Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit lehet tudni az 5. Sikertel...

Mit lehet tudni az 5. Sikertelen forgalmi vizsga utáni folyamatokról? Hogy zajlik a PÁV? Nektek hányadjára lett meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma buktam meg ötödjére forgalmin. És még mielőtt jönnétek azzal hogy ne is próbálkozzak, mert aki ennyiszer bukott az nem való forgalomba, csak elmondanám hogy amúgy normál esetben semmi baj a vezetésemmel. Oktatóm szerint is ügyes vagyok. Csak a mérhetetlen pánik miatt, egyszerűen nem látok, nem hallok, annyira parázok vizsagahelyzetbe hogy teljesen mintha átvenné az irányítást felvettem a pánik és alap dolgokat rontok el.

Szerintetek van esélyem még hogy meglegyen ? Valaki hasonló cipőben? esetleg nincs valakinek valami sikersztorija?



2021. okt. 1. 12:34
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
0%
Visszaolvastam. Ezek után is azt mondom, hogy NEM szabad őt forgalomba engedni. Vannak ilyen emberek kész, nem mindenkinek megy. Ismerek olyat is aki rosszul van, ha nem a megszokott kis útvonalán kell mennie, vagy egy ismeretlen helyen kell vezetni. Az ilyen minek ül autóba? Félve, izgulva NEM lehet vezetni. Még mindig ember életekért felelsz napi szinten!
2022. márc. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
21%
Kedves kérdező! Szerintem engedd el ezt a jogosítvány témát! Nem megy mindenkinek és ezzel nincs is semmi baj :) Csak ne ülj autóba és ne veszélyeztess másokat :)
2022. márc. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
12%
Nagyon remélem, hogy október 1 óta egy pihent agyú vizsgabiztos sem adta meg a jogosítványt. Ha igen remélem tisztában van azzal, hogy a felelőtlensége milyen következményekkel járhat.
2022. márc. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
0%
Egyetértek!
2022. márc. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
83%

#33

Olvasd el a 24-es kommentet. Kapott jogsit, mivel vezetésre alkalmas. Szerencsére nem a hozzátok hasonló, tanulatlan, negatív EQ-val rendelkező tuskók döntik el, ki kap jogsit :)

2022. márc. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
12%

Elnézést 35ös, nem voltam elég figyelmes.


Nagyon nagyon sajnálom, hogy ilyen ember jogosítványt kapott. Hiába is próbálsz liberális és megértő stílust képviselni ez szánalmas. És nagyon kívánom, hogy még véletlenül se találkozzak össze a kérdezővel az úton. Van nélküle is elég barom az utakon ez még pluszba hiányzik, hogy ilyen fogyatékos csoport addig erőlteti, hogy jogsija legyen míg tényleg meg nem kapja, mindezt pénz hajszolásból téve magasról arra, hogy más ember is van az utakon. Kedves 35ös én másképp gondolkozom mint te és sokan mások, akik "alkalmasnak" neveztétek a kérdezőt! Sajnos a mai magyarországi rendszer eléggé megengedő, magyarázkodással bármit el lehet érni, de én az ilyen embert, aki alkalmasnak minősítette valószínűleg börtönbüntetésre ítélném, teljesen megalapozott mások veszélyeztetése vádjával, és akkor lenne lehetősége elgondolkodni azon, hogy megért-e 2-3 év elzárást 50-100 ezer forint. Ugyanis kb ennyit nyer, miközben ember tömegeket veszélybe sodor! Ezt engedi meg a mai rendszer. Remélem, ha véletlenül egy szorongás közben elcsapják a gyerekedet, vagy hozzátartozódat akkor is így fogsz gondolkodni. Én tapasztalatból beszélek, míg te nem!

2022. márc. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
96%

Egyszer nem neveztem konkrétan alkalmasnak, most írom le harmadjára, csak annyit mondtam, hogy nem mi fogjuk eldönteni. Nagyon viszket az ujjam, hogy bekapcsoljam erre az egy mondatra a caps lockot, hátha jobban átmegy at infó.

Még akkor sem tudnánk eldönteni ennyi alapján, ha nagyon akarnánk és mindannyian szakértők lennénk.


