Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorosokra, BMW-sre nem...

Motorosokra, BMW-sre nem vonatkozik a sebességhatár?

Figyelt kérdés
Ha az összes BMW nem is, de az összes motoros mindig elhúzott mellettem mióta vezetek. Tehát mind többelent, mint 90, városon belül is gyorsabban. Őket nem mérik be soha?

2020. jún. 11. 10:44
1 2 3
 11/22 Wadmalac ***** válasza:
52%

A védák 68-tól lőnek rád lakott területen.

Alkalmi traffi 50 km/h +10%-tól büntet.


Én speciel lexarom, ha úgy mennek gyorsabban, hogy az engem nem veszélyeztet.

Amikor 60-as táblánál úgy előz valaki kétszázzal, hogy a papírkasztnis Swiftem olyat billen, mintha járdára hajtottam volna, vagy szembeelőzés miatt satuznom kell, vagy amikor beelőz, de jönnek szembe és életveszélyesen nekiáll befurakodni, akkor emlegetem az anyukáját. Amúgy hadd menjen.


Én speciel nem látom annyira ezt az állítólagos tipikus BMW viselkedést.

Az eszetlen vezetést, gyorshajtást gyakrabban látom olyan kisebb járgányoktól, amik nagyon nem ilyen sebességekre vannak méretezve, meg gyártótól függetlenül ezektől a böszme utcai terepjáróktól.

Tegnap egy Infiniti SUV hozta ki belőlem a félperces káromkodást, amikor lakott területről kijövet kigyorsítva hatvanas tempómnál ment el a tükrömtől öt centire minimum százhússzal, a kocsim orránál visszarántva a sávba a bálnáját.


Motorosokkal sosem volt még gondom. Ha látom, hogy jön egy hátul és van hely, kicsit elhúzódok jobbra, hogy elférjen, ha menni akar, meg is szokták köszönni.

2020. jún. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
26%

Erre annyit tudok mondani, nem vagy rendőr. Igazából semmi közöd ahhoz, ki mennyivel megy. Akkor sem, ha 180-nal előz meg pályán. Ha megbüntetik emiatt, akkor megbüntetik, ő dolga. Ő dolga, hogy kifizeti, vagy nem. Semmi közöd hozzá.


Nyilván frusztráló tud lenni. Engem is zavar, amikor 160-nál le akar tolni valami köcsög, meg villog, még akkor is ha nem tudok lemenni.

De akkor sem tudsz velük mit kezdeni. Csak rájuk tartozik mennyivel mennek. Vagy megbüntetik őket, vagy nem. Ez az ő egyéni döntésük, ami következményekkel jár(hat).


És lehet itt dobálózni a "közúti veszélyeztetés"-sel, meg a többivel. De ne is keverjük ide. Ameddig nem okoz balesetet, teljesen az ő dolga, az ő döntése, és az ő felelőssége, hogy mennyivel megy. Nem a tiéd.

Másnak sincs ahhoz köze, hogy te mennyivel mész.


Szabálytalan? Igen. Zavar? Valakiket igen. És? Maximum a rendőr megbünteti. Te mit tudsz csinálsz vele? Semmit. Akkor meg teljesen mindegy, nem?


Bármekkora ordas köcsögség, vannak szituációk, hogy szabálytalanok vagyunk.

Ha egyedül haladok az úton, senki sincs mögöttem, és a szembe sávban se, akkor nem satuzgatok zebráknál, hogy megálljak egy gyalogosnak és elengedjem. Szabálytalan? Igen, mert elsőbbséget kéne adni. De rohadtul nem érdekel, inkább várjon a gyalogos +2 másodpercet, ameddig elhaladok, minthogy megállítson engem, az egyetlen egy autót a közelben.

2020. jún. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Ez mind rendben van, hogy az ő dolga. Én csak arra akartam rá kérdezni, hogy miért van az, hogy a motorosok általában gyorsabban haladnak közúton.
2020. jún. 12. 13:25
 14/22 Wadmalac ***** válasza:
0%

"miért van az, hogy a motorosok általában gyorsabban haladnak közúton."

A gyorsasági motoroknak a motorja, áttételezése nem az ötvenes "tötymörgésre" van tervezve, nagyon nem tetszik nekik.

A túramotorok, chopperek stb. gond nélkül viselik, de ezek a mindenféle superbike-ok belebetegednek.

A megfelelő fordulatszámhoz ötvennél egyesben, kettesben kéne menni, ott meg a nagy áttétel miatt a legkisebb gázkarrántásokból is könnyen hempergés lenne.

Ezek a motorok 90-100 alatt gyakorlatilag szenvednek, a rajta ülő pilótával együtt.

2020. jún. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
45%

"minden értelmes ember picit a határ fölött megy, mivel akkor még nem villan a trafi."

Minden értelmes ember picit a határ alatt megy, mert úgy nagyobb eséllyel meg is érkezik.

2020. júl. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
73%

"Csak rájuk tartozik mennyivel mennek. Vagy megbüntetik őket, vagy nem. Ez az ő egyéni döntésük, ami következményekkel jár(hat)."

Az ő egyéni döntésük például olyan következményekkel is jár(hat), hogy történetesen megölnek valakit.

2020. júl. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy nemtudom melyik büdös barom szavazza le az összes választ. Konkrétan a "leghasznosabb" válasz is 55%-ra van értékelve. összes többi alatta.


Vagy kedves kérdező, végignyomkodtad mindenkire a mínuszt, amiért nem ért veled egyet? :D

2020. júl. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Nem használom az értékelés funkciót. :)
2020. júl. 4. 13:06
 19/22 Wadmalac ***** válasza:
47%

A motorosok mellett szóló kommenteket lepontozzák a motorosok gyűlölői és fordítva.


Teljesen szubjektív pontozás, a komment tartalom-értékével nulla összefüggésben.

2020. júl. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
89%

Amúgy nagyon érdekes ez a közlekedési kultúra. Ha valaki fel meri emelni a szavát a gyorshajtás ellen, merthogy a kresz szabályozza mennyivel mehetsz, és tetszik nem tetszik ez a JOGSZABÁLY. Amennyiben ezt a határt átléped, és nem kevéssel, szabálysértést követsz el.

Ettől kezdve tehát nehogy neked álljon feljebb, és ne kezdj el házmesterezni, biztosurazni, meg vergődni, mert nem az a szabályszegő, aki ezt szóváteszi, hanem aki elköveti a gyorshajtást. Egyébként meg van köze hozzá a többieknek, hogy gyorsan hajt, mert az ő életét is veszélyezteti. Családos embereket, nőket, gyerekeket, időseket, betegeket, azokat, akiket várnak otthon. Tessék a bunkó fellengzős stílusból visszavenni minden szabályszegőnek, mert nem csak ti vagytok az utakon, és nincs jogotok ledudálni, levillogni azokat, akik szabályosan közlekednek. Akármilyen autótok legyen, akármilyen hú de nagy rutinotok, meg képzelhetitek magatokat Lewis Hamiltonnak, egy megengedett sebességnél jóval nagyobb tempónál már nem te vagy az úr. Ott bármilyen apró tőled független hiba végzetes lehet akár, és az nem csak a te életedbe kerülhet.


Én a megengedett sebesség nagymértékű túllépését végleges jogosítványbevonással büntetném, ezzel megoldódna a gyorshajtás. Csak hát ugye a birságolás nagyobb biznisz...

2020. júl. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!