Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Észrevenném ha toxémiás lennék?

Észrevenném ha toxémiás lennék?

Figyelt kérdés
35+4 hetes kismama vagyok, vizesedik a bokám, igaz, csak mérsékelten, vagyis kordában tudom tartani pihenéssel, a vérnyomásom viszont pengeélen táncol. Átlagban 140/80, de van, hogy csak 130/70, viszont előfordul a 146/80 is. Fehérje nincs a vizeletemben. A körzeti szerint elég hetente nézetni a vizeletet.
2010. ápr. 19. 22:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Háááát elég gyanus. Nem azt jelenti hogy tuti az, de én bizony felkeresném az orvost! Ma voltam dokinál, ma vagyok 36. Alig vizesedek, és doki mondta hogy napi 3 vérnyomás vizsgálat meg heti 1 pisi. Ha 140/90 fölé megy, vagy u.annyi 6 óra múlva akkor azonnal hívjam. Szerencsére nekem csak 120 körül van, de a helyedben én holnap a dokinál kezdenék!
2010. ápr. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A vérnyomásom alapból magas. Az orvosom ennek tudatában azt mondta, hogy akkor van gáz, ha 150 körül van és a gyógyszer se viszi lejebb. Rendszeresen szedem a gyóügyszert, de még csak gyerekadagot... 4x1 Dopegyt, plusz 2x1 cordaflex.
2010. ápr. 19. 22:40
 3/13 anonim ***** válasza:
Mikor kellene dokihoz menned? Ha csak pár nap akkor azt ki lehet még bírni tuti.
2010. ápr. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az en vernyomasom is magas szokott lenni 146/94 . Dokim azt mondta akkor kell keresnem, ha 150/100 mert az mar gaz. Ja es va nfeherje a vizeletmeben, es odemas is vagyok. Igaz nekem mar csak napjaim vannak hatra, de gyogyszert gondolom ezert gyogyszert nem is kaptam ra. 6 ora kulonbseg legyen a mereseid kozott!
2010. ápr. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az ilyen mértékű "magas" vérnyomás, mint a tiéd és a nem extrém méretű vizesedés általában teljesen normális. Legalábbis nálam minden terhességem végén előjöttek ezek a kellemetlenségek, mégsem voltam egyszer sem toxémiás. Úgyhogy nyugi, és hacsak nem emelkedik kóros mértékben, vagy nem vizesedsz kóros mértékben, akkor nem kell fejvesztve a kórházba menekülnöd!

34 hetes kismama

2010. ápr. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Holnap megyek ctg-re, akkor beszélek a dokival. Unokatestvérem 5 gyereket szült, neki is magas a vérnyomása. Azt mondta, tapasztalat, hogy ameddig kordában tartható, azaz 140 körüli, néha megközelíti a 150-et, illetve a diastolés 100 alatt van, addig nincs baj. De ő nem orvos...

Sokak szerint egy alappól magas vérnyomásosnak szép érték ami nekem van, visziont egy olyannak, akinek az alap 110/70, már magas.


A vizesedésre is azt mondja, amit az utolsó két válaszoló, hogy ha nem extrém mértékű, akkor teljesen normális. A védőnő szerin viszont gáz, mert vizesedni csak a 38. hét után lehet...


Nagyon izgulok, hogy a babámnak ne legyen miattam baja.

2010. ápr. 20. 15:08
 7/13 anonim ***** válasza:
Utolsó (11.44-es) válaszoló vagyok. Az első gyerekkel a 32-33. héttől vizesedtem, a végére már iszonyú vastagok voltak a bokáim, de mint mondtam, nem voltam toxémiás. Mind a négy terhességemnél előjött a vizesedés és a magas vérnyomás, különböző mértékben, de természetesen nem lett semmi baja a babáknak. De holnap biztos a dokid is megnyugtat! Kitartás, nemsokára itt a szülés, utána pedig pár nap alatt kimegy a sok víz!
2010. ápr. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia.

Nyugi, ha a vizelet rendben akkor nincs nagy baj.Nekem is ilyesmi volt a vérnyomásom, a végére meg már sajna 170/80 os volt, de fehérje nem volt.Vizesedés az annál inkább az utolsó 3 hétben.Én kórházban voltam ezért, és 10 szem gyógyszerrel volt 120-130 a vérnyomim.Ezért indították pár nappal korábban a szülést, de nem volt semmi baj, a méhlepényem gyönyörű volt, egyes fokban érett csak, a babám majd négy kiló.

Szóval nyugi az a lényeg!!!Minden ok lesz, csak orvossal mindig kommunikálj!

Írj majd hogy mit mondott jó?

8 hós fiú anyukája.

2010. ápr. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat! Voltam dokinál, ma ugye csak CTG volt, azt írta alá, rámnézett és egyből levágta, hogy valami nem ok. Mondtam, hogy magasabb a vérnyomásom, azt mondta ne szivassam. :) Hátramentünk, elmondtam mikor mit szedek, stb. Azt mondta, ha 150 fölé megy, vagy tartósabban akörül van, akkor emeljek a cordaflexszen. Ugyan labor már nem volt, de valahogy intézett nekem egy sörgősségi teljes vérkép vizeletet, holnap kell hívnom amiatt.

Remélem nem lesz baj, már kivan mindenem. :S

2010. ápr. 21. 14:04
 10/13 A kérdező kommentje:
Most írt az orvosom, negítv a labor. Kis nyugalom. :)
2010. ápr. 21. 14:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!