Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóval szerintetek nagyon...

Autóval szerintetek nagyon megterhelő 3,5 óra út havonta?

Figyelt kérdés

A 3,5 óra csak oda értetendő. Egy hétvégét töltenénk ott.

Gyerekekkel mennénk 3 gyerkőc van.

2 ovis, egy kis iskolás.

Messze tervezünk költözni, szülőhazánktól munkalehetőségeink miatt. Viszont mindkettőnknek fontos, hogy 3 hetente haza látogassunk, a gyerekeket is szeretnénk, hogy lehessenek a nagyszülőkkel.

Párom szerint ez működőképes, de én néha megijedek, hogy ezt a gyerekeink bírnák-e.

Eddig nem nagyon voltak nagy utazásaik ilyen rendszerességgel.

Nagy váltás lenne. Ez a legnagyobb visszahúzó a számunkra, viszont úgy érezzük többszempontból megérné megtenni ezt a lépést.



2021. márc. 24. 23:19
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Természetesen rugalmasak vagyunk, kétszer is szívesen megállunk, pihenni, meginni egy kakaót benzin kútnál vagy ha valami kirándulást is szívesen beszervezünk, csak akkor nő az út idő és nem tudjuk előnyös -e.
2021. márc. 24. 23:20
 2/35 anonim ***** válasza:
73%
Sok. És pénzben sem kevés. Ebből az lesz, hogy egyre ritkábban mentek.
2021. márc. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
88%

Statisztikailag is kimutatható, hogy az ilyen távoli utazások kezdetben gyakoribbak, de fokozatosan ritkulnak, és elég gyorsan elérik azt, amikor már több hónap eltelik az utazások között, kb a Karácsony, és a Húsvét, és a nyári szünet lesz a haza látogatások ideje.

Messze van, sok idő az utazás oda-vissza, és otthon is lenne mit csinálni.

2021. márc. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Hát igen én is ettől tartok. Szerintem a pénz lenne a legkevesebb gond, hiszen azért is megyünk el, mert ott többet kereshetnénk sokkal reményeink szerint.


Ha esetleg még valaki válaszolna szívesen fogadom. Azok válaszát is szívesen várom, akik hasonló cipőben járnak, mint Mi.

2021. márc. 24. 23:43
 5/35 anonim ***** válasza:
91%
Én hetente is le tudok vezetni ennél akár többet is egyhuzamban, mert nagyon szeretek utazni... hogy gyerekekkel milyen lenne, ott egyelőre még nem tartok. :D
2021. márc. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
74%

Nem a pénz a gond, hanem a távolság, az utazáshoz szükséges idő... meg úgy általában az idő, hogy a család egyik tagjának se legyen dolga otthon a hétvégén, és már ez sokszor probléma.

Az utazás fárasztó is, nem csak annak, aki vezet, az utazás közben minden autóban ülőt érnek előnytelen hatások (vibráció, stb), a gyerek fáradt, és lehet nyűgös is lesz.

Az se mellékes, hogy valójában mennyi időt tudtok otthon tölteni. Néhány óra? Egy nap? Esetleg több? (ezek az említett ünnepek, iskola szünetek)

2021. márc. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Hetente utazok ennyit es nem megterhelo

Igaz egyedul

Minel tobben vagytok annal kenyelmetlenebb lehet az ut illetve szorzodnak az igenyek

2021. márc. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Egy hosszú hétvégével 3-4 napot. Szüneteknél esetleg többet egy hetet.


Hétvégén nekünk nincsenek különösebb programjaink, amiket ne lehetne megszüntetni. Hétvégén a családdal szoktunk lenni. Szoktunk járni kirándulni is, de persze nem ilyen sokat. Ált. max. másfél órás utakra szoktunk menni, hisz a megyén belül kirándulunk. Kérdés gyerekeinknek lesznek -e programjaik majd idővel, ami miatt nehézkessé válik ugye ez..


Meg az út idő. :(

2021. márc. 25. 00:17
 9/35 anonim ***** válasza:
24%
Nem az a 3,5 óra út (meg ugyanennyi vissza) a megterhelő, hanem hogy minden harmadik hétvégén erre készültök. Tehát akkor kilőtted gyakorlatilag a hétvégédet. Vagyis a háztartás ilyenkor hétközbenre marad, barátokkal nem tudsz találkozni, menni kell, mert mi az, hogy nem mentek.
2021. márc. 25. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
87%

Havonta egyszer én csak 280 km-t utazok + vissza, igaz, hogy én busszal, vagy vonattal és egyedül. Nekem is fontos, hogy a családommal legyek minél többet. Ha pedíg fontos, akkor nem érdekel más, és utazok.

Magatoknak kell eldönteni, hogy nektek mennyire fontos a havi látogatás.

Annyit azért hozzátennék még, hogy, ha nyugatra mentek dolgozni, akkor egy idö után el fog hervadni az utazási kedv, mert jól fogjátok érezni magatokat otthon.. Lesznek barátok, programok, háztartás - és a megszokott kirándulásaitok. Aztán már nem is biztos, hogy vissza akartok majd költözni.

2021. márc. 25. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!