Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez normális, hogy ennyire...

Ez normális, hogy ennyire nehezen tudok megszokni egy új autót?

Figyelt kérdés

3 éves lesz a jogsim jövő hónapban. Amikor tanultam vezetni, dízelesen tanultam amely kuplung felengedésével azonnal elindult. Utána itthon szüleim autója is ugyanez volt. Dízeles és, ahogy emeltem a kuplungot úgy mozdult az autó is. Ráadásul az kombi volt, bazi nagy tükrökkel, óriási kormánnyal.


Ezen a héten azonban lett saját kocsim. (Sedan) Ez viszont már egy benzines. Nagyon szeretem, de az elindulások, manőverek lassan mennek. Igaz, sokat még nem vezettem, kb 60km-t tettem még összvissz meg vele, de előfordult már olyan, hogy elindulásnál majdnem lefulladt alattam ezért ijedtemben beletapostam a gázba majd nyikorgó gumikkal egy pillanatra átvágódtam a szembe sávba.

Illetve ma meg kétszer le is fulladtam vele mert próbálnék arra összpontosítani, hogy ne bőgessem a motort, hanem csendben, hang nélkül elinduljak vele, de nem mindig sikerül.


Na meg a manőverek. Leginkább azzal van bajom amikor meg kell fordulni valahol aztán ugyebár rükverc, játék a pedálokkal, aztán egyes, ismét játék a pedálokkal. Ez akkor izgalmas amikor rám vár mindenki.


Ennyi tulajdonképpen. Amikor már elindult utána nincs gondom, az sima, gond nélkül tudom kezelni.

Csak tényleg bosszant, hogy míg a szüleim autójával már egy y megfordulás is fél pillanat volt, addig ezzel jóval tovább tart.


Ez mennyire normális? Meg fogom valaha szokni? Más mindig azt mondja két kanyar és már meg kell tudni szokni egy autót annak aki alkalmas vezetésre. Én negyedjére ültem ma bele, de az elindulásnál még akadozik a gépezet.



2021. júl. 3. 18:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
70%
Okés, akkor ne haragudj a megjegyzésemért
2021. júl. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

#11 Semmi baj, az én hibám, hogy nem fogalmaztam érthetően.


Visszaolvasva valóban úgy értelmezhető, mintha ijedtségemben elvesztettem volna teljesen a fejemet és reflex szerűen a gázba taposnék :D

2021. júl. 5. 12:59
 13/14 anonim ***** válasza:
49%

Nem bántásból írom, de úgy tűnik, Te is abba a kategóriába tartozol, aki túlmisztifikálja az autóvezetést.

Naponta olvasok ilyet, hogy dízelen tanultam, de most át "kell" állnom egy benzinesre, juj-juj.

Aztán olyat, hogy eddig elsőkerekes volt, az pedig hátsó hajtású, jajaj.

Vagy, hogy a kombiból jól láttam hátra de most egy csapotthátúból nem látok ki szörnyű!

Szerintem kár görcsölni, fölösleges teóriákat, elméleteket, gyártani és magyarázkodni.

Most még új, de majd megszokod.

Ha valami nem megy elsőre, fuss neki még egyszer, vagy ha kell, még tízszer.

Gyakorolj!


Nem megmagyarázni kell a problémákat, hanem megoldani.

Fog az menni........ ;)

2021. júl. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
51%

Nekem nem új autót kellett megszoknom, csak kicseréltettem a sz.r kuplungot az autómban, amit másfél éve vezettem. Két hét volt megszokni az új kuplungot, és még két-három hét visszanyerni vele a magabiztosságomat. Akkor még kezdőbb voltam és sokkal kevesebb kilométert vezettem. Azóta már csak órák kérdése megszokni más autót, ahhoz meg, hogy majdnem ugyanolyan magabiztosan vezessem (mert nem a nyugis típus vagyok, hanem szeretek haladni), mint a megszokottat, max pár nap kell.

Szóval szerintem egyáltalán nem gáz, ha kell egy kis idő megszokni a finom manőverezést, a lényeg, hogy ne kapkodj, mert abból sose sül ki semmi jó.

2021. júl. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!