Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segítene valaki egy babakeleng...

Segítene valaki egy babakelengyés kérdésben?

Figyelt kérdés

Előre is bocs, hogy több kérdésem van.Textil pelusból mennyit szerezzek be minimum? ( Túlzásokba se akarok esni, mert látom, nem a legolcsóbb az sem) Vegyek hintőport, vagy azt is az orvos írja fel? Pelenkából újszülött méretűt vegyek boltban, vagy inkább köldökvédőset gyógyászati segédeszköz üzletben? ( ennél ki van hagyva a köldöke) Mennyit vesztek: lepedőből, fürdőlepedőből, játszócumiból, műanyag kanálból? Hol tudok beszerezni alkoholt ápolási célra?

Előre is köszi a választ!

26 h km


2010. jún. 14. 10:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%

egyelőre 10 pelust vegyél ha bukós lesz a baba akkor még 10-et nekem nem voltak bukósak és itt van a nyakamon 20 db. - az már sok.

hintőpor: a gyógyszertári tökéletes ha szeretnél használni ilyesmit -meg lehet lenni nélküle-

pelenka: sima newborn az köldökkivágásos pl. huggies v. pampers nem kell speciális.

lepedő: két három db nem gumis.

fürdőlepedő: két tetra kifogó

cumi: RÁÉR....

müa. kanál: 4 hónapos koráig ráér fogsz kapni újsághoz itt ott összejön majd vagy 10 db.

alkohol : nem kell bántani vele a köldökét akkor szépen gyógyul bármelyik gyógyszertárban van ha kell de nem fog.

Jó babázást

kétgyerekes anyuka

2010. jún. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
38%
kérdezz még nyugodtan...
2010. jún. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyos vagy! Szeptember végi baba lesz.A következő, ami foglalkoztat: hálózsákból milyen méretűt vegyek, és mennyit? Sehol nem lehet téli cuccokat kapni, bár a lakásban elég meleg van télen ( min. 25 fok).Overallból mennyi? Elég ha rögtön 62-eset veszek?Gondolom, azt jobban ki fogjuk használni.Ágyneműhuzatból mennyi kell?Mi a véleményed a légzésfigyelőről /bébiörzőről?Előre is köszi!
2010. jún. 14. 10:53
 4/15 anonim ***** válasza:
Az első válaszolóval teljesen egyetértek. EGyébként a leendő gyermekorvosodtól kapsz majd egy köteg receptet, ami tartalmaz mindent, ami a kisbaba ápolásához szükséges. hintőpor, köldökápoláshoz alkohol, stb. Én popsikrémet, és fürdetőt is gyógyszertárit használtam.
2010. jún. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szia! Én nagyon jó szívvel tudom ajánlani az IKEA-t, ott vettem 1200 Ft-ért 2 db. gumis szélű lepedőt, matracvédő lepedőt (kb. 800 Ft), szenzációs a frottir kapucnis bébitörölközőjük ez is 1200 Ft. körül van, ott vettem a babakádat is potom pénzért és nagyon jó! Textilpelenkából 15 db-ot vette, nekem sem bukik a gyerkőc, de éppen hogy elég. Plusz törölköző, vagy fürdőlepedő is kell, hogy legyen mosáskor váltás. Pelenkából (újszülött) ne tankolj be sokat, nekem 2 hét alatt kinőtte, alig tudtam elpasszolni a maradék csomagokat féláron. Gyógyszertárban kapsz alkoholt, fürdetőkrémet stb., ezt a gyermekorvos írja fel, mielőtt hazahozod a babát a kórházból, egyelőre kozmetikumot ne vegyél. Cumi nem szükséges, de nekem jól jött, 1 db-ot vegyél, a legkisebbet. (Mam-ot ajánlom, +1 cumisüveget- ha van mellszívód amihez adnak, akkor nem kell).
2010. jún. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%

overall: sétáltatáshoz ha még szeretnétek babát semleges szinü de ne fehér! és mivel nekem októberi volt a 68-st ajánlom azt sokáig tudjátok hordani -egész márciusig-

hálózsák: nekünk kettő vagy egy ujjatlan nagy 68-s és egy h. újju ezt pici babakorában használtuk cippzáros mindkettő a kicsi 62-es.

légzésfigyelő nem volt... nem is kellett. koraszülött babának vennék egyébként nem és tanfolyam nélkül semmit sem ér.

ágynemühuzat: ha nem vagy beleszerelmesedve a disney- világba nem érdemes keresgélni se mert csak junior méret van ált. és nagyon drága a kicsit meg lehet varrni pofás angyagból csak gomb kell rá vagy 10 db- kicsi babának nem kell nagypárna és kicsi se a paplan pedig elég ha kezdetben akkora mint a ti nagypárnahuzatotok később 70X140cm es legyen egy váltás belőle

2010. jún. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
56%

sajnos nyáron nem kapni téli ruházatot max. turiban de soxor ott se...

bébiör: 60nm. nél nagyobb lakásba esetleg egyébként nem

overallból elég egy még nem koszolja össze hálózsák viszont kell kettő mert van hogy melléfolyik a pisi és vegyetek müanyag huzatvédőt a lepedőre mert nem ázik át a matrac - és a hireszteléssel ellentétben kókuszmatracra is tehető nem rohad be alatta viszont a pisitől bebüdösödik. az ikea tényleg jó de debrecenben nincs !

2010. jún. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Még néhány dolog, bocs, hogy ennyi mindent kérdezek..Szobahőmérő kell?Mennyire tartjátok fontosnak?Köldöktapasz kell -e, és hol tudom beszerezni?Reményeim szerint szoptatni fogok, legalábbis akarok.Ez esetben vennétek cumisüveg sterilizáló készüléket, vagy elég ha veszek hideg folyadékot?Be kell -e szerezni külön konyhai edényt a babának?
2010. jún. 14. 11:08
 9/15 anonim ***** válasza:
56%

még én .

konyhai egény : ha majd főzöl neki elég egy kis rántásoslábos méretü tehát 0.8 dl vagy 1 l ürtartalmu és nem inox!!!

sterilizáló : egy nagy lábos ami tiszta bele fél deci citromlé - nem lesz homályos a fertőtlenitett cucc és mehet sztem felesleges bár nem volt tápszeres nem kellett mindennap fertőtlenítenem ha kellett volna lehet hogy meggondolom

2010. jún. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

köldöktapasz nem kell ha hagyjátok a köldökét és nem kenegetitek és nem piszkáljátok egy hét alatt leesik majd ha dunsztban van - leragasztjátok sokkal lassabban gyógyul-

szobahőmérő: esetleg de ha egyikőtök se klimaxos akkor felesleges

hideg fertőtlenítőt se vennék ... a játékokat le lehet mosni forró vizzel esetleg neomagnol tabelttából készítesz vizet és abba hetente egyszer megáztatod őket aztán bőven leöblíted de nem létfontosságú.

ha van plüssjáték azt a hütöbe zacskóba tegyétek be úgy lehet a legjobban tisztítani

2010. jún. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!