Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Régen jobbak voltak az autók?

Régen jobbak voltak az autók?

Figyelt kérdés
Mindig azt hallom, hogy a mai autók milyen rosszak, mert használhatatlanok. Bezzeg a régi időkben milyen jó kocsik voltak. Soha nem romlott el semmi, nem volt széria hiba, nem volt rossz anyaghasználat. Ez valóban így volt?
2021. dec. 25. 12:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
53%
ja igen, a szoci vasak aztán soha nem romlottak el
2021. dec. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt így, volt szériahiba, volt rossz anyaghasználat, de negyedennyire nem voltak bonyolultak a kocsik, a probléma hatodannyi volt, plusz sokmindent az egyszerű felhasználó ismeg tudott bütykölni otthon.


a magam részéről maradok a régieknél!!

2021. dec. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
20%

Nem igaz. Mindig is voltak jó és rossz szériák. Amikor megszülettem a szüleimnek egy daciája volt, 8 éves, a mai mércével nem öreg. Számtalanszor robbant le, pedig nem mentünk különösebben hosszú utakra.


Aztán lett egy Nissan Almera, az nagyságrendekkel jobb volt, 5 év alatt egyszer döglött be. Majd lett egy következő generációs almera, azzal 10 évig semmi gond nem volt. Nekem közben volt egy 15 éves Hondám, majd egy 10 éves Mazdám. Mindkettővel sok gond volt. Most egy 4 éves Hyundaiom van, a 4 év alatt hibátlan.


Én inkább azt látom, hogy minél öregebb egy autó, annál problémásabb...

2021. dec. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
97%
Inkább egyszerűbbek voltak.
2021. dec. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
67%

Persze, régen minden jobb volt. Egy Trabant601, W353 vagy egy 1300-as Zsiguli messze jobb és üzembiztosabb technika volt és az anyaghasználatban és évtizedekkel felülmúlták a mai 3-as BMWket. Aki ezt nem látja az vak!


Dehogy voltak jobbak :D

2021. dec. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
35%
Nem.
2021. dec. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%
Anyaghasználatot tekintve semmiképp nem voltak jobbak. Használtautóként voltak jobbak egyedül! Aki új autót vesz manapság (és tudja hogy milyenek voltak ezelőtt 30 évvel az akkori autók), az azt mondja, hogy a mostaniak sokkal jobbak szinte mindenben. És igaza van. Viszont aki olcsó használtautót vesz manapság, és relatíve újat akar venni (szóval mondjuk egy 5-10 éveset), az 99% hogy jobban megfogja szívni, mint ezelőtt 30 évvel az az ember, aki ugyanígy vett magának akkoriban egy használt autót. Ugyanis a mostaniak sokkal komplexebbek, tele van egy csomó olyan dologgal, amire sok embernek nincs is szüksége, és ha egy ilyen része elromlik az autónak, sok esetben nem lehet figyelmen kívül hagyni. Nekem az egyik kollégám szidja mostanság nagyon sokat a J Astra-ját. Idén volt asszem 10 éves, havi szinten viszi szervízbe. Szerinte főleg az a bosszantó benne (igaza lehet, én is hasonlóképp éreznék), hogy olyan dolgok romlanak el benne, amikre neki semmi szüksége sincs és ha nem lenne benne, akkor nem romlott volna el. Mindig mondogatja nekem, hogy mit csináltatott meg rajta. Amire emlékszem az idénről az a napfénytető (beázott), elektromos ablak (motorcserés volt), guminyomásellenőrző rendszer (először csak az egyik keréknél a szenzor volt a rossz, utána az elektronika is megadta magát), elektromos kézifék gombja cserélve lett, adaptív fényszóró meghülyült (maga elé világított folyamatosan az autó), tolatóradar menet közben bekapcsolt és folyamatosan azt jelezte hogy ütközni fog miközben ment előrefele autópályán, kesztyűtartó hűtése elromlott, folyamatosan hűtött ezzel leszívva az aksit és ki se lehetett kapcsolni. Biztos, hogy volt még valami, de nem emlékszem mindenre. Aki ezt átéli egy mostani autóval, az joggal mondja azt, hogy a régebbiek jobbak voltak. Egyik hiba sem jött volna ezek közül elő egy régi autóval, mivel azokban semmi ilyen berendezés nem is volt. De újonnan amíg ezeken nem jönnek elő, biztos hogy mindegyik mai autó átlag felhasználás esetén jobban fog bizonyulni mint a régebbiek.
2021. dec. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
#7 vagyok. Ja és azt kifelejtettem, hogy mikor megvette 2 éve, akkor utána fél évre rá motorcserés lett, mert alublokkos, nem lehet perselyezni, mert a hengerfal is aluból van, ugyanabból az anyagból kialakítva mint a blokk. Gyárilag csak valami felületi edzést kap, ami idővel lekopik. Nála ez 210 ezer kilométernél következett be. 200 ezerrel vette az autót, akkor tökéletes volt, ennyire hirtelen tudnak motorikusan tönkremenni, előjel nélkül. Amikor vette, direkt méretett benne kompressziót, és jó volt. Az új technológiáknak köszönhetően a felületi edzésnek nagyon éles a határa az anyagban, x tized milliméterig tökéletes, utána pár századdal beljebb meg edzettlenül puha az anyag. Így amíg ezt ezt a határt el nem éri, addig tökéletes a motor, utána viszont órákban lehet azt számolni, hogy mikor kopik el annyira a hengerfal, hogy már be sem akar indulni többet az autó.
2021. dec. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
72%

Igen és nem.

Azzal nem értek egyet, hogy csak a faék egyszerű 90-es évek szívó motoros autói voltak a jók. Hiába terjesztik sokan ezt az igét.

A maiak viszont valóban nagyon túl vannak bonyolítva. Egyrészt a környezetvédelmi szabályok miatt. Másrészt az igények miatt: már egy kis városi autóban is "kötelező" a heremasszírozós ülés, 14"-os tv nélkül nem is autó az autó meg kell minimum a 150 lóerő is a városban 50-nel a munkahelyig elgurulni... Ennek ellenére a gyártók meg spórolnak. Sok a gyenge, igénytelen műanyag, gagyi megoldás, amik hosszú távon nem lesznek túl tartósak.

Szerintem valahol a 2000-es évek végén 2010-es évek elején voltak a legjobbak az autók. Akkor már modernek voltak, de még nem voltak túlbonyolítva. Nem hiszem, hoyg elfogult lennék, mert nekem is egy 2018-as autóm van. Megbántam, hogy eladtam az előző, 2005-öst. Sokkal tartósabb, igénytelenebb volt a szó jó értelmében, pedig az sem volt még mai szemmel sem egy fapados autó.

Szóval nem bíztatok senkit, hogy régi 15 éves autót vegyen, mert azok felett is lejárt már az idő. Meg összeesküvés elméleteket se akarok gyártani. De a maiak nagyon divat tömegtermékek lettek. Már a tervezéskor sem a hosszútávú használat a cél, ami 15 éve még nyomokban felfedezhető volt.

2021. dec. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
26%
Persze, ezeket azok mondják akiknek nincs pénze elég jó autóra
2021. dec. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!