fogod hamarabb észrevenni, ha kiugrik bal oldalról.
2021. dec. 29. 15:33
 19/34 A kérdező kommentje:
Dehát ne csodálkozzunk a dolgokon, mikor a magyar jogban olyan szabályokkal találkozhatunk, hogy 1968 évi, 1975 évi, 1985-ös jogszabály. Nevetséges.
2021. dec. 29. 15:38
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a piros szín tiltást, veszélyt jelent, nem csak az európaiakba van belekódolva, hanem mindenkibe. A hátsó irányjelző színe lehet legfeljebb, ami ott normális, itt meg szokatlan lehet. De nem is ez a lényeg. Költségcsökkentés, vagy dizájn miatt szándékosan lebutítanak egy funkciót, azáltal hogy két funkciót összevonnak egybe. Elveszik ezáltan annak a lehetőségét, hogy ezek a rendszerek egymástól függetlenül, önállóan működni tudjanak. Elég, ha kiég egy darab izzó, máris két funkció hullott ki egyszerre. Ezt nem nagyon lehet kimagyarázni.


Őszintén szólva én már az egybeépített féklámpa és helyzetjelzőre is azt mondom, hogy határeset, hogy a féklámpa nem villan fel külön helyen, de ott legalább a szín ugyanaz.

2021. dec. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!