Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segítene valaki egy babakeleng...

Segítene valaki egy babakelengyés kérdésben?

Figyelt kérdés

Előre is bocs, hogy több kérdésem van.Textil pelusból mennyit szerezzek be minimum? ( Túlzásokba se akarok esni, mert látom, nem a legolcsóbb az sem) Vegyek hintőport, vagy azt is az orvos írja fel? Pelenkából újszülött méretűt vegyek boltban, vagy inkább köldökvédőset gyógyászati segédeszköz üzletben? ( ennél ki van hagyva a köldöke) Mennyit vesztek: lepedőből, fürdőlepedőből, játszócumiból, műanyag kanálból? Hol tudok beszerezni alkoholt ápolási célra?

Előre is köszi a választ!

26 h km


2010. jún. 14. 10:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
én overállt,kiskanalat még nem vennék,az bőven ráér majd nyár végén.nekem nem jött be a sterilizáló folyadék,fura illat marad utána.inkább kifőztem,amit lehetett.fürdőlepedőből 2t vettem,gumis lepedőt én is az ikeában vettem.csak arra figyelj,hogy az 60*120-as,ha nagyobb az ágy,máshol vegyél.textil pelusból én 24-et vettem,de ez elég sok és azt is lehet később is venni.alkoholt majd ír fel a doki a fürdetővel,popsikrémmel együtt.pelenka bőven jó a sima,mert a köldökcsonk hamar leesik.cumit egyenlőre 1t vegyél,nem biztos hogy elfogadja a babád.babaollót felesleges venned,semmire nem jó.én nem vettem vízhőmérőt,a könyökemmel simán érzem és a baba is jelzi,ha hideg,vagy meleg neki a víz.szobahőmérőt csak akkor vegyél,ha állítható a fűtés,bár sok babaőrben van beépített hőmérő.hálózsákunk nem volt,pedig 6 és fél hónapos a fiam.vettem egy jó puha takarót a lidl-ben,azzal takartam,most pedig egy ikeás vékony pléddel van betakarva.
2010. jún. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

rá fogsz jönni idővel hogy mi a parasztvakítás és mi nem ... jól állsz hozzá ez a lényeg minden pótolható és pl. előke nekünk sose kellett.viszont nagyon jó szolgálatot tett az avent tároló amiben fagyasztani is tudsz egyszeri befektetés de több babát is kiszolgál és nagyon praktikus

erre gondoltam:

[link]

kétgyerekes anyuka

2010. jún. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

11:17-es vagyok még.légzésfigyelőnk van,nagyon jónak találom,mert nyugodtan alszom és nyugodtan vagyok egész nap,mert figyeli a kicsikémet (leszámítva azt,hogy egyszer hajnali fél 3-kor fogyott ki az elem belőle és elkezdett visítani).bébiőrünk van,még nem használtuk,mert 1 szobás lakásban lakunk,a kisfiamnak meg olyan a hangja,hogy azt az elsőn is meghallják,ha valami neki nem tetszik.eldobható pelenkából kicsi csomagokat vegyél és többfélét,mert nem tudni,melyik válik be,melyikre lesz na adja isten allergiás.én vettem 1-1 csomag liberot,huggiest,pamperst,mindből newbornt.a libero jött be,mert a pampers átázott,a huggies meg kicsi volt.kiskádból ne a nagyon babapiskóta formájút vegyétek,mert gyorsan kicsi lesz.mérleget ne vegyetek,inkább kölcsönözzetek,bár nekünk az sem volt.

ha valami még nem tiszta,írj nyugodtan.

2010. jún. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek, minden válasz nagyon hasznos volt.Igen, én is úgy gondolom, hogy nagyon sok felesleges dolgot megvetetnek a szülőkkel.Ezt a bababoltok tudják, és jól ki is használják.A szülő úgyis megvesz mindent. Ehhez csak az esküvős dolgok hasonlíthatók.Próbálom elkerülni a felesleges pénzkidobást.Köszi!
2010. jún. 14. 14:12
 15/15 anonim ***** válasza:

Bébiőrünk és légzésfigyelőnk is volt, pedig 53nm-es volt a lakásunk.Nekünk mindkettő bevált! A légzésfigyelő egyszer bejelzett, nem végeztem tanfolyamot, de mégis tudtam ösztönösen, mit csináljak a fiammal. Mellesleg sok esetben ők maguk is "felriadnak" arra, ahogy hangosín "visít" a figyelő. Érdemes ismerősöket megkérdezni, vagy vaterán beszerezni egyet.

A vízhőmérő akkor jó, ha mondjuk az apuka egyedül fürdet. Textil pelust 10 db-ot kaptunk, és elég is volt. Lepedőnk 3 db volt, ágynemű huzat 2 garnitúra, fürdőlepedőnk 3db, vékonyabb takarókat mindet kaptuk, kb 5 db-ot. Lábzsákot 62-68-ast érdemes venni, hogy tovább tudd használni. IKEA tényleg jó és olcsó is, mi is messziről mentünk fel babaholmikért. Igaz mi a babakocsit és a bútorokat is Pesten vettük, mert sokkal olcsóbb volt. A rokonsággal érdemes megbeszélni, mire van még szükségetek. Mi nem tettük és egy halom olyan ruhát kaptunk ajándékba, amit soha nem adtam rá a fiamra, mert nem volt kényelmes, vagy pl a boríték nyakú bodyk lecsúsztak a válláról...stb.

2010. jún. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!