Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan tovább? Mi lesz így...

Hogyan tovább? Mi lesz így velünk?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam dokinál 7+3 napos terhes vagyok.35 múltam volt trombozisom. Mennem kell amniocentézisre mikor csinálják? Bent kell maradni? Utána még dolgozhatok (boltvezető vagyok) vagy kiirnak táppénzre? Így miket vehetek igénybe? (GYES, GYED, TGYÁS) mikortól? 10 éve ugyan ott dolgozom
2010. máj. 18. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Gratulálok először is!

Én is 35 voltam, amikor a babám vártam. Nekem elég későn csinálták az a.c.-t, majdnem 20 hetes voltam. Én ott maradtam arra az éjszakára, mert nagyon féltettem a babám, fel sem keltem. Még 2 hétig nem nagyon keltem fel, bár én veszélyeztetett is voltam, 7 és 12 hetesen 2 hétig kórházban voltam. Ha problémamentes a terhességed és a beavatkozás is, nyugodtan dolgozhatsz utána. De bármikor kiírnak tp-re is, ha Te úgy érzed. Szülés előtt 28 nappal el lehet kezdeni a tgyást, aztán jön a gyed a gyerek 2 éves koráig.


Ez egy jó oldal:

[link]

2010. máj. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Még ez is hasznos:


[link]

2010. máj. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia!Én is gratulálok!35 évesen estem teherbe az első kisbabámmal.Nekünk nem kellett amniocentézisre menni,mivel jó volt minden leletünk.Úgyhogy nem biztos hogy tanácsolják,összeveszik a 12 és 18 heti uh eredményt illetve az afp eredményt.Ha jó nem ajánlják,legalábbis itt debrecenben igy megy.Az hogy dolgozhatsz e az rajtad múlik,hogy birod a terhességet,nem lesz e valami probléma.Én is kereskedelemben dolgoztam,6 hetesen táppénzre kellett jönnöm egy vérömleny miatt.Mivel 10 éves a munkaviszonyod,jár a TGYÁS,és a Gyed,sajna a gyes ugye megszünt.Boldog babavárást!
2010. máj. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 17 hetesen csinálták az amniot, de már 16 hetesen megcsinálták volna, de még egy hét gondolkodási időt kértem. Utána két napig szigorúan feküdni kell, de én egy hétig feküdtem. Utána még egy hónapig nem emeltem semmit. Ha vissza akarsz menni dolgozni, akkor azért kíméld magad! Bár nekem azt mondták, hogy a tű helyén nem repedhet meg a magzatburok, mert az rögtön bezárul. Ha véletlenül vetélés van, akkor fertőzés miatt történik, de az nagyon ritka. A beavatkozás előtt lefertőtlenítik a hasad és nagyon figyelnek a higiéniára. A GYED-et és társait az előttem szólók leírták. Minden jót és boldog babavárást!
2010. máj. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!