Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányan vagyunk itt egészségügy...

Hányan vagyunk itt egészségügyis, esetleg szülésznő kismamák?

Figyelt kérdés

Én szülésznő,szülészetes műtősnő vagyok,szerintem én vagyok a világ legparásabb kismamája:)Mint benfenntes személy,minden apró jelből,tünetből máris a legrosszabbra következtetek:S

Ti is így vagytok a kismamasággal?

14 hetes vagyok amúgy.


2010. ápr. 1. 08:40
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolónak!

Húú,hát nem semmi a gemini trombcyt.Ilyen eset nálunk már előfordult az osztályon.Na ilyen esetekben indokolt a császár.Sokan meg épphogy kérik a műtétet....mintha kívánságműsor lenne.Ilyenre is van példánk.

Igen efelől én is nyugodt vagyok,hogy ha szülés elött állok,maximálisan rábízhatom magam a kollégákra,a csecsemősökre.És nem utolsó szempont,hogy egy fillérembe nem kerül:)))

Én előző szüléseimnél azt csináltam,hogy hazajövetel elött vettem egy nagy ajándék-csemege kosarat a kollégáknak,úgy mindenkinek átadtam,hogy fogyasszák egészséggel,igyák a kávét,egyék a bonbont.De pénzt soha nem adtam senkinek,és nem is lett volna etikus,ha ők kérnek.

Hallottam,sőt fültanúja voltam olyan orvosnak,akihez bement egy nagyon friss kismama(akkor tesztelt pozitívat) és kapásból azt mondta neki a doki,hogy oké,szülésig 100.000 a gondozás,szülés a másik 100.000,és ha a 6 hetes controllra is megy az anyuka,akkor azért "csak" 30.000 kér!!!!!!!!!!

Na ez a nem semmi.

Szerintem át kéne fogalmazni a Hyppocrates-i esküt nem?


Amúgy ezen a myomán kívül egyéb panaszom nincs,de úgyis találok magamon félnivaló tüneteket:))

Én is hypohonder lettem ezek szerint:(

2010. ápr. 1. 11:22
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is már szültem. Nem szülésznő vagyok, hanem háziorvos. Négyen vagyunk testvérek, és mindannyian orvosit végeztünk, sőt anyu is az. Ne tud meg milyen para terhesen leülni egy ilyen családi asztalhoz. Ha nem rúgott ebéd alatt az volt a bajuk, ha rúgott az.

Ha nem 120/60, hanem 140/80 volt a vérnyomásom, akkor már a kardiológián feküdtem kivizsgáláson. Négyünk közül csak én nem vagyok hipochonder, mindenki más az a családban :-)

Hát nem volt egyszerű, szülni is úgy mentem, hogy két nővéremet alig lehetett kirakni a szülőszobáról, mert ők figyelik, hogy a doki ne rontson el semmit :-)

Mindannyian császárosok voltak, annyira paráztak a természetes szülés közben fellépő lehetséges komplikációk miatt. Teljesen hülyének néznek, hogy én háromszor is bevállaltam a természetes szülést :-)

2010. ápr. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Szia utolsó dokinéni:)

Na ez volt a kérdésem lényege,rajtam kívül is sokan vagyunk még,akik eü-s szemmel nézik a terhességet,szülést,gyermekágyat meg minden mást.Lehet ez a hátrányunk,hiszen nem tudunk felhőtlenül örülni a babának,hanem lessük minden rezdülését.Mennyivel jobb lenne,ha laikusként szépen átmosolyognánk a terhességet nem? :)

Képzeld:a szülőágyon is belekötöttem a kolléganőbe!Láttam,figyeltem milyen szülésvezető dobozt pakol ki az asztalra,na nekem semmilyen eszköz nem volt jó,hiába én is ugyan azokat használom anyukáknál.Miért ilyen nagy az olló,egyáltalán ki mondta,hogy engem vágni kell,miért olyan suturafonalat használ a doki,az túl vastag,stb...Borzalmas voltam:S

Na aztán a gyerek:biztos megvan minden ujja?Számoljátok meg mégegyszer.Tuti nem lila?Biztos 10/10-es az Apgarja?Húú szörnyen viselkedtem.

Aztán a gyerekágyon:tudom,hogy első két nap szinte lehetetlen,hogy beinduljon a tej,de azért én paráztam,hogy mi van ha éhen hal a gyerek,adjunk neki tápszert mert tuti nekem nem is lesz tejem ha eddíg nem indult be,stb.

Ha pedíg másnak kell tanácsot adnom,érdekes módon egyből visszajön a tudásom,és tök normálisan tudok segíteni.Ha magamról vagy valamelyik családtagomról van szó,teljesen kifordulok önmagamból:S :))

2010. ápr. 1. 11:48
 14/23 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező!Az elején szimpatikus voltál ahogy írtál..most már nem:-(

Mintha te is kicsit lekezelő lennél?!

Tudom..ha nem tetszik ne olvassam:-))

Egyébként én is a 3.babám várom.

2010. ápr. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia én ápolónő vagyok.Amikor dolgoztam akkor tök természetes volt minden amit csinálni kellett.Teljessen megtudtam nyugtatni a betegeim és mindenre tudtam a választ.Amikort erhes lettem mindenen paráztam amikor megszülettek sorban a gyerekek minden bocs de kis xarsággal rohantunk olykor feleslegesen be a gyerek osztályra.

