Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Az oltásellenes, járvánszkepti...

Az oltásellenes, járvánszkeptikus, hölgyeknek van kedve beszélgetni ismerkedni velem?

Figyelt kérdés

2021. márc. 29. 21:04
 31/94 anonim válasza:

#26: Csak címszavakat mondok neked.


Technológiai munkanélküliség. Az emberek többségére nincs szükség. A többi home officeban jól jár, még többet is keres, több is marad, nem kell ingázni.


Minél rosszabb helyzetben van a gazdaság, a kormánynak annál nagyobb a hatalma. Hiszen a kormány rendelkezik a terület fölött, ő örököl mindent, ő nyomtatja a pénzt, bármikor tud adóztatni, bármikor tud új embereket befogadni, akivel benépesíti a területet, a kormány egyetlen ellensége a nép, ha elüldözi. De mivel hasonlóak jönnek helyette, igazából megregulázni kéne, azt meg nem megy. Főleg mikor a covidra hivatkozva öltek meg minden tüntetési lehetőséget is.


Régebben állandóan azt lehetett hallani, hogy 2008 után begyűrűzik a válság, nem tudnak már hova kamatot csökkenteni, előbb-utóbb leáll a korlátlan növekedés, Görögország meg Olaszország államcsőd szélén, Argentináról nem is beszélve, aztán azóta, mióta covid van ezek a veszélyek hirtelen elmúltak úgy, hogy soha nem látott mértékben öntik az államok a pénzt a világra és soha nem látott mértékben állt le egyik napról a másikra a gazdaság, termelés.


Élelmiszerválságot tapasztaltál, azt az apró kis logisztikai problémát leszámítva az elején, amikor mindenki az apokalipszisre készült, a cégek meg arra álltak be, hogy köztes raktárakból terítik naponta az árut, hogy kevesebb termék romoljon meg, több legyen a profit?


Attól, hogy van egy közgáz végzettséged, még nem leszel szaktekintély. Meg egyébként is kinek a közgazdaságtani elveit tartod felsőbbrendűnek?


Keynes? Mises? Adam Smith?


#28: Semmilyen háttérhatalom nem szükséges hozzá. Bőven elég az, hogy közös az érdek. Már Platón idején megmondták, hogy mi a demokrácia szerkezeti problémája. Machiavelli meg azt mondta meg, hogy a félelemnél jobban nem lehet a tömegeket irányítani és egy ernyő alá terelni.


A kormánypárt válsághelyzetben mindig abban érdekelt, hogy megtartsa a hatalmát és megmentő szerepében tetszeleghessen, az ellenzék pedig abban, hogy a kákán is csomót keresve bele tudjon kötni dolgokba és átvehesse a hatalmat.


De lényegében az érdek sok szempontból közös, a politikusok álma a média által központilag befolyásolható birkatömeg, akiket a közjóra és közbiztonságra való hivatkozással el lehet csendesíteni és még jobban elidegeníteni egymástól.


Nem állítottam ilyet, hogy higgyünk a nem szakembereknek. Csak azt, hogy kritikusan és szkeptikusan szemléljünk mindent és nem kell benyelni első szóra a média torzításait.


[link]

2021. márc. 31. 17:27
 32/94 anonim válasza:

Te amúgy tisztában vagy vele, hogy nem a kormány nyomtatja a pénzt, hanem a központi bank (Magyaoroszág esetében az MNB) ami teljesen önálló. Látszik, hogy mennyire vagy képben, de mindegy. Lehet mondani, hogy Magyarországon az MNB sem önálló, de az hidd el egyébként. A másik pedig, hogy nemcsak Magyarországról kell beszélni egy globális járvány terén. Előtte azért nézz utána pár dolognak melőtt írsz vmi. Bocsi nem olvastam végig amit íírtál mert már az elején egy oltári nagy baromságot írtál, így nincs is kedvem tovább olvasni bocsi. Ezért mondtam egyébként, hogy érdemes tanulni meg tájékozódni.

A nem működő gazdaság nem jó a kormánynak sem, az általa bevezetett korlátozások meg mégkevésbé, de hát ez nem olyan kérdés, hogy meg akarom-e tenni vagy sem. Szerintem te úgy tekintesz a kormányra mint valami bűnszervezetre, holott anélkül te éhenhalnál. Szerinted miért alakult ez így ki? Mert így működik a legnagyobb hatásfokon egy ország. Lehetne feudalizmus, csak akkor felejtsd el, hogy a neten írogatsz, mert miből lenne áramod, meg szennyvíz stb. A kormány nem a kisördög ezt jegyezd meg.

