Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek is korai a vásárlás?

Szerintetek is korai a vásárlás?

Figyelt kérdés

A héten vagyok 25. hetes kismama. Jövőhéten kezdenék vásárolni a babának ruhákat, majd minden hónapban a szükséges dolgokat (babahordozó, mózes,....). Március elejére várom a babát.

Anyu szerint korai és a Karácsonyra költsek és elég majd februárban vásárolni.

Azt tudnotok kell, hogy albérletben lakunk a párommal és 2 éves fiúnkkal és havi 20 e ft-ot tudok így az új kisbaba vásárlására költeni.

Mert őneki (anyu) nincs pénze és kajára kell neki a pénz és én milyen pazarló vagyok, hogy tavaszi ruhákat veszek.

Külön lakunk, de amikor átjön ezt hallgatom.

Szerintetek igaza van?

Mi a véleményetek?


2010. nov. 30. 11:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Én is márciusban szültem az első babót. Mi januárban kezdtünk el vásárolni, a 30, hét után, de csak a babona miatt, meg azért mivel sok dolgot örököltünk, nem sok mindent kellett venni.

De ha nem vagy babonás, akkor sztem tök jó, ha szépe lassan veszed meg a dolgokat. Jó érzés vásárolgatni a picinek, így jobban ki tudod élvezni. :)

2010. nov. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

25 hetesen én már szinte mindent megvettem, bútortól kezdve a ruhákig.

Miért problémázik ezen az anyukád, ti tartjátok el?

Ha nem egyszerre veszitek az összes dolgot, hanem most kezditek és beosztjátok, pont, hogy pénzügyileg kicsit könnyebb lenne talán.

2010. nov. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Hát nekem először is sokkal fontosabb lenne a pici, mint a karácsony, aminek elvileg nem is az ajándékozásról kellene szólnia. Szerintem is jól teszed, hogy megveszel egy-két cuccot előre. Persze itt nem arra gondolok,hogy a 25. tipegőnek is meg kell már most lenni, de a babakocsi, hordozó stb. jó ha meg van! És nyilván könnyebb apránként,mint egyben.

Anyudat meg nem értem. Mi köze van ahhoz, hogy te mire költöd a pénzt? Közös kasszán vagytok?

2010. nov. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Mi ugyanebben a helyzetben vagyunk, csak 4 éves a fiam. :)


Simán elkezdheted szerintem a vásárlásokat, hogy meg legyen idejében minden. Én legalábbis így teszem.

2010. nov. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

25 hetesen nekunk is mar nagyon sok mindenunk megvolt es egyaltalan nem banom, hogy idejebe nekifogtam a vasarlasnak, mert nem mindegy, hogy egyszerre adsz ki egy rakas penzt vagy pedig minden honapban megveszel nehany dolgot, a masik meg, hogy az egyre nagyobb pocakod miatt is nehezebb jarkalni es ilyenkor a turelmed is egyre kevesebb.Szerintem, addig, amig a sajat penzedet koltod, nincs joga beleszolni az anyukadnak, hogy mikor vasarolj.Nyugodtan kezdj el vasarolni.

Boldog babavarast.

37 hetes kismama

2010. nov. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Én még csak a 23. hétben vagyok, de már vásároltunk babakelengyét. Azért mondjak le a jó akciókról, lehetőségekről, hogy a ki tudja hányadik rokonnak vegyek valami tusfürdőt?! Egy fenét.

Megvettük a kiskádat és a hordozót, jó néhány ruhácskát is. (Ha akcióban megvehetem 500 Ft-ért, majd hülye leszek arra várni, hogy x hetes legyek és megvegyem 2000-ért.)

A héten megvesszük a kiságyat, matracot, decemberre tervezzük a szoba rendbehozatalát és festését.

Januárban majd vásárolunk a kórházi csomagba, a többi nagyobb dolgot. Babakocsit csak február végén, márciusban tervezzük megvenni, mert minek ketyegjen a garancia, ha három hónapig nem is használjuk.

Így anyagilag sem olyan megterhelő, mintha mindent egyszerre kellene megvenni.

2010. nov. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Babonás vagyok én is, de ha most nem kezdek vásárolgatni és az már a 26. hét, akkor el fogunk úszni.

Ráadásul január elején lejár a gyedem és nemtudom, hogy a munkáltatóm kifizeti -e a szabikat a szülésig.

Ha nem, akkor pláne nem lesz pénzünk akkor megvenni a fontos dolgokat.

Kisfiamnál a 27. héttől vásároltunk, sokminden megvan, de sokmindent eladtunk és ezért újból kell vásárolni + kislány a baba.

Kisfiamnak már egy hónapja megvettem a Karácsonyi ajándékot, pont ezen megfontolásból.

2010. nov. 30. 12:11
 8/18 A kérdező kommentje:

De hogy miért veszek tavaszi ruhákat. Mondom neki, mert márciusban születik a baba és április-májusban már jó idő lesz és akkor is csak 2-3 hónapos lesz.

Csak olyan rossz érzés, hogy ezt mondja és lelkiismeretfuldalást kelt bennem, hogy nem segítem őt.

2010. nov. 30. 12:14
 9/18 anonim ***** válasza:
24 hetes vagyok, és mi is az akciók miatt vásárolunk meg már most dolgokat! Ha februárra hagynánk, rohangálhatnánk ezer felé, ha nem akarok egy helyen mindent megvenni. Én szeretem jól megrágni, hogy adott dologból milyet érdemes venni, ezer helyről jön az infó, és hát nehezen lehet dönteni - pláne ha időszűkében lennék, az stresszes is lenne. A babamama expó óta nézzük a babakocsikat, és talán ma döntöttük el, hogy melyiket fogjuk megvenni, nem egyszerű. Babaruhákat nem nézünk, de csak mert kaptunk.
2010. nov. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Meg egyébként a Karácsonyra fogni, hogy ne vásárolj a picinek, elég rossz felfogás szerintem is...
2010. nov. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!