Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan kismama aki terhessé...

Van olyan kismama aki terhességi hypertoniás lett 23 hetesen, és utána toxémiás is?

Figyelt kérdés
Mikor szültetek? Kellett speciális intézménybe mennetek?
2011. jan. 17. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:

21 hetesen kezdtem vizesedni, a 24. héten már fehérje is volt a vizeletemben, illetőleg Dopegyttel ment le 145/110-re a vérnyomásom, ami még mindig magas ugye. Állandó ellenőrzés, több vizsgálat, mint általában. 37+6 naposan befektettek, mert már nem használt a Dopegyt, napi 2 nst, 2 naponta uh és flow. Egy rossz nst miatt aztán 38+6-nél indítottak burokrepesztéssel. Szerencsre teljesen egészséges babánk lett, természetes úton hagytak szülni, de közben állandóan mérték a vérnyomásomat és nézték a baba szívhangját.

Mindenképp foglalkozni kell a dologgal és komolyan kell venni, itt volt egy kismama, aki toxikózis miatt a 28. héten szült. Mindjárt megkeresem a linket.

2011. jan. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


itt van.

Speciális intézménybe nem kellett mennem, abba a kórházba fektettek be, ahol szülni is akartam

2011. jan. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nem hogy toxémiás lettem, hanem egy szép kis preklampsziát is kaptam a végére. :(

A 20. hét után magasvérnyomás, lassanként jött a vizesedés és a fehérje a vizeletben. Napi 9 vérnyomáscsökkentővel volt 160-180 a vérnyomásom. Sómentes diéta, ágynyugalom, kórházba utaltak 2* (de mivel ott még csak idegesítettem magam, a helyzet csak romlott), aztán a 37. hét után pár nappal jött a preklampszia és a sürgősségi császár. Hát senkinek nem kívánom. Ja, én is a rendes kórházba mentem csak, ahol egyébként is szültem volna. Bár nekem a doki már az elején mondta, hogy a vérnyomás miatt tutira nem engednek majd simán szülni.

Csak nem nálad is hasonló gond van?

2011. jan. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nekem is haosnló. Múlt vasárnap bementem az ügyeletes kórházba, ahol közölték a fehér köpenytől magas a vérnyomásom, haza küldtek, aztá egy ismerős útjűn másik kórházba mentünk, ott benn is tartotak 5 napot, és azóta is 3 szor 2 dopegytet szedek .

Egy rettegés az életem, mert mondták túl hamar jött a hypertonia és nem tudják mi lesz ezután, de egynes utam a koraszülés. Örülhetek ha a babát még tudom hordani valameddig.Minden nap vizeletet néznek.

Ezen felül 23 hetes vagyok, és nem tudom hol fogok szülni, se dokim semmim. Abba a kórházba ahonnan elküldtek nem akarok vissza menni, rettegek attól a helytől.

2011. jan. 17. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!