Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyorsan villogó irányjelző?

Gyorsan villogó irányjelző?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a probléma, hogy balra indexelés közben az irányjelzők gyorsan villognak, viszont sem jobbra, sem elakadásjelző használatakor nem csinálja ezt. Megnéztem, nincs kiégve égő, lekapcsolt lámpák mellett is csinálja.

Szerintetek mi lehet a probléma?

Egy 2002-es Scenicről van szó.

Ma volt egy nagyobb eső, eső után/közben vezettem pár percet gond nélkül, bementem a boltba, de utána már jelentkezett a probléma. Nem tudom beázhatott-e valami, vagy ha igen, mi?

A válaszokat előre is köszönöm!



2021. szept. 27. 17:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Kiégett az egyik izzó azon a felén vagy hibás az elektromos rendszer.
2021. szept. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Kiégett izzó, vagy indexrelé hiba, szerintem ezt jogsiszerzéskor is oktatták még anno. Mostanában nem tudom.
2021. szept. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam nincs kiégve izzó. Ha indexrelével lenne gond, akkor nem minden irányba kellene, hogy jelentkezzen a hiba?
2021. szept. 27. 17:56
 4/15 anonim ***** válasza:
35%
Akkor kiégett egy izzó, hidd már el. Nem jól nézted. A bal oldali három irányjelző izzó közül az egyik nem világít. Vagy kiégés, vagy valami csatlakozási hiba miatt. A relé így figyelmeztet az izzó kiégésre. A relé nem tudja, balra vagy jobbra van-e kapcsolva az indexkar, csak annyit tud, hogy elég nagy áramerősséget kell-e szaggatnia. Ha nem, akkor gyorsabban kattog. Tehát a relé jó.
2021. szept. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
kiégett izzót érzékel a relé, de ez lehet időnként fellépő kontakthiba, ami mégis kiégett izzónak érrzékel a villogórelé..
2021. szept. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már értem az indexrelé működését, viszont nem égett ki égő, az autón van 6db világos irányjelző izzó, amelyek működnek. Azon gondolkodtam még, hogyha rezisztencia szerint működik a relé, nem kellene, hogy elakadásjelző használatakor is gyorsan villogjon?
2021. szept. 27. 19:39
 7/15 A kérdező kommentje:

Előzőt #4 -nek írtam.

Olvastam olyat még, hogy lehet földelés hiba is, ha lesz rá időm megnézem hátha.

2021. szept. 27. 19:42
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem lett cserélve égő benne és kisebb watt számu lett helyette berakva?
2021. szept. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Mióta megvan kb. 5 éve, az irányjelzőkhöz még nem volt nyúlva.
2021. szept. 27. 20:11
 10/15 anonim ***** válasza:
Ne menjünk el amellett, hogy egy 2002es Renaultról beszélünk. Bármi lehet.
2021. szept. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!