Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Toxémiás voltam? Bőv. Lent,...

Toxémiás voltam? Bőv. Lent, tanulságos lehet.

Figyelt kérdés
Mert szerintem igen, de idáig nem is esett le, csak most a 2. terhességnél nézek már utána mindennek. A leletek alapján 1 hónappal szülés előtt ++++ (4)!! volt a vizeletem, a lábam iszonyatosan vizes volt (csak a lábam), és szülés előtt 2 nappal mérték a vnyomásom, az 150/ vmennyi volt. Aztán 37. heti nst-n bent tartottak már, mert rossz lett az áramlás, és az nst is!! aznap este már szülőszobán voltam, megindították a szülést, másnap megszületett a babánk. A kitolás elhúzódott, alig jöttek a fájások oxy mellett, közben nagyon leesett a szívhangja, stb.. Végül nem lett semmi gond szerencsére!! De ennyire nem figyeltek rám? Vagy csak túlreagálom már? Szerintetek veszélyben voltunk? Most mindenesetre dokit fogadtam, mert nem vagyok orvos, hogy magamat diagnosztizáljam, persze már így is mindennek utánanézek, de amíg nem fogadtam dokit, addig is voltak mulasztások (23. hétig), pedig most máshoz járok sztk-ba...
2011. jún. 12. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem figyeltek rád hiszen bent tartottak,és beindították a szülést!

Én a 35ik héttől nagyon vizesedtem,előtte már volt fehérje a vizeletemben! Nst-k jók lettek,de az utolsó beküldtek a kórházba biztos ami biztos,és mondták ha felmenne a vérnyomásom azonnal indítanak,vérnyomásom jó volt így kiírt napon indítottak!3 nap múlva megszületett a kisfiam,én is kaptam oxit!

2011. jún. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az voltál!! Én is az voltam.És nekem kellett is orvos váltanom emiatt. Rajta sincs a szülési záródon? Második babához néhány tipp ha elfogadod: 1.lehet venni gyógyszertárban vizeletfigyelőt. 2.sómentes étrend de vigyázz még a csomagolt felvágott is tele van sóval.3 vizesdés ellen gyógyharisnya,kismamatorna és séta.És a lehetőségekhez mérten kevés hizás a terhesség alatt. De egy jó hir: az én dokim azt mondta,hogy ha ugyanattól az apától jön a 2.baba akkor ritka,hogy ez újra megismétlődjön!!:-) Nagyon sok sikert s szép terhességet Neked!!

2011. jún. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg az voltál.

Én is az voltam, csak nekem 28 hetesen derült ki és aznap meg is császároztak :( (hálistennek babám életben maradt és azóta makk egészséges 5 és fél hónapos kis lurkó), és nekem is orvost kellett váltanom...

Előző válaszolónak: ezt nem tudtam, hogy a 2. gyereknél kisebb az esély. De jó tudni, köszi a hasznos választ! :)

2011. jún. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 17.10!

Örülök,ha segithettem:-) Én is a 28.hétben lettem toxémiás de kihúztam a 36.hétig.De amitátéltem ezalatt hát nemkivánom senkinek. A 2.babára( most vagyunk rajta) pedig jól felkészültem. Most már terhesség elött kerestem egy jó orvost-jó kórházat,lefogytam,sportolok és nem fogasztok SOHA cukrot és fehér lisztet. Szuperül is lettem:-)

2011. jún. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nagy szerencséd volt, hogy nem lett bajotok! A 4+ nagyon durva fehérjeürítés, és gondolom, nem is egyik napról a másikra alakult ki. Én már 20 hetesen kezdtem vizesedni, egyre durvábban, és nem használt a diéta sem, pláne, hogy csak hézagosan tudtam betartani. de a vizeletem rendben volt, és a vérnyomásom csak a 39+5 hetesen ment fel, akkor gyógyszer kellett rá. Végül szülésindítás suspect. NST-k miatt, aminek a vége császár lett. Most, 20 kg mínusszal és eleve egészséges étkezést folytatva várom, mit hoz ez a terhességem. De az orvosválasztás mindenképpen bölcs dolog.
2011. jún. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, a bizatót külön!! :) Eddig enm volt fehérje a pisimben, minimálisan vizesedek és a vnyomásom is rendben. Nagyon remélem, tényleg nem lesz gond másodjára! És sikerült olyan dokit választanom, aki mellett biztonságban érzem magam, és bármikor hívhatom. Nem vagyunk tehetősek, de muszáj volt megfogadni! Meg egyébként utólag már "mindegy", de ha mondjuk nem hétfőn van nst-m, hanem mondjuk pénteken, addig a kutya sem néz rám!! A mostani sztk-s orvosom meg 1:200 triszómia gyanúval el sem küldött genetikára, mire meg "megfogadtam" a szülésorvost, addigra meg már nem lett volna értelme a vizsgálatnak.. Szóval izgulok rendesen... Nagyon remélem , hogy minden rendben lesz, és a toxémia is elkerül!

Ja a zárómban "csak" annyi van, hogy dip I deceleratiok kitolási szakban (meg persze a pozitív nst, ill. flow miatt indított szülés)... Próbáltam neten utánanézni ennek, de nem lettem sokkal okosabb.

2011. jún. 12. 23:28
 7/9 A kérdező kommentje:
17:10 Örülök, hogy minden rendben a babáddal!! :) Én pont 28 hetes vagyok most.
2011. jún. 12. 23:30
 8/9 anonim ***** válasza:

17:10-es vagyok, köszi! :) Nekem 1070 grammal és 32 centivel született a babám pontosan 28 hétre! Igaz, hogy elmúlt 5 hónapos, de már 4510 gramm és 56 centi, és csak anyatejes. :).


A Te babád legalább háromszor akkorára megnő még odabent, és minden rendben lesz, ne izgulj!!! :)

2011. jún. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Most látom már ezer éve kérdezted,de azért válaszolok ha nem baj!!??!!Igen veszélybe voltatok!!

nekem augusztusban született meg a kislányom sászárral 35-36.hétre toxémia miatt.előtte 1hónapig kórházban voltam,egyik hétről a másikra (32.hét:)++fehérje,160as vérnyomás és kegyetlenül vizes voltam- reggel irány a kórház.aznap délután már 180volt a vérnyomásom,sikerült levinni.hetekig ment az hogy 190es érnyomás-szülőszoba infúzió,...+++ majd ++++fehérje,majd túrós!! vizelet...180as vérnyomás...na ekkor végre megcsászároztak(35-36.hét)de hetekig játszották hogy készüljek-baba lesz.napokig-hetekig rettegtem mi lesz velünk.a végén már napi 2nst volt,minden nap Uh...és csak húzták,...a vérnyomásom minden 2.nap 170-190volt...És nagy nehezen azt mondták egyszer csak hogy na jó nem várunk,holott már előtte mondogatták,hogy veszélyben vagyunk...de végül is minden rendben van!!már2,5hósak vagyunk!!


Remélem minden rendben veletek???

2011. okt. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!