Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek is korai a vásárlás?

Szerintetek is korai a vásárlás?

Figyelt kérdés

A héten vagyok 25. hetes kismama. Jövőhéten kezdenék vásárolni a babának ruhákat, majd minden hónapban a szükséges dolgokat (babahordozó, mózes,....). Március elejére várom a babát.

Anyu szerint korai és a Karácsonyra költsek és elég majd februárban vásárolni.

Azt tudnotok kell, hogy albérletben lakunk a párommal és 2 éves fiúnkkal és havi 20 e ft-ot tudok így az új kisbaba vásárlására költeni.

Mert őneki (anyu) nincs pénze és kajára kell neki a pénz és én milyen pazarló vagyok, hogy tavaszi ruhákat veszek.

Külön lakunk, de amikor átjön ezt hallgatom.

Szerintetek igaza van?

Mi a véleményetek?


2010. nov. 30. 11:51
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Most ruhákat vettem a Vaterán használtan - ezért haragszik anyu.

Jövő hónapban tervezem a mózest, hordozót,

Februárban pedig a kislány szekrényt.

2010. nov. 30. 12:24
 12/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nem korai.

Én a 20. héttől vásároltam, addigra összeraktam a listámat. Azért jobb folyamatosan bevásárolni, mert nem egyszerre kell kiadni a pénzt, és nem mellesleg a lelkemnek is jólesett a baba holmijai között kutakodni.

Ha elbírja a pénztárcátok tedd, ami jólesik, anyukád a saját szempontjai miatt mondja, amit mondd, de a Ti helyzetetekben nincs benne.

Ha nagyon piszkál, érvelj neki az anyagiakkal. Ezt szerintem ő sem vitatná.

Boldog babavárást kívánok!

2010. nov. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
28 hetes vagyok, és kész a gyerekszoba. Most hétvégén lett kész. :) Matrac kell még, meg állvány a kádhoz. Ruhákat nagyrészt kaptunk, amúgy meg vettem a vaterán is olyan holmikat, amik még hiányoztak. Most úgy állunk, hogy tényleg már csak néhány dolog kell. De én annak idején meg is mondtam a férjemnek, hogy karácsonyra mindennek meg kell lennie. Utána még úgyis ki kell mosni a rucikat, vasalni kell...stb. Szóval szerintem vásárolgass nyugodtan. Így legalább nem egyszerre kell megvenned mindent.
2010. nov. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Az is a baja, hogy a kisfiam újszülött ruhái megvannak és ennek ellenére veszek ruhákat.

A rugdalózókat ráadom, a bodykat is, de az igazán fiús cuccokat nem szeretném.

Szeretném lányosan öltöztetni majd a kislányomat és ez sem tetszik anyunak.

Azt mondja, hogy már most a fiamnak unisex ruhákat vegyek, hogy majd jó legyen.

Azt mondja, hogy "ezek csak rongyok".

Én meg úgy vagyok vele, hogyha megtörténik a csoda és lesz egy kislányom, akkor nagyrészt nem a fiam kinőtt ruháit fogja hordani.

Nem vagyunk gazdagok, nem rongyrázás, de akkor is így látom.

Mit gondoltok?

2010. nov. 30. 13:30
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Itt az egész banda elfogult, aki a soraidat olvassa. Tehát: szerintem maximálisan igazad van! Én sem adnék a fiamra - újszülöttként sem - csajos rucikat...

Ne hallgass senkire! Csináld úgy, ahogyan Nektek jó!

Én is 25 hetes km vagyok. 2 hete megvettük a babakocsit és a kiságyat. Karácsonyra babás dolgokat kértünk, februárban már a szoba rendezgetésével és a kisruhák mosásával szeretnék foglalkozni, hiszen akkor már bármikor szülhetünk elvileg...

2010. nov. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Fú,ne haragudj,de ezen kiakadtam,hogy "költs most a karácsonyra".Pont hogy most arra nem is kellene,hanem spórolni a babára,ha sajnos nem vagytok elengedve anyagilag.Figyeld az akciókat,és ha van valmi nagyon jó áron,akkor már simán megveheted!Én 16 hetes vagyok,de már gyűjtögetünk, a nagyobb dolgokat pedig később vesszük meg.De ha van vmi nagyon akciós,akkor már most!Babonásak nem vagyunk.Ajánlom a TeszVeszt,ott is vannak új dolgok olcsón!Rucik is,kellékek is!
2010. nov. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb ha megvan minden mire a 35-36 hetet betöltöd, hiszen a 36. héten már jöhet a baba. Én is a 37.en szültem. Addigra megvolt mindenünk. Jobb ha ott van mindhogy akkor kelljen szaladgálnia a párodnak mikor a kórházban vagytok.
2010. dec. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Vica3 válasza:

29 hetes kismama vagyok.Mi nagyjából szeptember végén kezdtük el a vásárlást. Inkább apránként vesszük meg a dolgokat, mert egyszerre anyagijag nagyon megterhelő lenne. Még akkor is, ha nem állunk rosszul pénzügyileg. A Karácsony nálunk idén a kisebb ajándékokról szól, mert mindenki (szülők, nagyszülök) inkább a februárra várt babőra fordítják ezt az összeget.

A nagyobb dolgok már mind meg vannak, igazából még pelenkázónk nincs és a kórházi csomagomba valókat kell még megvennünk.

2010. dec. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!