Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Toxémiás lennék? Remélem nem!?

Toxémiás lennék? Remélem nem!?

Figyelt kérdés

17hetes vagyok,Alapból sem vagyok pehely súlyú,de eddig 6kilót híztam.hétfőhöz képest 1-1,5kilóval mutat többet a mérleg...De ami a legrosszabb tegnap óta vizesedik a bokám.A vérnyomásom napközben 119volt,most estére 149..

Nagyon ideges vagy hogy mi lehet ez..

Ez egyértelmű toxémia??Mit tegyek szerintetek?hétfőn megyek a védőnőhöz aki mindig ijesztget hogy ha ez meg az lesz be kell feküdnöm a kórházba...De jó lenne tudni mi lehet ez...


2011. ápr. 1. 17:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem várnék hétfőig, mert ez nem játék!

Igen, a tünetek alapján nagy valószínűséggel toxémia.

A 20. hét körül szokott kialakulni, nagyjából stimmel. Azonnal bemennék a helyedben a kórházba.

Ott tudnak vizeletet is nézni, meg adnak vérnyomáscsökkentőt is.

A 150 körüli vérnyomás károsíthatja a méhlepényt, és akkor a baba nem kap elég tápanyagot és oxigént!

A baba egészsége múlhat rajta!

Szóval jobb félni, mint megijedni.

Menj be inkább, hogy kivizsgálhassanak!

Ha mégsem az, akkor úgy sem tartanak bent sokáig!

Máskor is volt már ilyen magas a vérnyomásod?

Mennyi szokott lenni általában? A 120 körüli érték is magasabb, mint az eddigiek? A per érték emelkedett az utóbbi időben?

Nincsen más tüneted? Gyomortáji fájdalom, szikralátás, olyan, hogy elhomályosul a szemed, szédülés, fejfájás, fogínyvérzés?

Ha ezek is lennének, akkor SÜRGŐSEN kórház!

2011. ápr. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

A tünetek szerint lehet, de az is lehet, hogy nem. Próbálj nem aggódni (persze nekem se menne) hétfőig. Sómentes diéta: úgy tudom, hogy fontos. Polcold fel a lábad, hogy lemenjen a vizesedés.

Drukkolok, hogy rendben legyen minden. Majd írd meg!

Mindig van min aggódni egy terhességben (nekem is ez az érzésem - én 18. hetes vagyok). De majd ha kint lesz a bébi, akkor meg főleg lesz miért aggódni... gondolj erre!

2011. ápr. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Előző vagyok... az elős válaszolónak igaza van. Nézesd meg inkább még ma, hogy tényleg ez-e a gond!
2011. ápr. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Igen fontos a sószegény étrend meg a boka felpolcolás, ezt szokták is javasolni azoknak, akiknek a terhesség végén vannak ilyen tüneteik, de 17 hetesen ez korai!

Meg majd lehet tartani egy héten egy gyümölcsnapot, ez is segít a vizesedés megszüntetésében, de előbb bizonyosodj meg róla, hogy mi a helyzet!

Próbálj meg higgadt maradni, de ne várd meg a hétfőt, mert az a néhány nap is sokat számít, addig a vérnyomásodat is rendezni kellene!

17 hetesen nem szabadna ilyen magasra szöknie.

2011. ápr. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Általában 110-120között szokott lenni,de terhesség előtt is ennyi volt..múlt héten nézték a vizeletet nem volt benne fehérje..Nem tudom mi legyen...De más tünetem nincs,egyáltalán,teljesen jól vagyok és a dagadás reggelre lement..Mit gondoltok??
2011. ápr. 1. 18:27
 6/17 A kérdező kommentje:
Most megmértem megint,124..
2011. ápr. 1. 18:37
 7/17 anonim ***** válasza:

Ha reggelre lemegy a dagadás akkor valószínüleg nincs nagyon nagy gond. Ha nem csak a bokád vizesedik, hanem a sípcsontod felett a lábszáradat benyomva az ujjad helye több másodpercig is meglátszik, akkor van gond a dagadással, vagy ha elkezd dagadni a karod, arcod is. Mérd naponta 6-8x a vérnyomásod. Ha több egymás utáni érték is magas, akkor irány a kórház. Ott valószínüleg csinálnak egy labort, és kapsz 24 órás vérnyomásmérőt, és beállítják a vérnyomáscsökkentő gyógyszert.


Ha fehérje is van a vizeletben az más kérdés, akkor valószínüleg befektetnek. 17 hetesen nem valószínű a toxémia. Ahhoz még fiatal a terhességed. Valóban a 20. hét után szokott jelentkezni.


Tehát: mérd a vérnyomásod, figyelj az ödémára, és ha bármi furcsát érzel, esetleg gyomortáji vagy mellkasi fájdalmat, akkor kórház.

2011. ápr. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
köszi a választ!!remélem nem lesz semmi gond...:S
2011. ápr. 1. 19:09
 9/17 anonim ***** válasza:

18.22 vagyok. Az utolsó válaszoló jól írta. Az tényleg jó, ha reggelre megszűnik az ödéma és a vérnyomásod is rendben volt eddig.

Ha nagyon ingadozna az viszont nem jó, akkor tényleg gyógyszerre lesz szükség!

Majd holnap írd meg, hogy mi újság, hogy áll a vérnyomásod és a lábdagadás!

Remélem, hogy rendben leszel!

2011. ápr. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
mindenképp megírom mi újság,de remélem-mint ahogy ma reggelre is-lemegy a dagadás.azóta még egyszer mértem a vérnyomásom,akkor is 125volt..talán már nem változik...
2011. ápr. 1. 20:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!