Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit lehet tudni az 5. Sikertel...

Mit lehet tudni az 5. Sikertelen forgalmi vizsga utáni folyamatokról? Hogy zajlik a PÁV? Nektek hányadjára lett meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma buktam meg ötödjére forgalmin. És még mielőtt jönnétek azzal hogy ne is próbálkozzak, mert aki ennyiszer bukott az nem való forgalomba, csak elmondanám hogy amúgy normál esetben semmi baj a vezetésemmel. Oktatóm szerint is ügyes vagyok. Csak a mérhetetlen pánik miatt, egyszerűen nem látok, nem hallok, annyira parázok vizsagahelyzetbe hogy teljesen mintha átvenné az irányítást felvettem a pánik és alap dolgokat rontok el.

Szerintetek van esélyem még hogy meglegyen ? Valaki hasonló cipőben? esetleg nincs valakinek valami sikersztorija?



2021. okt. 1. 12:34
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
42%

"Nektek hányadjára lett meg?"

nekem elsőre, páromnak másodjára


"Csak a mérhetetlen pánik miatt, egyszerűen nem látok, nem hallok, annyira parázok vizsagahelyzetbe hogy teljesen mintha átvenné az irányítást felvettem a pánik és alap dolgokat rontok el."

és amikor majd jön a sóderral megpakolt kamaz át a túloldalról, 4 utassal melletted, akkor is ez lesz majd a kifogás, hogy átveszi az irányítást feletted a pánik?

elég gyakori lesz, hogy szorult helyzetben kell gyorsan és jól döntened, szóval jó lenne hozzászokni már most

ha egy egyszerű vizsga kifog rajtad, akkor itt még gyakorolni kell

amivel egyébként semmi probléma nincs, csak ne akard elbagatellizálni a dolgot: ha stressz alatt nem tudsz vezetni, akkor nem tudsz vezetni

2021. okt. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
100%

egyébként nem gáz, PÁV-on (tudtommal) teljesen alapvető kizáró tényezőket vizsgálnak, tényleg csak az nem megy át, akinek semmi keresnivalója a kormány mögött

utána meg lehet próbálkozni ameddig szükség van rá

2021. okt. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
26%

Aki pánikol a forgalomba nem való a kormány mögé.


Btw nekem másodjára lett meg, első alkalommal a párhuzamos parkolás nem akaródzott menni.


Amúgy te férfi vagy nő vagy? Mindkét esetben gáz a dolog, de nőként jobbára.

2021. okt. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
21%

Nekem elsőre, a C is elsőre és az E is elsőre. PÁV is.

Plusz a KGI, ADR mind elsőre sikerült.

Alkalmatlan vagy a vezetésre, majd éles helyzetben hogy fogsz pánikolni és össze csinálod magad ???

Gondolom ezért van minden nap 2-3 halállal végződő baleset.

Már úgy hogy egy balesetnél 3 halott. Nyilván azis mind azt gondolta hogy ő aztán nagyon tud vezetni.

[link]

2021. okt. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
84%

Én nem értek egyet az előzőekkel (vagyis nem teljesen). Egy vizsgahelyzet azért nagyon más. Én is nagyon izgultam. A gyakorlóórák kifejezetten jól mentek, aztán a vizsgán olyasmin hasaltam el, mint egy sima jobbra kanyarodás:( Én 3. alkalommal mentem át.


Nekem az segített, hogy az első 2 alkalommal az utolsó vizsgázók között voltam, és persze egész nap ezen kattogtam, mire oda jutottunk, hogy el kellett indulni, már se eleven se holt nem voltam. 3. alkalommal mondtam az oktatómnak, mindegy, milyen hosszú lesz a várólista, reggeli első időpontot foglaljon. Ehhez meg hajnali 5-kor kellett elindulnom, hogy biztos ne késsek el. De nem is volt időm izgulni. Jóformán mire "felébredtem", addigra át is mentem:)

2021. okt. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
91%

Kicsit OFF, de hátha segít:


Ennek a jelenségnek "debilizáló szorongás" a neve. Nem vagy vele egyedül és nem ez az egyetlen szituáció, ahol előfordulhat.