"hogy ilyen fogyatékos csoport addig erőlteti, hogy jogsija legyen míg tényleg meg nem kapja"


Senki nem erőlteti, főleg nem mi, ha itt ránk gondoltál a "fogyatékos csoport" szintagmával. Amúgy sem rajtunk múlik. Ha megkapta, az azért lehetett, mert (nagy valószínűséggel) egy független pszichológus megvizsgálta, és vezetésre alkalmasnak ítélte. Csak hogy pici betekintést adjak, kicsit eloszlassam laikusi tévképzeteid: egy ilyen pszichológus nagyjából 10-15 év kőkemény tanulás alatt jut el olyan szintre hogy ezt megtehesse. Te hány év pszichológiát tanultál, hogy ilyen magabiztosan mondod a véleményed? Nem "liberális és megértő" vagyok, hanem 2015 óta ezt tanulom, még mindig iszonyatosan messze vagyok olyan tudásszinttől, mint akik ezzel foglalkoznak, de valószínűleg nagyobb rálátásom van erre, mint mondjuk neked. Tökre olyan érzésem van, mintha egy gyereknek próbálnám elmagyarázni, miért kék az ég, vagy hogyan képződnek a felhők. Azzal a különbséggel, hogy gyerekkel szemben türelmes vagyok, mert tudod... ő egy gyerek... Te meg gondolom egy felnőtt. Miközben makacsul ragaszkodsz, hogy "de az ég nem lehet kék a szétszórt kék hullámhosszú fénytől, hiszen ha szétszóródik, akkor a többinek kéne csak látszódnia". Kb így tudod elképzelni a jelenlegi vitánk. Tehetetlen düh, talán ez a legmegfelelőbb szó rá, hogy nem vagy képes felfogni, amit írunk neked, nektek.

Nem arról van szó, hogy másképp gondolkozol, mert az nyilvánvaló, azzal önmagában semmi gond, hanem arról van szó, hogy fogalmad sincs, miről beszélsz, de arról borzasztóan magabiztosan beszélsz. Ez a baj. Laikus szubjektív gondolataid vannak, mint mindenkinek, nem pedig empirikus, kutatott és vizsgált bizonyítékokon alapuló tudásod. Remélem érted és érzékeled a különbséget. Félreértés ne essék: én sem tudnám eldönteni, hogy alkalmas-e. De van annyi tudásom, hogy ezzel legalább tisztában legyek (lásd: Dunning-Krueger effekt).


"de én az ilyen embert, aki alkalmasnak minősítette valószínűleg börtönbüntetésre ítélném, teljesen megalapozott mások veszélyeztetése vádjával, és akkor lenne lehetősége elgondolkodni azon, hogy megért-e 2-3 év elzárást 50-100 ezer forint."

Itt tényleg nem tudtam eldönteni, nevessek vagy inkább sírjak, annyira ordító a tudatlanságod, abszolút nem vagy képben, se a pszichológiával, sem pedig a PÁV rendszerével. De azért mondod és mondod.

Milyen tapasztalatból beszélsz? Max élettapasztalat. Ami szubjektív, vagy úgy is hívják, hogy anekdotikus érvelés. Meg miből gondolod, nekem nincs "tapasztalatom", ez a másik ellenszenves dolog, hogy magadat mások felett állónak képzeled, fel sem merül benned, hogy nekem is lehet bármilyen hasonlóan valid "tapasztalatom". Holier-than-thou.

Részemről megint lezárom ezt a dolgot, mindent leírtam, amit le tudtam és le akartam. Valószínűleg továbbra sem fogsz egyetérteni, de nem baj. További kellemes délutánt :)

2022. márc. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
4%

Attól mert te azt hiszed, hogy már pszichológus vagy, pár év egyetem után, még nincs igazad :). Ez a fajta szorongás nem való a forgalomba. Az nem volt szubjektív gondolat a másik kommentelőtől, hogy ez veszélyes. Mert ez egy tény, ez objektív. Pontosan olyan veszélyes, mintha egy értelmében akadályozott személyt ültetnél a volánhoz. Ez is egy objektív tény.

Elhiszem, hogy te màr pszichológus hallgatóként nagyon empatikus vagy és neked magas az EQ-d, de hidd el, nem véletlenül mondjuk amit mondunk. Ha valamelyik rokonodnak vagy akár neked balesete lenne egy ilyen sofőr miatt, nem ezt mondanád. A PÁV egy ismerősömet alkalmasnak találta, amikor a vizsgabiztos már azt mondta neki, hogy semmit se vezessen, de az utcára se nagyon menjen mert ön-és közveszélyes a csávó kb. Azóta is vezet sajnos. A PÁV mindenkit alkalmasnak talál, ha csak nincs diagnózisa értelmi fogyatékosságról. Azt is alkalmasnak találják, aki egyszerűen nem tud vezetni és a vizsgabiztos is átengedi már hatodjára, mert a zsebe már jól tele van tömve.

