Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudom megcsinálni,...

Hogyan tudom megcsinálni, hogy így működjön az irányjelző az enyémen is?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Nagyon szép számomra az effajta megoldás, látványos. Gondolom, hogy ehhez másképp kell bekötni a kábeleket is. A lámpatestet pedig meg lehet rendelni Amerikából.



2021. dec. 29. 14:24
1 2 3 4
 1/34 qkker1 ***** válasza:
100%
Magyarországon az irányjelző csak sárga fényű lehet!
2021. dec. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Ezt tudom, de nem ez volt a kérdés. Ezt a részt bízd rám, több olyan dolog is van az autómon, ami nem lehetne, mégis van.
2021. dec. 29. 14:38
 3/34 A kérdező kommentje:
Az én autóm egyébként az a típus, ami a második videón van, azt kellene megcsinálni.
2021. dec. 29. 14:41
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Veszel olyan lámpát ami így működik.

Viszont továbbra sem lesz szabályos.

A rendőr leveszi a rendszamot, ha meglátja.

2021. dec. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
De az én autóm európai változat, ennek megfelelő kábelezéssel. Attól, hogy veszek egy ilyen lámpát, még nem hiszem, hogy így fog viselkedni. Szerintem össze sem tudnám kapcsolni az amerikai szabványú csatlakozót az európaival. Ezért kérdezem.
2021. dec. 29. 14:45
 6/34 A kérdező kommentje:
A legjobb az lenne, ha elvinném egy profi autóvillamossági szakemberhez. A kérdés, hogy rá lehetne-e venni arra, hogy megcsinálja.
2021. dec. 29. 14:47
 7/34 anonim ***** válasza:
86%
Javaslom tanulmányozásra ezt a videót, még mielőtt megvalósítanád ezt a remek ötletet: https://www.youtube.com/watch?v=O1lZ9n2bxWA
2021. dec. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
CAN buszos autóról beszélünk, feltehetően nem csak két csatlakozóról van szó, hanem át is kéne programozni. Amúgy meg egészen addig semmi probléma az illegális átalakításokkal, amíg legfeljebb a te károdat okozhatja. De az, hogy pirosra akarod kicserélni az irányjelzőket, csak azért mert neked jobban tetszik, egy olyan kontinensen ahol ez gyakorlatilag tilos, és senki nem használja, ezzel számos veszélyhelyzetet teremtve... Egy picit azért pofátlanságnak gondolom.
2021. dec. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

#7


Ezt a videót pont ismerem. Azoknak való, akik nem tudják megkülönböztetni a villogó fényt a folyamatostól. De aki nem tudja, inkább autóba se üljön. Én vezettem, mint európai Amerikában, és a világ legtermészetesebb dolga volt már 10 perc után a pirosan villogó irányjelző. Pedig én Európában szocializálódtam. Magától jön egy idő után az elmédbe, hogy mit jelent, össze sem lehet téveszteni. Inkább az az érdekes, hogy Észak-Amerikában már régóta így van, mégsem csinálnak belőle akkora felhajtást. Nem halnak meg miatta tucatszámra az emberek, nem omlik össze a közlekedés, stb. Intelligencia kérdése az egész, vagy te mire vezetnéd vissza, hogy egyes országokban működik, másokban tilos? Sokan a sárga fényről sem tudják nálunk, hogy mi lenne az, mert úgy közlekednek, mintha nem is létezne, meg figyelmen kívül hagyják.

2021. dec. 29. 15:01
 10/34 A kérdező kommentje:
Illetve még egy fontos dolog. Kint az Egyesült Államokban azért lehet így is irányjelzőzni, mert az ottani szabályozás értelmében nem lehet hajszálvékony az irányjelző. Például az európai Audi egyes típusainál figyelhető meg, hogy csak egy hajszálcsíkban villog az irányjelző, és amikor világít a féklámpa is, konkrétan alig tűnik ki a maga fényével. Én magam is láttam már ilyet forgalomban. A futófényesek már jobbak, jobban kitűnnek. Ezért Amerikában úgy oldották meg ezt a helyzetet, hogy összekötötték a féklámpával. A piros fény egyébként is figyelemfelhívóbb.
2021. dec. 29. 15:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!