Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányan vagyunk itt egészségügy...

Hányan vagyunk itt egészségügyis, esetleg szülésznő kismamák?

Figyelt kérdés

Én szülésznő,szülészetes műtősnő vagyok,szerintem én vagyok a világ legparásabb kismamája:)Mint benfenntes személy,minden apró jelből,tünetből máris a legrosszabbra következtetek:S

Ti is így vagytok a kismamasággal?

14 hetes vagyok amúgy.


2010. ápr. 1. 08:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ismeros a szitu, en intenzives nover vagyok! Mar minden korosat, amit csak lehetett eszrevettem magamon. Persze aztan megnyugtatom magam, hogy minden rendben. 31 hetes vagyok, 3. babamat varom es egyebkent eddig ez a legkonnyebb terhessegem a 3 kozul, semmi panaszom nincs, meg derekfajas se. Bar tuti, hogy lesz. :) Kitartas! Boldog babavarast!
2010. ápr. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Szia,jaj de örülök neked:))

Én is a harmadikat várom,de ennyire parázós,idegbeteg még soha nem voltam,mint a mostani babánál:S

Már arra is gondoltam,hogy jó hosszú időre kikapcsoltatom a netet,mert a sok zagyvaságot,és a sok rendellenes terhességet itt olvasom csak!

Itt az oldalon olyan dolgokról olvasok,amik a 15 éves pályafutásom alatt soha nem fordultak elő az életben,és hiába tanultuk annó,nem volt rá példa a szülészeten.

Mintha az ország összes problémás, beteg,rendellenes terhese és teherbe esni akaró nője itt gyült volna össze....Már annyiszor megfogadtam,hogy nem olvasgatok itt többet,de nem bírom ki:)) Aztán persze már kombinálok én is.

2010. ápr. 1. 08:57
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
ha kérdéseid merülnének fel, szerintem te vagy a legjobb helyzetben, bármikor megkérdezhetsz egy orvost. :) ő majd biztos megnyugtat. és tegyél is így. mi nyilván nem lehetünk elég okosak ezen a fórumon.
2010. ápr. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok!Én gyógytornász kismama vagyok, Eü-i Főiskolát végeztem.Ismerős a dolog, meg én előtte is kicsit hipochonder vagyok.A latin szavakkal is tisztában vagyok, így ha az orvos elkezd magyarázni valamit, csak sűrűn bólogatok...Minden napra van valami aggódnivaló.:))
2010. ápr. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én orvosdiagnoisztikai lab. analitikus vagyok. Már terhességem előtt is elég hypochonder voltam. De most aztán főleg. Ráadásul nekem Ő lesz az első babám. Pedig szerencsére semmi gondom nem volt és nincs is a terhességem alatt, még hányingerem sem volt. De szerencsére már elég korán 16 hetesen elkezdtem érezni és most már naponta 5 6 alkalommal is bejelentkezik. Azóta sokkal jobb, mert tudom, hogy ha ilyen mozgékony biztos jól érzi magát.

25 h km

2010. ápr. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Helló második válaszoló!

Ahogy olvastam válaszodat,látom Te nem eü-s vagy.A kérdést eü-s kismamáknak tettem fel,nemhiába.A válaszod kissé lekezelő volt,de sebaj majd kiegészítelek:Tudod pont ezért,mert a tűz közelében dolgozom,ezért nem fogok minden apró tünettel az orvosokhoz rohangálni.Ellentétben egy civil kismamával,aki ha pukizik egyet,máris fogadott orvosa telefonszámát tárcsázza,nekem egy választ szoktak mondani az orvosok:Te szülésznő vagy,neked ezt tudnod kell,neked nem lehetnek kérdéseid.Komolyan így van!Mellesleg tapasztalatból írom Neked,hogy néha egy orvos még annyit sem tud,mint egy szülésznő,ápolónő.Hiszen ő valóban csak könyvekből ismeri a terhességet,nem szült,nem tudhatja,mi zajlik le valójában egy kismamában,vagy mi van vele szülésnél.Az ápolónő,szülésznő az,aki végig a beteg-vagy a kismama mellett van,mellesleg NŐK.