Vannak ilyen emberek, akik nem alkalmasak a vezetésre. De ebben semmi rossz nincs, csak az embereknek be kéne látniuk. Amihez nem értek azt nem erőltetem.

2022. márc. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
17%
Köszönöm szépen 38as! Nagyon boldog vagyok, hogy az én oldalamat képviseled. Minden a pénzről szól, semmilyen pszichológia nem kell ide. Tele van a forgalom ilyen közveszélyes idiótával, ami mára megsokszorozódott. Az elmúlt egy hétben nem viccelek 6szor törhetett volna össze a kocsim mert emberek nem ismerik vagy nem fogják fel a táblák jelentését, vagy nincsenek tisztában az áthaladási sorrenddel. Erre való a duda. Mostanság nagyon hasznos társ a forgalomban, én gátlástalanul ledudálom az ilyet, sőt még azt is, aki egyenes úton képes átjönni abba a sávba szemből, ahol én haladok. Jó múltkor egy nő vezetés közben nonstop a telefont nyomkodta előttem a kocsiban. Direkt néztem a visszapillantó tükrét állandóan lefelé nézett. A következő lámpánál, ahol pirosat kaptunk, kiszálltam a kocsiból benyomtam a vészvillogót és konkrétan megmondtam neki, hogy vagy lehúzódik vagy félreáll, vagy elenged, de én így követni nem fogom. Ez az agyon művelt pszichológiai zseni, még mindig nem fogja fel és nem érti meg, hogy ez emberi életbe kerülhet. Engem is ütöttek el egyszer, szerencsére könnyen megúsztam. A faszi 40000 büntetést kapott, el sem vették a jogsiját, sőt amikor elütött elmondása szerint akkora sokkot kapott, hogy odajönni segíteni is elfelejtett. Egy kamionos jött oda hozzám. Ha nem fájt volna a lábam, az egyszer biztos, hogy halottra vertem volna az embert. És az is felkészülhet erre, aki ilyen módon kárt tesz az autómban. Nekem így is sokszor tele a tököm azzal, hogy ezeket a szerencsétlen tanulókat az idióta oktatók beviszik csúcsidőben az ipari park kellős közepére szakváltáskor szándékosan ezzel kiprovokálva mindenkit. Múltkor is a tanuló előttem szerencsétlenkedett a lámpánál. Már vagy fél perce zöld volt konkrétan lelkiismeretes furdalás nélkül telibe toltam a dudát erre nekiállt pattogni az oktatója. Megmondtam neki, hogy a következő lehetőségnél félreállnak vagy itt botrány lesz, és megvárják azt a 20-30 percet, amíg lemegy a dugó és csúcsidőn kívül szórakozhatnak.
2022. márc. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
45%

Nekem is rengetegszer volt baleset közeli élményem. Megszámolni se tudom. Mert telefonozik, vagy mert azt gondolja, hogy még befér és megelőzi a kamiont én meg majdnem beesek az árokba, annyira le kell húzódnom. Egy ilyen helyzetben pl aki ennyire szorong, vajon mit csinálna?


A tanulókat nem szoktam bántani. Én is voltam tanuló, bár nekem a sebességgel sose volt gond, rám inkább azért szólt az oktató mert többel mentem néha, mint amivel lehetett volna. Az első órán 5 perc után kivitt a forgalomba. Nem nagyképűségből, de ha nincs a T betű a fejem fölött, senki rá nem jött volna, hogy tanuló vagyok. Sose féltem autóba ülni.


De van aki nem ilyen, van aki izgul, az is természetes. De az izgulás és a kérdező szorongása között nagy különbség van. Ez szimplán veszélyes és hatalmas felelőtlenség.


Úgyhogy kedves 39-es! :) A tanulókkal légy türelmes :) A többiekkel ne, én se vagyok az.

Én most beszereztem egy menetrögzítő kamerát a sok barom miatt, ha egyszer neadjisten balesetem lenne, nem csak baleset közeli élményeim, legyen bizonyítékom. Ajánlom neked is. :)

2022. márc. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!