Igazából ez a Te fejedben van, azaz rengeteget segíthet, ha megérted a jelenséget, okait, magyarázatát. Ha már ismered, felismered, az fél siker és csökkenti a hatalmát.


Biztos van ilyen anyag online, vagy könyvesboltban. Ha máshol is tapasztaltál szorongást, egy szakképzett pszichológus is hatékonyan tud segíteni. Meg ők egyből tudni fogják a szakirodalmat, hogy mit érdemes elolvasni, hogy jobban megértsd a jelenséget.

2021. okt. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
17%

Először önállóan vezetni nem lesz stesszes? Ott nem pánikolhatsz.

Ha azért buktál meg, mert bepánikoltál, akkor ez a pánikolás az, ami miatt nem vagy alkalmas alkatilag a vezetésre. Más emberek élethez és testi épséghez való joga felülírja a te abszolut nem alap jogodat a gépjárművezetésre, ami szerencsére még csak szándék.

2021. okt. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
90%

Kérem azokat, akik "nemalkalmas" bélyeget (pszichológiából) tanulatlanul rásütik a kérdezőre, azok nézzenek utána, hogy mi az a debilizáló szorongás. Amennyiben nem pánikbetegségről van szó, SEMMI köze sincs a vezetéshez való alkalmatlansághoz, de mégha diagnosztizált pánikbetegségről beszélünk is (ez meg láthatóan nem az), akkor sem random laikus ismeretlenek fogják eldönteni a neten, hogy az illető mennyire alkalmas vagy se.

Egyetlen dolog, amit elérhettek, hogy egy amúgy valószínűleg vezetésre teljesen alkalmas egyén önbizalmát még jobban a földbe döngölitek, meg elültetitek (vagy felerősítítek) a gondolatot a fejében, hogy "mi van, ha valóban alkalmatlan vagyok a vezetésre?". Konkrétan NULLA haszna van az ilyen válaszoknak. Nyugodtan mehet a lepontozás a sok önérzetes laikustól, aki most (teljesen feleslegesen) megsértődött.

2021. okt. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
22%
Bármikor lehet olyan éles helyzet a forgalomban, amikor rájöhet a debilizáló szorongás. És akkor mi lesz? Te vállalod a felelősséget az elgázolt személy rokonai előtt? Bírom az ilyen diplomás analfabétákat, szeretnek mindent valami fennkölt néven elnevezni, vagy kitalálni valami betegséget, hogy felmentsék az embert. Az autista 30 éve még mongoloid idióta volt, a vezetésre alkalmatlan stresszgép nem lesz attól alkalmassá, hogy debilizáló szorongásnak nevezzük az ALKALMATLANSÁGát. Mint ahogy a bunkó sem lesz kevésbé bunkó attól, hogy aspergeresnek, vagy kényeskedve "aszpis"-nak nevezzük, csak szebb papírba lesz csomagolva a szar, de szar marad.
2021. okt. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem is elképesztően gusztustalan, amit egyesek itt meg mernek engedni maguknak egy idegennek szemben, ismeretlenül.


Nem, egyáltalán nem ugyanaz a vizsgaszituáció, mint amikor élesben vezetsz úgy, hogy már megvan a jogsid.


A vizsgán minden szarba belekötnek, ami miatt a stresszre, vizsgadrukkra hajlamos emberek még inkább elvesztik a koncentráció képességüket. Nekem is ötödjére lett meg, és egyszer sem olyan hibát vétettem, amivel bárkit vagy bármit veszélyeztettem volna. Pl. beálltam egy roki parkolóba. Azonnali bukta.


Amióta egyedül vezetek, higgadt tudok maradni, mivel nem ül mögöttem egy alak, aki épp csak abba nem köt bele, merre áll a hajam.

2021. okt. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!