Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányan vagyunk itt egészségügy...

Hányan vagyunk itt egészségügyis, esetleg szülésznő kismamák?

Figyelt kérdés

Én szülésznő,szülészetes műtősnő vagyok,szerintem én vagyok a világ legparásabb kismamája:)Mint benfenntes személy,minden apró jelből,tünetből máris a legrosszabbra következtetek:S

Ti is így vagytok a kismamasággal?

14 hetes vagyok amúgy.


2010. ápr. 1. 08:40
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

10:01 igen, tudom. én is hallottam már negatív tapasztalatot. pl. egyik barátomnak az orvosa közeli ismerőse volt, mégsem foglalkozott vele többet, mint bármelyik másik kismamával. ezek után én úgy döntöttem, hiába lenne ismerős dokim, inkább egy olyanhoz megyek, aki elismert a szakmában.

de azért jó hallani, hogy pozitív tapasztalt is van.

nekem betegként is negatív és pozitív tapasztalataim is vannak. de ezzel azt hiszem, sokan így vagyunk még.


tudom, hogy nehéz az egészségügyben dolgozók munkája:


sok beteg jut kevés dolgozóra


sok probléma kevés pénz (pl. egyik műtétemnél, amikor varrtak egy sérülés után, azt hallgattam, hogy túl tompák a szerszámok, nem fér normálisan a sebhez, vissza kell bontani az egészet. sajnos nincs pénz jóra, újra)


alacsony fizetések


feszültség a betegekben, ezért a dolgozókban is


én tudom, hogy nem könnyű. de ennek ellenére vannak olyan emberek, akik így is tudnak rád mosolyogni. ez mindennél többet ér. legalább tartsunk össze a rosszban. ez lenne a fontos.

2010. ápr. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

szia!


szó szerint egészségügyis vagyok, mert fogtechnikusként dolgozom Gyulán. persze ez nem pont az amire te gondoltál. de azért kicsit mégis, mert emellett érdekel a biológia, így tisztában vagyok vele, hogy mi zajlik a szervezetemben.

érdekes, nálam ez fordítva van: talán kevésbé aggódok, mint egy laikus kismama. mert én pl. nem aggódok egyből ha túl sokat rúg a baba, vagy éppen egy ideig meg sem mozdul. mert tudom, hogy attól még nem beteg. rugalmasabban tudom azt is kezelni a terhességem során, hogy mit ehetek/ihatok meg. tudom, hogy nem lesz bajunk egy kis fonnyadtabb paradicsomtól. persze próbálok én is arra törekedni, hogy egészségesen étkezzek.


sajnálom a myomát, de remélem minden rendben lesz. ne aggódj, ismerek olyat, aki gond nélkül kihordta a babáját myomával. biztos nálatok is minden rendben lesz.

azért elég szörnyű, hogy egyre több helyről hallom, akár huszonéves kismamáktól is, hogy ebben a betegségben szenvednek. ha jól veszem ki a szavaidból, te sem vagy sokkal több 30-nál.


még egyszer minden jót!


22 hetes pocis

2010. ápr. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire indiszkrét,de megkérdezhetem,h mennyit keresel? Most szülésznő hallgató vagyok,1. éves,és elkezdtem"félni" ettől a hivatástól.Sokat olvastam most,h KIBÍRHATATLAN.:( Ezt mennyire vegyem komolyan?És igaz,hogy kb 90-100 ezer ft-ot keres meg egy szülésznő havonta?köszönöm Egyébként gratulálok e gyerekedhez!!
2010. okt. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!