Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rendeltem ledes indexeket....

Rendeltem ledes indexeket. Miért van az, hogy hátul nem akar villogni, de elől meg villog? Hogyan tudom azt megcsinálni, hogy ne gyorsan villogjon?

Figyelt kérdés

2013. márc. 8. 18:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Önmagában 12 V-os led nincs.

A ledeknek színenként eltérő az üzemi áramhoz tartozó nyitó feszültsége. Ez a félvezető réteg szerkezetének fizikájából adódik.


Viszont ahhoz, hogy az közvetlenül feszültségre köthető legyen kell egy szabályzó áramkör, amit akár bele is építhettek az egységbe. Innetől az áramkör fordított feszültség tűrésén múlik, hogy mit visel el és, hogy fordított bekötésben működik-e. Ez mind csak azon múlik, hogy milyen áramkört terveztek és építettek a ledek vezérléséhez.


Van itt borostyánsárga fényforrás irányjelzőbe elektronikával: [link]


és máshova is:

[link]

2013. márc. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

És ezek?

[link]

:)

Nincs külső elektronika, csak a dióda. És mégis 12v-ról működnek :)

2013. márc. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"Nincs külső elektronika" dehogy nincs.

Anélkül nem működhetne ha legalább egy smd ellenállás morzsa nem lenne a tokban. Egyébként aktív szabályzás is lehet benne, mert az kicsi méretű ellenállás nagyon melegedne. Példának itt vannak a villogó ledek. Teljesen víztiszta átlátszó tok és akár két színt váltogatva villogtathat. Szemmel felületesen átnézve rajta nem látszik semmi extra. Viszont ha jól megfigyeljük nagyítóval azt a kiszélesedő kis részt ahol a led chip szokott ülni, akkor lehet látni, hogy ott három kicsi félvezető morzsa is található abban.

A kettő színes led chip és a harmadik a villogtató áramkör.


Ott van az az elektronika, legyen bármilyen trükk is benne.


A lednek meg van a működéshez a feszültség igénye, ami áthajtja rajta a megengedhető áramot. Ha csak tized Voltokkal lépjük túl, akkor a feszültség arányában logaritmus szerűen megugrik az átfolyó áram, egészen a led tönkremeneteléig. Ezért kell legyen valami áram korlátozó megoldás a led tokjában. Anélkül nem működhetne 12 Voltról. A led nagyon kényes "jószág" ilyen szempontból.


Pl.

A vörös lednek kb 2 Volt körüli a működési feszültsége.

A kék és a fehér lednek 2.8-3.3 Volt között van, az átfolyó áram függvényében.

A zöld led igénye valahol 3.6-3.8 Volt körüli.

12 Voltra legfeljebb sorosan kötött led chipeket lehetne rákötni, ami kiteszi a feszültség értékét, viszont akkor nem mehetne fel a feszültség 13.8 Voltra, mint az akkuknál szokott, mert az már túlságosan nagy áramot hajtana át a ledeken, ami ettől tönkre menne. Tehát egyételmű, hogy egy áram korlátozó alkatrész került abba a kicsi tokba is.

2013. márc. 10. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Amit linkeltem ott vannak tokozás nélküliek. Amiket elméletileg közvetlenül rá lehet kötni a 12v-ra és működni fognak. Gondolom ott magába a diódába van beépítve valami szabályzás, de mi lehet bennük?

Sajnos víztiszta kivitelt nem látok ott, szóval belelátni nem lehet, de érdekelne hogy hogy van ez megoldva :)

Mert ami ezekben van (főleg a 3mm-esben) annak kisebbnek kell lennie 1mmnél, és 12-ból kell csinálnia 2-3,5-öt(vagy többet egy kicsit)

2013. márc. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Integrált szilícium áramkör van benne.

Az már más kérdés, hogy pontosan milyen elvi funkciót valósítottak meg benne.


Az 1 mm igen nagy méret integrál áramkör méretéhez mérve.

Azon gondolkodom, hogy nekem is mintha lett volna 12 Voltos led, de már nem emlékszem átlátszó volt-e vagy diffúz szóró anyaggal volt-e beöntve. Majd elnézek a Lomexbe és megkérdezem őket, hogy van-e víztisztában 12 Voltos ledjük. Ha van akkor le tudom fotózni a lencséjén keresztül.


Nekem most 5 mm-es kék villogó akadt a kezembe. Abba bele fotóztam a lencséjén keresztül és látszik a leddel ellentétes oldalon az IC. [link]


Ez villogtatásra képes.

Most érdekességképp ezt tudtam mutatni.

2013. márc. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

jav. "integrál"

Az 1 mm igen nagy méret integrált áramkör méretéhez mérve.

2013. márc. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Tyű, jó ez a kép :) Gondolom akkor a 12v-os is így nézhet ki kb kívülről :)

Érdekes ez, láttam már víztiszta villogó LED-et, de valahogy nem tűnt fel hogy nem csak a szokásos alkatrészeket látni benne.

No megint okosabb lettem :)

2013. márc. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nézd meg nagyítóval jó fény mellett.
2013. márc. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A huzal kivezetésű 12 Voltos ledeknek kicsi a fény erejük, kisebb áramról működnek és ha minden igaz akkor tényleg ellenállás van bennük. Azért is nem működhetnek nagyobb áramon, mert a kicsi tok nagyon felmelegedne tőle.
2013. márc. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!