Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóval szerintetek nagyon...

Autóval szerintetek nagyon megterhelő 3,5 óra út havonta?

Figyelt kérdés

A 3,5 óra csak oda értetendő. Egy hétvégét töltenénk ott.

Gyerekekkel mennénk 3 gyerkőc van.

2 ovis, egy kis iskolás.

Messze tervezünk költözni, szülőhazánktól munkalehetőségeink miatt. Viszont mindkettőnknek fontos, hogy 3 hetente haza látogassunk, a gyerekeket is szeretnénk, hogy lehessenek a nagyszülőkkel.

Párom szerint ez működőképes, de én néha megijedek, hogy ezt a gyerekeink bírnák-e.

Eddig nem nagyon voltak nagy utazásaik ilyen rendszerességgel.

Nagy váltás lenne. Ez a legnagyobb visszahúzó a számunkra, viszont úgy érezzük többszempontból megérné megtenni ezt a lépést.



2021. márc. 24. 23:19
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
Most felteszem rá a házam és az autóm, hogy 3 hetente nem fogtok hazajárni.
2021. márc. 25. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem sok szerintem, pláne havonta egyszer és nem is egy nap oda-vissza. A gyerekeket kell csak lefoglalni valamivel.
2021. márc. 25. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek nem felnőtt, senki nem tudja megmondani, hogy az a három gyerek hogyan viseli sz utazást.

Lényegtelen, hogy egyedül ki, mennyit, és milyen rendszeresen vezet, itt van három gyerek is.

2021. márc. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

Mi van?! Ne viccelj! Havonta egyszer szerintem még jól is esik ennyit utazni. Azért ez a 3,5 óra autózás nem egy másik földrészre történik!

14 éven keresztül ingáztam 240 km-re minden hétvégén. Kezdetben egyetemistaként vonattal, később, mikor már dolgoztam, autóval. Az autó egy megváltás volt, mert ezt a távot autópályán harmad annyi idő alatt tudtam megtenni. Teljesen az életem rutin részévé vált a pénteki és vasárnapi utazás. Egyáltalán nem volt fárasztó, vagy megterhelő.

A gyerekeidet te ismered, hogy hogy tűrik. Én pl gyerekként kifejezetten szerettem, mikor nyaralni mentünk és sokat kellett autózni. A mai gyerekek elvannak órákig egy tablettel, telefonnal. Szóval szerintem megoldható, megszokják ők is.

2021. márc. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Kisgyerekként is imádtam, mikor havonta mentünk a nagyihoz, aki 300km-re lakott, tehát szerintem a gyerekek élveznék az autózást, max. 1-2-szer meg kell állni egy pihenőhelyen.

Csak annyi a baj ezzel, hogy ilyenkor pikk-pakk eltelik a hétvége.

2021. márc. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
kibírható
2021. márc. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:

Autóval 2*3,5 óra 1 hónapban? Még gyerekekkel is simán :D Ez nem távolság. Mennyi lehet, 300 km?

Engem sokkal jobban zavarna az, hogy havonta elmegy legjobb esetben is 25.000 Ft csak az utazásra (autópálya díj nélkül).

2021. márc. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk párom szülei 45km-re laknak.

Először két hetente, most meg kb évente 3x megyünk.

Apum 30km-re lakik, hozzá heti 2-3x megyünk.


Nem a távolságon múlik, hogy mentek-e. A fent említett pénz és a távolság kibírható szerintem.

Minden azon múlik, hogy szerettek-e ott lenni és kivancsiak vagytok-e egymásra.

Legyen az 30 vagy 300km.

2021. márc. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

Én a háztartási feladatokat hét közben mindig megteszem, hétvégén maximum főzni kell. Ha meg szüleinkhez megyünk akkor nem tudunk főzni, hisz ők megsértődnének, ha nem ennék valamit ott:)

Mondom eddigis minden hétvégét szinte nagyszülőknél voltunk. Néha magunktól is elmentünk strandra, kirándulni. Mindkettőnknek igénye, hogy háromhetente láthassuk szüleinket, a szüleink láthassák unokájukat, unokáink nagyszülőkkel lehessenek.

Barátaink vannak 1-2, de számunkrs sose a barátok voltak a legfontosabbak. A család a mi nézőpontunkból sokkal fontosabb.

A barátainkkal messengrren beszélünk, munkahelyünkön találkozunk velük eleget. Néha hétköznap délután is össze tudunk futni velük, de már ennyi gyermek mellett nem járunk el a haverokkal...nem tudom mennyire értetek meg vagy sem, de mi nálunk ez így működik.


Köszi a válaszokat, majd még átgondoljuk, de úgy érezzük nagyon, hogy mennünk kell.

2021. márc. 25. 09:14
 20/35 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint, ha ilyen jó a családi kapcsolatotok, akkor nem szabad menni. Olyan kevés embernek adatik ez meg. És ennél nem sok fontosabb dolog van az életben.

Persze, a pénz is fontos dolog, de esetleg más megoldás nincs rá? X évre vagy örökké tervezitek ezt a váltást?

Nem okoskodni szeretnék, ne érts félre. :)

2021. márc. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!