Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit lehet tudni az 5. Sikertel...

Mit lehet tudni az 5. Sikertelen forgalmi vizsga utáni folyamatokról? Hogy zajlik a PÁV? Nektek hányadjára lett meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma buktam meg ötödjére forgalmin. És még mielőtt jönnétek azzal hogy ne is próbálkozzak, mert aki ennyiszer bukott az nem való forgalomba, csak elmondanám hogy amúgy normál esetben semmi baj a vezetésemmel. Oktatóm szerint is ügyes vagyok. Csak a mérhetetlen pánik miatt, egyszerűen nem látok, nem hallok, annyira parázok vizsagahelyzetbe hogy teljesen mintha átvenné az irányítást felvettem a pánik és alap dolgokat rontok el.

Szerintetek van esélyem még hogy meglegyen ? Valaki hasonló cipőben? esetleg nincs valakinek valami sikersztorija?



2021. okt. 1. 12:34
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
87%

#9


Az a baj, hogy fogalmad sincs ennek a fajta szorongásnak a mechanizmusáról, miközben engem támadsz és feltételezésekbe bocsátkozol. Az ilyen szorongás nem alakul ki csak úgy, magától, miközben vezet az ember. Kell hozzá egy erősebb külső nyomás, amilyen például az, amikor egy vizsgabiztos ül mögötted és figyel, pontoz téged, illetve mint amikor 1 órád van megmutatni, hogy tudsz vezetni, és az alapján kapsz jogsit vagy se, azaz a jövődre is kihatással van.

Én meg bírom az ilyen laikus okoskodókat, mindig megmosolyogtatnak. Nem én neveztem el egyiket se.

"30 éve még mongoloid idióta volt"...

Fogalmam sincs, az micsoda, vagy hogy most találtad-e ki, de azt tudtad, hogy 1000 éve még a legtöbben azt hitték, hogy a Föld az univerzum közepe? Az emberek az évek alatt tanulnak, egyre több tudást halmoznak fel. Mármint a legtöbben.... Kivételek vannak.

2021. okt. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 krwkco ***** válasza:
87%

"aki ennyiszer bukott az nem való forgalomba"

Bármennyire is okosak az itteni hozzászólók, ezt a Te esetedben nem ők döntik el. A PÁV vizsgálat pont erre van. Különféle feladatokat kell majd képernyő előtt megoldani. Időre, kevés hibával. Ott is lesz stressz, kiderül hogy mennyire bírod. És pszichológus is fog veled beszélgetni. Ha az jön ki, hogy nem támogatják a vezetésedet, akkor ennél autentikusabb véleményt nem kaphatsz. Ha igen, akkor folytathatod a gyakorlást.

[link]

2021. okt. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a negatív és a pozitív hozzászólásokat is egyaránt.

8-as, neked külön köszönöm, mert rávilágítottál hogy mi a probléma.

Éles helyzetben nem pánikolnék, balesetet sem okoznék, inkább hajtanék neki egy fának. Maga a vizsgadrukk, a kudarctól való félelem és az attól való szorongás buktat meg, igazából ezért félek magától a PÁV-tól is.

Egyébként pánikbeteg vagyok, konzultálok pszichológussal, az oktatóm is tudja, és mivel kezelve van ezért ez nincs befolyással a vezetésemre. Alapból nem pánikolok be random valamitől az autóba éles helyzetben, nem lenne rá okom

2021. okt. 1. 20:02
 14/45 anonim ***** válasza:
82%

Kicsit csalódtam az emberiségben, amikor elolvastam a válaszokat, de szerencsére normális emberek is írtak. Tudtommal amúgy maguk az oktatók is tanulnak pszichológiát. Az enyémnek legalábbis elég komoly érzéke volt hozzá, csodáltam is érte.


Igen, mindenképp jó, hogy manapság már megértik az autizmus okait, és segítik ezeket az embereket, hogy minél teljesebb, boldogabb életet éljenek, ahelyett, hogy elkönyvelnék őket mindenféle bolondnak meg idiótának. A mongolidiotizmust tudtommal a Down-kórra mondták, ami szintén elég sértőnek minősül, de ma már a Down-os embereknek is számtalan lehetőségük van. Erről ennyit.


Ugyan ez nem az én sztorim, de van, aki elvileg hetedjére ment át. Nem tudom, mennyit vezet azóta. Ismerek olyat, aki harmadjára átment ugyan, de ugyanígy stresszelt, és őszintén megmondta, hogy neki volt olyan, hogy forgalmi oktatáson elsírta magát. Ő olyan 10-12 éve vizsgázott, azóta sokat vezet, és jó is a volán mögött. Gyakran hoz haza.


Illetve azt javaslom kérdező, hogy bízz a képzett emberek meglátásaiban inkább, mintsem a gyakoris megmondóemberekben. Hiába írják itt, hogy milyen idegesítőek az "okoskodó diplomások", valami oka csak van, hogy velük ellentétben ők kaptak diplomát. :))


Akikben bíznod kell jelen esetben:

- Az oktatód

- A pszichológusod

- A PÁV-bizottság

Mindenképp beszéljétek át ezt a kérdést!