2021. márc. 31. 18:21
 33/94 anonim válasza:

"nem a kormány nyomtatja a pénzt, hanem a központi bank (Magyaoroszág esetében az MNB) ami teljesen önálló."


A 2/3-ad, Matolcsy, Polt Péter és a komplett alkotmánybíróság lecserélése óta ezt szerintem annyira ne feszegessük. Bár még mindig jobb, mint a FED az USA-ban...


"A másik pedig, hogy nemcsak Magyarországról kell beszélni egy globális járvány terén."


Pontosan ezt mondom. Még a svédek is térdre kényszerülnek, pedig egyáltalán nincsenek náluk kiugró halálozások, ott más miatt van probléma (történetesen amit már a covid előtt mondogattak, hogy a skandináv jóléti államokban az ottaniaknak nem éri meg komolyabb, nehezebb szakmákat tanulni, mert nem kap annyival több fizetést egy orvos, mérnök, IT-s, mint egy pénztáros vagy árufeltöltő, így máshonnan kell importálniuk munkaerőt).


Azzal eddig sem volt semmi problémám, hogy a kórházakat tehermentesítsük és a járványgörbét simítsuk el. De ehhez nem a világot kellett volna lezárni, mert még az sem járt volna ekkora problémával, ha az állam minden veszélyeztetettnek ad egy CDC-s járványvédelmi ruhát és hagyja ugyanúgy működni a gazdaságot, ahogy eddig.


Semmi hátránya nem lett volna, megmaradtak volna a munkahelyek, az emberek többsége meg FELELŐSSÉGE TUDATÁBAN ment volna fesztiválozni, bulizni, majd lábon kihordja a covidot. Ha nem sikerül, így járt. Természetes szelekció. Vállalta, elfogadta.


"Szerintem te úgy tekintesz a kormányra mint valami bűnszervezetre, holott anélkül te éhenhalnál."


Összekeversz a segélyen élőkkel és az átlag prolikkal, akiknek az állam biztosít minimálbéres állami munkahelyet.


"Szerinted miért alakult ez így ki?"


Az emberek veleszületett lustasága és kényelmessége miatt. De ha tanultál történelmet, akkor tudnád, hogy régen egy nagyon szűk elit volt egyáltalán írástudó, az is az Egyház holdudvarába tartozott, később jött a feudalizmus, akkor már "csak" a jobbágyok voltak analfabéták, majd jött a közoktatás a jó kis porosz iskolarendszerrel, ahol azt tanultad meg, hogy

- hogyan kell kussolni és bologatva elfogadni azt, amit a tanár mond.

- hogyan böfögd vissza az anyagot meg magold be, hogy mit gondolt a költő, egyéni gondolatoknak helye nincs.

- megtanulni helyezkedni, felfelé nyalni, lefelé taposni, önmenedzselni, amitől jól fekszel a tanári karnál.

- megtanulni csalni és trükközni, hiszen az érdemjegy a fontos, nem a tudás, hisz nem az életre tanít.


Ismeretlenes egyenleteket megtanítanak, de a többit olyan felületesen, hogy az emberek többsége vígan veszi fel a hiteleket meg pénzügyileg full hülye.


Az olvasás szeretetét a kötelező olvasmányokkal még azokból is kiölik, akik amúgy szeretnének.


A többiről, fizika, kémia meg biológia már nem beszélve. Megtanulsz egy csomó ostobaságot, amit sosem fogsz hasznosítani, de értelmeset maximum akkor, ha szakosodsz abba az irányba.


Szóval lényegében belecsúsztatták az embereket, olyan magától értetődő az állam léte, mint régen volt az istenhit.


A többség a mai napig azt gondolja, hogy ha odaadja a megtermelt javainak egy tetemes részét az államnak (aminek amúgy még ha elméletben nem korrupt is van működési költsége), az majd jobban beosztja helyette, mint ő maga.


"felejtsd el, hogy a neten írogatsz, mert miből lenne áramod, meg szennyvíz stb."


