Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez normális, hogy ennyire...

Ez normális, hogy ennyire nehezen tudok megszokni egy új autót?

Figyelt kérdés

3 éves lesz a jogsim jövő hónapban. Amikor tanultam vezetni, dízelesen tanultam amely kuplung felengedésével azonnal elindult. Utána itthon szüleim autója is ugyanez volt. Dízeles és, ahogy emeltem a kuplungot úgy mozdult az autó is. Ráadásul az kombi volt, bazi nagy tükrökkel, óriási kormánnyal.


Ezen a héten azonban lett saját kocsim. (Sedan) Ez viszont már egy benzines. Nagyon szeretem, de az elindulások, manőverek lassan mennek. Igaz, sokat még nem vezettem, kb 60km-t tettem még összvissz meg vele, de előfordult már olyan, hogy elindulásnál majdnem lefulladt alattam ezért ijedtemben beletapostam a gázba majd nyikorgó gumikkal egy pillanatra átvágódtam a szembe sávba.

Illetve ma meg kétszer le is fulladtam vele mert próbálnék arra összpontosítani, hogy ne bőgessem a motort, hanem csendben, hang nélkül elinduljak vele, de nem mindig sikerül.


Na meg a manőverek. Leginkább azzal van bajom amikor meg kell fordulni valahol aztán ugyebár rükverc, játék a pedálokkal, aztán egyes, ismét játék a pedálokkal. Ez akkor izgalmas amikor rám vár mindenki.


Ennyi tulajdonképpen. Amikor már elindult utána nincs gondom, az sima, gond nélkül tudom kezelni.

Csak tényleg bosszant, hogy míg a szüleim autójával már egy y megfordulás is fél pillanat volt, addig ezzel jóval tovább tart.


Ez mennyire normális? Meg fogom valaha szokni? Más mindig azt mondja két kanyar és már meg kell tudni szokni egy autót annak aki alkalmas vezetésre. Én negyedjére ültem ma bele, de az elindulásnál még akadozik a gépezet.



2021. júl. 3. 18:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

adjál gázt indulás közben

dízelnél is így kéne

2021. júl. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Meg fogod szokni, hatvan kilométer még nem távolság.
2021. júl. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#1 Nyilván adok, különben a büdös életben nem indulnék el. Csak nem szeretem ha bőg kicsit a motor hanem ahhoz vagyok szokva, hogy hang nélkül elindul alattam az autó ezért csak igyekszem nagyon pici gázzal, alacsony fordulatszámon megoldani az indulást. Egyébként általában sikerül, amit említettem, az a 3 eset volt kirívó csak. De ettől függetlenül még nem érzem olyan biztosan az autót elindulásnál mint kellene.


Lehetséges, hogy a legtöbb dízelnek kell gázt adni, a szüleim kocsijával pedig biztosan volt valami probléma de annak nagyon lent fogott a kuplungja. Éppen, hogy megemeltem már gurult az autó. Ugyanez volt azzal az autóval is amivel tanultam vezetni. Egyébként nyilván adtam annak is gázt, de az már csak azért kellett, hogy felgyorsítsak.

2021. júl. 3. 19:11
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Dízel elindul kuplunggal is, ha teljesen felengeded és nem nyomod a gázt, viszi az alapjárat is (sík felületen persze). Kipróbáltam már nem 1x, így működik.

A benzin kicsit más. Annak nem árt a gáz, habár kellően óvatos kuplungolással megindul az gáz nélkül is (az enyém legalábbis, 1.4 Brava).

Nagyon egyszerű, mindig reflexből adj egy kis gázt attól függetlenül, milyen üzemanyaggal megy az autó és akkor nem lesz furcsa, nem lesz probléma. Én pl. sedan Passat-on tanultam vezetni, de az oktatóm úgy tanította, hogy adjak gázt attól függetlenül, hogy viszi az autót az alapjárat, amit be is tartatott velem. A benzines kis Brava-mba nem volt fura így utána átülni.

2021. júl. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem gáz!

Emelt alapjáratú dízellel tanultál, szüleid autója meg automatikusan adagolja a gázt.

Ezért fontos. hogy ne kapkodj most a kuplunggal, fogáshatárnál gáz, és óvatosan engedd!

Nálad még nem szempont a gyors elindulás!

2021. júl. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
Dízelnél is kellene gázt adni, hogy fel tudd venni a forgalom ritmusát, ne gyilkold a kuplungot és ne legyél fájdalmasan lassú.
2021. júl. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%
Ahogy írják amúgy: dízellel is kell gáz, mert anélkül fél év, mire megindulsz. Rendes elinduláshoz kell gáz mindkettőnek. Én is dízelen tanultam, mindig is adtam gázt neki induláskor, így a benzines abszolút nem volt furcsa.
2021. júl. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
En dizelen tanultam de otthon benzines auto volt. Ugy emlekszek nem volt vele kulnosebb problemam elindulaskor. Megkell csak szokni. Ha minden nap vezetsz akkor 1-2 het alatt hozzaszoksz siman. Nekem a sajat autom is benzines volt es abba nem volt akkora nyomatek, meg konnyebben lefulladt de megszoktam azt is. Ma meg mar automata valtos autoim vannak, a ceges is automata. Ezek soha nem fulladnak le.
2021. júl. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

"Ijedtemben beletapostam a gázba"


Az ilyen sőfőröktől mentsen meg az Úr..

2021. júl. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a további válaszokat.


Azóta nem volt vele gondom :)


#9 Azért ezt ne úgy képzeld el...

Egy kis mellékutcán történt és az egyik kereke a kocsinak a vízelvezető csatornában állt. Természetesen elindulás előtt szétnéztem és mivel nem jött senki így megindultam, csak mivel a kerék benne állt egy csatornában ezért nagyobb gázt kellett neki adni amin meglepődtem hirtelen így az acélbetétes bakancsommal adtam neki nagyobb gázt amire kiugrott az autó egy kis guminyikorgás kíséretében.


Tudtam, hogy ezt nem így kellett volna, többet vártam magamtól ezért elkeseredtségemben kiírtam ezt a kérdést de ültek be mellém tegnap többen és megjegyezték, hogy szépen vezetek. Egy teljesen természetes dolog miatt aggódtam tulajdonképpen amit már ki is küszöböltem azóta.

2021. júl. 5. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!