2021. okt. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim válasza:
82%

Nekem is pont ilyen volt a dolog.A PÁV előtt már annyira kikészültem, hogy egyszerűen már mikor odamentem és megláttam a vizsgabiztost tudtam hogy rövidúton vége lesz a dolognak. A PÁV semmi extra, van egy pszichológiai beszélgetés, meg vannak ilyen reakcióidőt és monotonitás bíró képességet mérő egyszerű, de hosszú feladatok. Kedvesek voltak, nem bántak úgy az emberrel, mint egy hülyegyerekkel. Szóval azon nem kell izgulni.

Akik itt írják a hülyeséget, hogy mire vagy alkalmatlan, azzal ne foglalkozz. 2 ember tudhatja, hogy megy e neked: te és az oktatód. Nekem a pávon, mondták, hogy váltsak oktatót.

Nekem is ilyen bajom volt előtte, kedves volt az oktatóm a végére és nem volt konfliktusunk (az elején azért előfordult), de őt szerintem fusztrálta, hogy nem tudott mit kezdeni a dologgal, hogy vizsgán miért fagyok le, ez pedig engem fusztrált, plusz mindig ugyan azokon az útvonalakon mentünk újra és újra. Szóval mondtam neki, hogy ne haragudjon, de váltani fogok, mert úgy gondolom jót tenne nekem a változás, hogy ebből a hülye helyzetemből kikerüljek.

Én vezetési órákon előtte is jól mentem, mondta az oktatóm is, hogy tudok vezetni, jól kezelem az autót, érzékelem a dolgokat magam körül, csak egyszerűen nem tudok vizsgázni. Többször előztem meg balesetet is ami más hibájából történt volna, ha nem gondokodom helyette is.

Elbúcsúztam ez első tanáromtól, a következő oktatóm sokat segített. Lazább volt, nem sikított ha az ember egyszer-egyszer elrontott valamit, mindenfelé mentünk, kimozdultam a szituációból. A pánikom eltűnt (remélem örökre). Siker sztroim sajnos nincs. Általában kicsiségeken múlik mindig a dolog.

Az hülyeség,amit itt mondanak, hogy "jaj ideges vagy mi lesz ha 8 utasod van" stb. stb. A vizsgán, egy full random ember beül melléd és 1 óra alatt (szerencsésebb esetben) eldönti, hogy meg akar e buktatni vagy sem. Nem azt mondom hogy a vizsgabiztosok hibája az egész, de ez egy elég egyoldalú dolog. Van hogy valakit azért buktatnak meg mert "nem nézett be eléggé, benézett, de nem eléggé". És mit tudsz mondani a védelmedbe? Semmit. Jön aztán megmondja, hogy igen vagy nem. Ráadásul rengeteg pénzbe kerül ez plussz nyomás az emberen.

Aki vezet és pár bukás után átment vagy elsőre, ne mondja nekem, hogy neki nem marad ki néha egy index, egy benézés vagy nem e csúszik be egy rosszabb parkolás.

Én azt tudom ajánlani neked, hogy bármennyire is jó az okatód, válts hátha javul a helyzet. Kérd meg az új oktatódat, hogy mondja meg neked a frankót, szerinte kéne e folytatnod (persze pár óra után). És ha azt mondja, hogy ügyes vagy és érdemes még próbálkozni akkor légy kitartó hátha összejön. Vannak az utakon akik elsőre vagy másodikra átmentek és alkalmatlanok, szóval szerintem nem jelent semmit ez az egész. És nem téged minősít. Az okatód az az ember aki a legjobban meg tudja ítélni a vezetésed. Sok sikert és kitartást! Remélem nemsokára sikerülni fog!

2021. dec. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
9%

Sajnos, akik a kérdező mellett szóltak, és támogatják, hogy balesetveszélyes emberek kerüljenek a forgalomba, azokat egytől egyig lepontoztam, sőt személy szerint ezt társadalmilag veszélyesnek tartom.


Aki alkalmatlan, az alkalmatlan. Nem mindenkinek van hozzá meg az érzéke. Ilyen emberek számos másik lehetőség áll rendelkezésre, tömegközlekedés címszó alatt. Nem tudom hova valósi a kérdező, de ahelyett, hogy hogy agyalna azon, hogy tizedjére is átmenjen egyszerűbb lenne, ha a helyközi menetrendet tanulmányozná, különösen a hétvégi oszlopot. Ha Pesten lakik a kérdező, akkor meg szükségtelen ezek tanulmányozása.