Mivel ismertek nem volt gáz.Csak annyit mondtak mindíg ugye-ugye a fehérköppenyesek a legroszabb betegek és a legparásabb anyukák.Érdekes mert sok ismerős anyuka rögtön hív minden féle tünetnél.Elmondom mit csináljon másnap visszahívnak hogy nagyon köszönik minden rendben viszont ha az én gyerekemmel van ugyan ez rohanok vele a gyerek osztályra holtott tudom mit kell tenni de akkor olyan bizonytalanság kap el bizti jó-e úgy.

Ez az anyaság.ÉS jól van ez így.Ki félti őket meg aggódik értük ha nem mi?????Ez a dolgunk:)

2010. ápr. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.A 3.terheségemnél fene tudja miért de olyan halál félelmem volt és rémségeket képzeltem....Ma már csak nevetek rajta.

Próbálj meg nyugodt maradni ugyis tudod mikor mi van......pihenj és élvezd a terhességet ugyis olyan hamar vége....bár ezt az utolsó hetekben nem így látja már az ember:D

2010. ápr. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Kedves 89% os kommentelő!

Ha úgy érzed lekezelő vagyok,ne haragudj:)))

Senki ellen nem irányulnak a válaszaim,csak a kommentelőknek írok vissza.

Egyébként mit olvastál lekezelőnek?

Hogy a szülőágyon mit csináltam?Igen talán a saját kollégáimmal lekezelő voltam,vagyis inkább nem bíztam meg bennük száz%-ban,nem tudom.

Ezért is írtam,hogy milyen parázós voltam:)))

Így visszagondolva senki,semmilyen hibát nem követett el,minden okés volt,most már röhögök a saját hülyeségeimen.De most kezdődik minden elölről,hiszen ősszel újra szülni fogok:)))

Remélem erre gondoltál:)))


A többieknek:Igen így van,az egészségügyisek a legeslegrosszabb betegek:) :(

2010. ápr. 1. 14:12
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
E.ü.is vagyok én is de ettől függetlenül nem értek veled egyet, mert szerintem minden nőnek, aki ép elméjű ugyanolyan fontos a babája és ugyanannyira aggódik érte, mint bárki más és ez szerintem teljesen független a szakmájától.Csak az ilyen esetekben jön rá az e.ügyis, hogy mennyire rossz a kétségbeesés a beteges aggodalom a gyerekedért, mert hát úgy könnyű hogy a másiknak tanácsot adsz meg segítesz neki de amikor te kerülsz sorra...A másik meg, hogy te(beleértve én is) sokkal könnyebb helyzetben vagyunk mert ha vmi nem oké akkor a legjobb orvos szülésznő ápoló védőnő ugrik, hogy a segítségedre legyen, mig nagyon sok kismama panaszkodik itt is arról, hogy az sztk-rendelésen le se sz-rták a fejüket. Te(mi)pedig...Nekem eszembe se jutna emiatt panaszkodni.Érdekes nem vagyunk egyformák.
2010. ápr. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

ismét "második válaszoló" vagyok. és bocsánat, hogy megint írok (, pedig nem vagyok eü-s).


18:05 nek


csak szeretném elmondani, hogy nagyon szimpatikus a hozzáállásod és az is, ahogy megfogalmaztad. (mert nem felejtettél el úgymond "ember" maradni és megérted a váróteremben ülőket, a másik oldalon állót) remélem hozzád hasonlókkal fog összehozni a sors, ha úgy alakul, hogy bármi miatt kórházba/orvoshoz kell mennem.

2010. ápr. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Én vagyok a gyógytornász kismama.Reagálnék az egyik válaszra.Én pl. nem érzékelem, hogy a legjobb orvos, szülésznő, ápolónő ugorna csak azért mert eü-i dolgozó vagyok.Az orvost én választottam, a védőnőm egy tündér ( szerencsém volt), a szülésznővel még nem volt dolgom.Nem kórházban dolgozom, mert nem volt status amikor végeztem.Bele van írva a kiskönyvembe a foglalkozásom.Mégsem "nyúl magához" senki emiatt.Néhány példa.Voltam kórházi kötelező 12 hetes UH-n.Nálunk ez futószalag, meg sem mutatják a picit, nincs feléd fordítva a monitor.Miután lemérték, kértem, hogy mutassa meg néhány pillanatra.Szerinted megtette?Nem! Mehettem az orvosom magánrendelésére jó pénzért, mert látni akartam a legdrágább kincsemet.+Ugyanúgy végigvárom a sort amikor beutalóért megyek, várok a vérvételek előtt, nem kérkedek ezzel,és nem várom el, hogy hasra essen ettől a személyzet.A múltkor nagy nehezen bejutottam a vérvételre.De az asszisztensnek dolga akadt, fel kellett mennie az osztályra.Ott ültem egyedül vagy negyed órán keresztül.Ennyit a protekcióról.A barátnőmnek viszont bejött ez.Őt felvették a kórházba, mert volt kapcsolata.Az orvosa, tekintve hogy kórházi ápoló, nem kért pénzt a magánrendelésén tőle, csak azt mondta: Barátsággal.
2010. ápr. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!