Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyorsan villogó irányjelző?

Gyorsan villogó irányjelző?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a probléma, hogy balra indexelés közben az irányjelzők gyorsan villognak, viszont sem jobbra, sem elakadásjelző használatakor nem csinálja ezt. Megnéztem, nincs kiégve égő, lekapcsolt lámpák mellett is csinálja.

Szerintetek mi lehet a probléma?

Egy 2002-es Scenicről van szó.

Ma volt egy nagyobb eső, eső után/közben vezettem pár percet gond nélkül, bementem a boltba, de utána már jelentkezett a probléma. Nem tudom beázhatott-e valami, vagy ha igen, mi?

A válaszokat előre is köszönöm!



2021. szept. 27. 17:16
1 2
 11/15 krwkco ***** válasza:
Még annyit, hogy az autókban az időzítést már nem a relé csinálja, hanem egy elektronika. A Ford-okban ez a GEM modul egyik feladata. A Renault-ban nem tudom, hogy hívják. Ez az elektronika figyeli az áramkör ellenállását, és ha valami nem stimmel, akkor kétszeres sebességgel villogtat.
2021. szept. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Az elektronika benne van a relé házában. Nem legyél már ennyire okos...
2021. szept. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
folytatás: pár helyen még az is le van írva, hogy melyik alkatrészt kell módosítani, ha kicserélik az irányjelzőben az izzókat LEDekre.
2021. szept. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Az irányjelző kapcsoló nem tesz különbséget jobb vagy között, számára csak egy áramkör, bármelyik oldalra is kapcsolod.

Ha minden rendben, akkor megfelelő a villanások száma. Ha gyorsabb, akkor kiégett izzó, vagy érintkezési hiba, vagy izzó-wattszám különbség lehet a háttérben.

2021. szept. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végül is elmúlt nagyjából magától a dolog. Mivel amikor néztem, nem fértem teljesen hozzá a hátsó izzókhoz, ezért csak megmozgattam a kábeleket, aljzatokat, majd egy kis vezetés után fokozatosan eltűnt a hiba, azóta csomót vezettem és nem jött vissza a gond. Szerintem valamiféle érintkezési hiba lehetett a probléma, mert belegondolva nagyon ritkán van olyan, hogy fékezéskor haloványan felvillan a kiégett izzó jelzőlámpa, de mindhárom féklámpa működik (legalább is, amikor nem villan fel a jelzőlámpa, azt nem tudom, hogy ilyenkor rendben világítanak-e).
2021. okt. 3. 22:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!