Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rendeltem ledes indexeket....

Rendeltem ledes indexeket. Miért van az, hogy hátul nem akar villogni, de elől meg villog? Hogyan tudom azt megcsinálni, hogy ne gyorsan villogjon?

Figyelt kérdés

2013. márc. 8. 18:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Autóról vagy motorról van szó? Ha autóról akkor felejtsd el és tedd vissza a régi égőt.


Ha motorról akkor pedig szerezz be egy elektronikus indexrelét. Azzal megfelelően fog működni.


Egyébként a problémát az indexrelé működése okozza. Az izzók ellenállásától függ hogy mennyi idő alatt melegszik fel(merthogy így működik, felmelegszik egy fémdarab ami elmozdul és így egy kapcsolót nyit és zár) ezért máshogy fog villogni.


Az, hogy a hátsó nem működik összefügghet ezzel. Szóval először a villogtató cseréjét javaslom. Aztán ha még mindig nem működik akkor bele kell kicsit mélyedni a gép elektromos rendszerébe. (nagy gond nem lehet)

2013. márc. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
autóról van szó, sok autón látok ilyent. az az érdekes h elől meg villog
2013. márc. 8. 19:22
 3/19 anonim ***** válasza:

Azokban az autókban valószínű hozzá való villogtató van.

Meg lehet oldani autónál is azt amit írtam. De jóval bonyolultabb mint egy motornál.

Szóval jobban jársz ha visszarakod a régit. Ha meg nagyon LED-eset akarsz akkor meg vidd el egy autóvillamossági szerelőhöz.


De ami még most jutott eszembe, próbáld meg megcserélni hátul a lámpa csatlakozójának két vezetékét. (el ne vágd, nem biztos hogy jó lesz, ha másnem egy dróttal kösd össze egy próba erejéig)

2013. márc. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 waland ***** válasza:
Na ezt az utóbbit nem tanácsolom: A led egy egyenáramú dioda (Light Emitting Diode), szigorúan meghatározott, hogy melyik oldalt kell kapnia a +-t, fordítva nem működik, illetve akár ki is éghet. Ahogy az előző egyébként írta: egyszerűen kicsi az ellenállása, ezért nem hozza működésbe a relét.
2013. márc. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

waland, nem fog az kiégni a fordítva kapja a polaritást.

Pl váltóáramról is működtethető egy LED, de mivel csak az egyik irányba megy rajta a szufla villogni fog.

Viszont hallottam már olyan esetet hogy a LED-es lámpa érintkezői fordítva voltak bekötve gyárilag(és nem is tescos kategória) szóval egy próbát megérhet szerintem :)

2013. márc. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 waland ***** válasza:
Attól, hogy láttál rá példát, hogy rosszul volt bekötve, attól ez a lámpa még nem fog világítani fordítva :D. Ha így világit, akkor fordítva nem fog. Viszont a kiégésre valóban nem találtam utalást, szóval hajlok rá, hogy elhiggyem, ha megfordítja, akkor csak nem fog világítani.
2013. márc. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Persze, ha így világít akkor fordítva tuti nem fog :) De ha így nem világít(a kérdezőnek ez a baja a hátsó lámpával) akkor elképzelhető hogy ettől jó lesz.

Mondjuk nem ismerem az adott autó elektromos rendszerét(de még csak azt se hogy egyáltalán milyen autó) szóval lehet hogy valami teljesen más dolog van a háttérben.

2013. márc. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Kiégni biztos, hogy nem fog. Ahogy írtad is, ez egy dióda. A dióda lényege pont az egyenirányítás, csak az egyik irányba nyit ki (kivéve a zehner dióda). Szóval mókás lenne, ha az ellenkező irányba meg kiégne. Persze van egy feszültség, amit záró irányba se tolerál már, de az nem 12V egy 12V-os LED-nél.
2013. márc. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nem, amit fordítva elvisel az nem 12 Volt hanem 5 Volt.


A katalógusokban mindenhol megadják:


"Reverse Voltage: 5 V"

(Fordított feszültség: 5 V)


Forrás: [link]


A következő lapon a második oldal tetején megadják a reverse voltage értéket.

[link]


Fölötte átüthet a félvezető záró rétege.

Ez minden eddig általam ismert ledre jellemző adat.

2013. márc. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

De ez nem 12 voltos LED.

Leírás szerint is fordítva többet visel el mint működés közben. Szóval akkor a 12v-os LED(márha a LED 12v-os, és nem a bekötés vagy ellenállás miatt működik 12v-ról)fordítva is kibír 12v-ot.

2013. márc. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!