Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki segítene egy babakeleng...

Valaki segítene egy babakelengyés kérdésben? Van pár dolog, amiben tanácsra lenne szükségem így vásárlás előtt.

Figyelt kérdés

Mi a különbség a a fürdőlepedő és a kifogó között?Miért kell pelenka anyagú kifogó?Téli babának mekkora és milyen hálózsákot vegyek? Mindenképpen pelenkatartó vödör kell, vagy elég ha veszek egy sima kukát, és azt kinevezem?Vehetek hintőport, popsikrémet, babaolajat vagy csak a gyógyszertárit használhatjuk majd?Bocs a sok kérdésért.

23 h km


2010. máj. 31. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Fürdetőből, hintőporból és popsikrémből mindenképpen eleinte jobb a gyógyszertári, ezt a gyerekorvos vagy a kórházi gyerekorvos írja fel. Nem illatosított, így nem okoz allergiát, emellett nem is drága. Fürdőlepedő: normál törölköző anyagú, általában kapucnis. Vastag anyagú, így a fürdőkádból való élkiemelésnél jó, meg hogy erre teddd a tetra kifogót. Ez vékonyabb, jobban szívja a vizet és a hajlatokat is ki tudod vele törölni. Hálózsák: kb. 62-es méretű jó lesz. Nem kell kimondottan pelenkakuka, ahhoz nagyon drága az utántöltő. Megfelel bármilyen jól záródó kuka vagy fedeles vödör is.
2010. máj. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

-A fürdőlepedőt ismered, a kifogó meg négyzet alakú, és a végén van egy kapucni-féle, amit a fejére tudsz tenni, amikor kivetted a kádból. (nekem a sima fürőlepedő jobban bevált.)

-Pelenka nyagú kifogó nem tudom miért kell, nekünk nem volt.

- Téli babának vegyél egy 68-as hálózsákot, újj nálküli vastagot.

- Pelenkataró vödör szerintem nem kell, nálunk még sima vödör sincs, tisztába rakás után rögtön kiviszem a kukába, nem a szobában áll a pelus. Egy kis kosár van, amibe azt az egyet beleteszem, amit levettem róla, meg a popsitörlőt, meg ha még van valami szemét (fülpiszkáló, vatta, géz, stb)

- Ne veygél külön krémeket, a leendő gyerekorvos a baba születésekor felír mindent, ami kell, és Apa addig kiváltja, amíg Ti a kórházban vagytok. (a gyerek nevére, a Te taj számoddal, csak az első számjegy helyére mást kell írni. (8-ast? erre nem emlékszem már)

2010. máj. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%

Szia! Talán tudok segíteni picit, második babámat várom éppen. :-)

A pelenka anyagú kifogót azért mondják, hogy vegyél, mert állítólag puhább, jó nedvszívó, jólesik a baba bőrének. Nos, én vettem már az első babánál is, de nekem egyáltalán nem tűnt jobbnak, mint a jó minőségű, pihe-puha kapucnis babatörölközők. Mi inkább azokat használtuk.

A hálózsák attól függ, milyen hőmérsékletet tudtok neki biztosítani. Ha meleg van nálatok télen, akkor nem kell túl vastagban gondolkodni. Így látatlanban azt mondanám, hogy rugiban altatnám a manót és ujjatlan hálózsákban, ha mondjuk 20 fok körül van nálatok éjjel. Ha melegebb, akkor még ennyi sem kell tapasztalatom szerint. Méretre 56-nál semmiképp ne vegyél kisebbet, ha átlagos súllyal születik a babód, még azt is két hét alatt kinövi.

Pelenkatartó vödröt nem használtam soha, nem érzem értelmét, úgyse tároltuk soha hosszú távon a lakásban a használt pelust. A pisis pelusnak semmi szaga nincs még pici korban, a kakissal meg mindig kilépek a nagy kukába - igaz, mi kertesben lakunk, itt könnyen megoldható.

Kezdetben a gyógyszertári készíményeket használtam, utána a Gabi fürdetőt, popsikrémet stb. Nálunk bevált, nagyon jó tapasztalatom van velük.

Üdv: egy 22 hós kislny és egy 33 hetes pocaklakó anyukája

2010. máj. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A kifogó azért jobb, mert annak van kapucni része, ez nagyon praktikus a pici baba vizes hajához, a lepedővel nem tudnád olyan jól betakargatni. Az én lányom is tavaly télen született, egy sima 0-6- hós hálózsák volt neki, úgyis meleg van a lakásban, nem kell neki bélelt, mert melege lesz. 21-22 fok bőven elég egy babának. Pelenkatartó vödröm nincs. Vettem egy 100 Ft-os üzletben egy 9 l-es kukát, kb 800 Ft-ért. Tökéletesen megfelel. Mindig tescos szatyor van benne, vagy bármilyen szatyor, pont jó bele, és 2 naponta telt meg kb. Tovább úgysem akartam volna bent tárolni a szagos kakis pelenkákat. Popsitörlő, meg ilyeneket úgyis felír a doki, így az olcsóbb, és jobb is egy újszülöttnek, mert nincs benne semmi olyan anyag, amitől felömlene a kisbaba érzékeny bőre.
2010. máj. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, aranyosak vagytok!!
2010. máj. 31. 11:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!