Amúgy itt az oldalon inkább én adok tanácsot sokszor,nem pedíg várok válaszokat a kérdéseimre.Én is teszek fel kérdéseket,mint ez a mostani is,de azért szakmai dolgokat nem kérdezek.

Még valami:Tudod nálunk az a szokás,hogy ahogy bebizonyosodik a terhesség,táppénzre veszik a kismamákat,mi nem dolgozhatunk várandósan,gondolom Tudod miért.Úgyhogy nincsenek közelemben orvosok.

Utoljára pedíg,sosem volt és sosem lesz fogadott orvosom,aki számít az a szülésznő,aki majd levezeti a szülésemet,az orvos lényegtelen.Ő úgyis csak suturázni jön.(a többi válaszoló tudja miről beszélek).


A többieknek:Ejha!Vagyunk akkor itt egy páran:))

Írjatok,kinek hogy zajlik a terhessége,van-e valami nem megszokott dolog,hogy viselitek a kismamaságot.

2010. ápr. 1. 09:49
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

egyáltalán nem állt szándékomban lekezelően írni. nem, nem szülésznő vagyok, de azért gondoltam, nem kövezel meg érte, ha írok.


mondok egy példát a saját szakmámból: én építészmérnök vagyok, de egy percig sem gondolnám, hogy többet tudok egy építésztechnikusnál, vagy ő tudna többet nálam. ez ugyanígy igaz az orvos-szülésznő viszonyra is. nem véletlen, hogy 2 külön szakma lett. fontos, hogy elismerjék a másik tudását és tudjanak együtt dolgozni. (ezt ti nem így gondoljátok?)


azért írtam, hogy jó dolgod van, mert nyugodtan kérdezhetsz orvosokat, mert gondoltam a szakmában vannak jó barátaid, ismerőseid, akiknek bármikor felteheted a kérdésed.

2010. ápr. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem volt lekezelő a 2. válaszoló, sőt, épp kedves, de a kérdező ellenben túlságosan is hormonfűtötten reagált a semmire. :))

Bocs, hogy írtam, én jogász vagyok, csak érdekelt a kérdés.

2010. ápr. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Én már megszültem ugyan, de még élénken él bennem az emlék, mennyit paráztam a terhesség alatt :-)

Szabályosan megvoltam lepődve, amikor nem volt vérezgetés az elején, aztán nem lett gest. diab-om, "vártam" a praeeclampsiát, de az sem jött :-)

Végül egy péntek délutáni sürgős császárt azért sikerült begyűjtenem (gemini, thrombocytopaenia), de simán ment minden! Szívből kívánom, hogy veletek is így legyen!

Ami pedig azt illeti, valóban mindig mindenki leintett, bármi aggályom volt. Az orvosom, a védőnő, a szülésznő kolléganők... A másik oldalról viszont kicsit túl voltam aggódva, 2100-as méhszájjal azonnal be kellett feküdnöm.

Összességében azonban nem bánom, hogy szakmabeliként élhettem át ezt a csodát, jó volt tudni, hogy mi történik, mi következik, és persze jó volt úgy járni terhesgondozásra, úgy bentfeküdni, hogy mindenki ismert és mindent elkövettek, hogy nekünk a legjobb legyen! :-)

Sok boldogságot Nektek!

2010. ápr. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Igen,igaza van annak a válaszolónak,aki azt írta,hogy hormonfűtött vagyok:)))

Lehet ezek miatt a nyavajás terhességi hormontúltengések miatt vagyok ennyire "parás" is mostanában:)))

Érdekes,mert nem voltam ilyen az előző babáimnál,szinte elröppent az a 9 hónap,nem idegesítettem magam folyton apróságokon.

Üröm az örömben,hogy sajnos találtak myomát a magzat mellett a méh hátsó falára tapadva,amire azt mondta az orvos,hogy sok pihenés,no sex és magnézium citrit a megoldás.Na most épp ettől félek,hogy nehogy koraszülésem legyen:( Hát ilyen marha jó idegi állapotban vagyok:)

Persze a tanácsokat,válaszokat én is úgy osztogatom más kismamáknak,hogy ne idegeskedjenek,pihenjenek,lazuljanak,én mégse tudom ezt megtenni:S

Jó mi?

2010. ápr. 1. 11:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!