Szabadverseny lenne... [link]

2021. márc. 31. 21:18
 34/94 anonim válasza:
Szerintem ezeket hagyjuk. Aki alapvető dolgokkal nincs tisztában azzal felesleges vitatkozni. Tanulj még, és ne higyj el mindent. Igen tény, hogy a magyar kormány furcsán csinálja a dolgokat, ettől még nem a kormány nyopmtatja a pénzt. Köszi, hogy belinkeltél egy tök nagy baromságot. Inkább olvass hiteles forrásokat. Bár ahhoz mondjuk kéne tudni nyelveket is mellé.
2021. márc. 31. 23:17
 35/94 anonim válasza:
A koronában meghalt nagyanyámnak lehet, hogy lenne
2021. ápr. 2. 22:01
 36/94 anonim válasza:
35ös kicsit morbid, de nagyjából erről van szó. Lehet itt járványszkeptikuskodni, meg oltáselleneskedni, de akiknek hozzátartózójuk halt meg, esetleg súlyos állapontban lélegeztetőgépen van (sajnos ismerek én is nem egyet) azokkal szemben ez egy kicsit gusztustalan. Már ne is haragudj kérdező, de ez az igazság.
2021. ápr. 3. 04:09
 37/94 anonim válasza:

#36: "Lehet itt járványszkeptikuskodni, meg oltáselleneskedni, de akiknek hozzátartózójuk halt meg, esetleg súlyos állapontban lélegeztetőgépen van (sajnos ismerek én is nem egyet) azokkal szemben ez egy kicsit gusztustalan."


Áldozatok mindig lesznek. És azokkal mi lesz, akik

- A szűrővizsgálatok hiánya miatt nem jutnak idejében kezeléshez, csak amikor már késő? Nem csak áttétes rákra kell gondolni, bármi egyéb, amiből hatalmas probléma lehet.

- Akik elveszítették a munkájukat, megélhetésüket és emiatt télen meghaltak CO mérgezésben, mert vagy megfagytak volna, vagy ez?

- Akik a munkanélküliség miatt veszélyesebb munkakört kényszerültek vállalni és családfenntartó családapaként most nyakig gipszben vannak, mert rutintalanul a belvárosi forgalomban kellett biciklisfutárkodniuk vagy kilakoltatják őket és most emiatt is a főbérlő jóindulatától függenek? (aki szintén hitelre vett ingatlant, aminek a kiadásából akart élni, most meg a jószándék neki havi mínusz.


Sajnálom, aki elvesztette a hozzátartozóját, de be kell látni, hogy egy GYORSAN MUTÁLÓDÓ, influenzaSZERŰ vírusról van szó, ami mindig velünk lesz.

2021. ápr. 3. 09:52
 38/94 anonim válasza:

37-es ezt nem értem miért nekem rod, amikor én nem erről beszéltem. Hanem a vrustagadókról és azok akik nem hajlnadóak beoltani magukat a saját kis elméleteik miatt. Nem mondtam, hogy másokat akik szerencsétlen sorsra jutottak azokat nem kell sajnálni, de ez a topik eddig az oltás ellenességről szólt és arról, hogy vannak még mindig vrustagadók. Nem tudom, hogy jöttek ide az általad rt problémák.

Persze nyilván, hogy problémák mindig lesznek, ettől függetlenül, azok felé gusztustalan oltáselleneskedni, meg járványszkeptikuskodni akiknek konkrét hozzátartozójuk távozott el a vírus miatt. Én csak erről beszéltem. Egy szóval nem mondtam, h nincsenek más problémák a világban.

2021. ápr. 3. 15:30
 39/94 anonim válasza:
A fegyelmezetlenség és az egoista, csak magunkkal tőrődő felfogás fogja megölni az emberiséget. Ezért szenvedünk még mindig a vírustól. El kéne felejteni, hogy a vírus komolyan vétele magánügy. Mivel lehet, hogy valaki nem fél a vírustól, ettől még ő továbbfertőzhet, úgyhogy ez egyáltalán nem magánügy. Ahogy az sem, hogy valaki beoltatja magát vagy sem.
2021. ápr. 3. 15:34
 40/94 Ruby04 válasza:
Hát izé, én asztat hisszem hogya usa kapitalista gyócergyárai csak a proffitra mennek é s engemis megszúrtakés azóta minden accselytem tropára megyen.
2021. ápr. 4. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!