2021. dec. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
82%
#16 tök jó lenne, ha full laikusként nem írnál hülyeségeket, mert még a végén a többi laikus elhiszi... Objektíven káros, amit épp csinálsz, csak mondom. NEM te vagy az, aki eldönti, ki alkalmas és ki nem, hiába próbálsz itt tanulatlanként ítélkezni. Rohadtul nem értesz hozzá, ez teljesen egyértelmű. Az egy dolog, mivel nem érthet mindenki mindenhez, de te mellette még büszke is vagy rá és úgy írod a laikus dolgaid, mintha szakértő lennél, ami már az ostoba emberek sajátja. Nyugodtan pontozd le ezt is, máshoz úgyse értesz...
2021. dec. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
12%

Aki 5 alkalommal zsinórban nem tud valamin megfelelni, az nem megfelelő. Egy munkahelyről is kivágnak ennyi után. Nem is kell ennyi alkalomig eljutni.


Aki szakember ennyi alkalom után is azt mondja, hogy márpedig alkalmas, az nem szakember. Mondom az állam ezért is tart fenn volán társaságot.


Nem tudom mire alapozod a tény megállapításaidat, bár eléggé viccesnek tartom, hogy az iskolai végzettségemre teszel utalást, kiváltva ezzel azt, hogy a magad szintjét prezentálod :) ezt külön el kell ismernem, és megértem, ha te liberális módon minden hülyét az útra engedsz, de jelzem én gyereket szállítok autóban, és nem örülnék, ha egy olyan ember, mint a kérdező nekem balesetet okozna, pláne nem, ha a gyerekemről van szó, az anyagi kárról nem is beszélve. :)


Tehát kérlek a szubjektív véleményedet tartsd meg magadnak :) és lehetőleg ne támogasd olyan emberek forgalomba kerülését, akik veszélyesek a másik számára. Ezzel az erővel, ahogy te nyilatkozol, még vakot is volán mögé lehetne ültetni.

2021. dec. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
79%

Miért, tanultál pszichológiát? Értesz hozzá? Ha igen, nem írnál ilyen sületlenségeket. Nem tettem utalást az általános iskolai végzettségedre, mivel nem ismerlek. Pusztán az általad leírt dolgokból következtettem, hogy pszichológiát tuti nem tanultál, max egy ici-picit, amitől esetleg profinak érezheted magad (lsd. Dunning-Kruger hatás). Diagnosztizált pánikbetegként is teljesen jól lehet vezetni, nyilván orvos fogja eldönteni, nem te. A debilizáló szorongás meg más, nem függ össze a kettő. Nézz utána kérlek, mi ez pontosan, mert tényleg hülyeséget írsz. Ez nem az én véleményem, ez tény.


"Aki 5 alkalommal zsinórban nem tud valamin megfelelni, az nem megfelelő"

Ez a te véleményed. Ha objektíven igaz lenne, nem kéne 5 alkalom után PÁV-ra menni, nem igaz?

Az külön mulatságos, hogy te megmondod laikusként, hogy ki számít szalembernek és ki nem :) Tényleg nem látod az iróniát ebben?


Nem engednék liberális módon "minden hülyét az útra", de vagyok annyira intelligens, hogy belássam, ezt nem én döntöm el, főleg nem egy 2 paragrafusnyi önbeszámoló alapján... Ha megnézed, sehol sem írtam, hogy a kérdező tuti alkalmas, csak arra hívtam fel a figyelmet, hogy ennyiből mi nem fogjuk tudni megmondani, illetve egy ilyen debilizáló szorongásnak semmi köze a vezetéshez. Magyarul nem pofázok bele olyanba, amihez nem értek. De látom, ez számodra fura, mert te szereted olyan dologgal kapcsolatban is szórni a bölcsességeid, amihez lila gőzöd sincs. Pusztán azért éreztem szükségességét, hogy szóljak a többieknek, mert nem akarnám, hogy készpénznek vegye akárki, amit írsz. Mint írtam, káros a tevékenységed, miután nem értesz ahhoz, amiről beszélsz. Részemről itt befejezve a vita, nincs új dolog, amit ezután írhatnék, ismételni meg nem szeretném magam. És tényleg érdemes utánanézned annak, amiről ilyen bőszavúan és magabiztosan ítélkezel.

2021. dec. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
14%

Utána fogok olvasni az okosságodnak (debilizáló szorongás), de önmagában, ha betegség ez, ha nem az nem mentség. Akárhol balesetet okozol, vagy kárt teszel és te vagy érte a felelős, azért a törvény, vagy bizonyos helyek szabályai téged különböző mértékben szankcionálni fognak, akármilyen szorongásod is van. Ez a szankció lehet egy közönséges pénz büntetéstől egészen életfogytig tartó szabadság vesztés.

És igen nem tanultam pszichológiát, de kérlek nekem ne add elő, hogy egy forgalmi oktató ezt olyan nagy mértékben tanulta. Szükségtelennek érzem 5. alkalom után a pávot a korábban említett indok alapján. Nagyon sajnálom, hogy ilyen mértékű lehetőséget adnak. Ha pedig ez egy betegség, engem az érdekelne, bár ezt is el fogom olvasni, hogy van-e betegség kódja, amellyel tudja igazolni a betegségét és azt az autósiskola felé megmutatta. Ha ennek nincsen betegség kódja, akkor beszélhetünk bármiről, nem betegség. De majd miután mindent elolvastam, utána visszatérek az észrevételeimmel.

2021. dec. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!