Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóval szerintetek nagyon...

Autóval szerintetek nagyon megterhelő 3,5 óra út havonta?

Figyelt kérdés

A 3,5 óra csak oda értetendő. Egy hétvégét töltenénk ott.

Gyerekekkel mennénk 3 gyerkőc van.

2 ovis, egy kis iskolás.

Messze tervezünk költözni, szülőhazánktól munkalehetőségeink miatt. Viszont mindkettőnknek fontos, hogy 3 hetente haza látogassunk, a gyerekeket is szeretnénk, hogy lehessenek a nagyszülőkkel.

Párom szerint ez működőképes, de én néha megijedek, hogy ezt a gyerekeink bírnák-e.

Eddig nem nagyon voltak nagy utazásaik ilyen rendszerességgel.

Nagy váltás lenne. Ez a legnagyobb visszahúzó a számunkra, viszont úgy érezzük többszempontból megérné megtenni ezt a lépést.



2021. márc. 24. 23:19
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
#20: sajnos család ide vagy oda, nekem elsősorban a pénz számítana. Nem tudom, mennyit kéne keresnem ahhoz, hogy 3 hetente be tudjak vállalni egy ilyen összegű utat.
2021. márc. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
38%
Attól függ h milyen autód van. Ha kellően nagy, és automata váltós, akkor végül is oké, de egy suzukiba nem ülnék 1 óránál tovább.
2021. márc. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Nem az utazás lenne megterhelő, hiszen több megállással a gyerekeknek az egy élmény is lehet inkább (magamból indulok ki, mikor gyerek voltam akármennyit elültem a kocsiba)

Inkább a távolság, biztosan érdemes-e a pénzért a jó családi és baráti kapcsolatokat ilyen szinten felrúgni? Ráadásul ki tudja, vírussal is mi lesz, akármikor jöhet újra és lehet hogy pl. fél évig nem tudnátok hazajönni. Én nem vállalnám be, kb. semennyiért se.

2021. márc. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
72%
Erősen autófüggő. Egy kis suzukiban nagyon megterhelő lenne, míg egy modern volvo kombiban meg sem állnál, max pisilni.
2021. márc. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menjetek, de nem hiszem, hogy hosszútávon hazautaztok majd háromhetente. Az egyik hétvégén az egyik gyereknek lesz focimeccse, a másikon a másikat hívják születésnapot ünnepelni, a harmadikon beteg valamelyik, a negyediken rengeteg hó esik majd, az ötödiken beköszönt a pandémia 36. hulláma, ezért lezárják a határokat, aztán szervizelni kell a kocsit, tanulni kell témazáróra, valahová mennétek nyaralni is... hopp, el is telt fél év, hogy nem utaztatok haza.
2021. márc. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
46%
Mondjuk a nagyszülők nyugdíjasok, ráérnek utazgatni, és akkor mennek ők hozzátok. Legalábbis ez a logikus nekem.
2021. márc. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Ahogyan azt már az elején megírtam, sem az utazás, sem a gyerekek nem lesz gond, ha valóban akarjátok a rendszeres kapcsolatot a családdal. Aztán elérkezik az a helyzet, amit a 25-öske írt..... "Csak" akarni kell, bírni pedig nem kötelezö.
2021. márc. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Ez szivatás ez a kérdés, vagy mi? 3,5 óra? Egy hónapban egyszer? Egy jó autóban ez pihenés, nem fáradalom. Rengeteg honfitársunk kint dolgozik messze, van aki ünnepek előtt a csúcsforgalomban 25 órákat utazik haza a családjához akár 2 kisgyerekkel, meg hasonlók. Az már valami, nem a 3,5 óra, van aki ennyit ingázik egy nap basszus.
2021. márc. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :) Párom még az elején a munkahelyére más fél évig 3 órát utazott. De ugye úgy, hogy másfél óra oda, más fél óra vissza. Egy átszállással, busszal. Mert annyira kieső kis faluban élnek a szülei. Ugye ez akkor volt, mikor mi még nem voltunk házasok és otthon éltünk.

Azóta összeköltöztünk és már csak olyan 45 p az út busszal, de néha autózunk munkába.


Viszont maga a környékkel, meg a lehetőségekkel van a fő gondunk igazából.


A környék, ahol élünk természetében szép nagyon, de sok lepukkant környék van. Örülnénk, ha kicsit szebb helyen élhetnénk, meg ahol több lehetőség lesz a gyerekeinknek.

Munkahely ott több van és mindketten többet tudnánk ott keresni.

Nem külföldre mennénk, így a határ meg a pandémia nem állítana meg. De a vírus részt inkább hagyjuk légy szíves!


Még esetleg az a rossz érzés, hogy a szüleinket nem szeretném megfosztani attól, hogy az unokákat akkor láthassák amikor csak akarják és annyiszor amennyiszer szeretnék.

2021. márc. 26. 20:07
 30/35 A kérdező kommentje:

Az autónk egyébként nagy, kényelmesen elférünk benne párommal és a 3 gyermekkel. De ha nagyobbak lesznek is elférünk, mert van, hogy szülőket furikázzuk és ők se szoktak panaszkodni.


Nem egy drága autó, de nagyon kényelmes, jó nagy, a csomagtartója is jó nagy. Párom alapból elég magas. 1,93m, így ő neki nem is lenne jó, alacsony autó. Széltében is jó.

2021. márc. 26. 20:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!