Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennétek, ha a 20. héten...

Mit tennétek, ha a 20. héten kiderülne, hogy a baba valószínűleg betegen fog megszületni?

Figyelt kérdés
2007. nov. 9. 11:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
21%
Miért kérdezel ilyet? ez olyan szomorú dolog lenne. baj van?
2007. nov. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz kérdés,hiszenaddigra erős kkötődés alakul ki az anya és a baba között.

Én személy szerint most azt mondanám hogy nem szülném meg.De lehet hogy nem tudnám megtenni,viszont akkor egy életen át gyötörne hogy miért pont az enyém született igy.

A 2.gyermekemnél down-kór szűrésre kellett mennem.

ha akkor rossz eredményt kaptam volna,nem tartottam volna meg a babát!

lehet hogy most ezért sokan elitélnek,de én igy tertottam helyesnek.

Nehéz döntés,de mindenkinek magának kell meghoznia!

2007. nov. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Első babád várod? Nekem pár évvel ezelőtt megállapitották,hogy nem eshetek csak mesterségesen úton teherbe. Ma 21 hetes terhes vagyok,természetes úton.

A páromnak 2 kisfia van (7 és 10 évesek),akik beszédzavarral élnek, "fogyatékosak". Mindenféle vizsgálatra mennem kellett a genetikai gondok miatt. Minden eredményem tökéletes.Nem is gondolok olyanra,hogy a babám is "beteg" lesz.

Te se aggódj! Türelemmel hord a picit a szived alatt.

2007. nov. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én azt ajánlanám, hogy kérd ki még más orvosok véleményét is. Ha biztos, hogy valóban gond van akkor azt ajánlom inkább vetessétek el. Fogyatékos gyermekekkel dolgozom, minden nap attól félek nehogy az én babám is úgy szülessen. Látom mit kínlódnak a szülők és a tanárok is. Én a 19 hétben vagyok, azért szerettem volna/szeretnék többet tudni arról, hogy mi is valójában a probléma nálatok.
2007. nov. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%
Azt hiszem akkor azt hiszem, én vagyok az egyetlen, aki megtartaná. Én nem tudnám elvetetni, még akkor sem, ha beteg. Hisz attól még az enyém, és attól még egy élet. És a betegeknek is lehet boldog élete. Biztos, hogy nagyon nehéz lenne mint lelkileg, pszichésen és anyagilag is, de én nem tudnám "eldobni " a gyerekem, bármi baja is legyen.
2007. nov. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100%
Több orvostól kérj tanácsot!! első lányomnak nem találták a gyomrát pesten el akarták vetetni,Győrbe kiderült,hogy"csak" nyelőcsőszűkűlete van.Egészségesen született.Az egész család kikészült,de megérte.A másodikat úgy válaltuk,hogy ha gond lenne elvetetjük.most 32 hetes vagyok,eddig minden oké.Azt kívánom,ne kelljen átélned amin mi keresztül mentünk.
2007. nov. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

Az előző válaszolóak: nem Te vagy az egyetlen! Én is megtartanám. Igazából ezt a kérdést én soha nem is értettem. Pár hét múlva, ha valamiért megszületne korábban mindent megpróbálnának megtenni érte, hogy életben maradjon. Akkor is, ha beteg. Ha nem ezt tennék, az egyenlő lenne a csecsemőgyilkossággal. Ez történne pár hét múlva. Tényleg csak pár héten múlik (és azon, hogy még odabent van és nem idekint), hogy ezt meg szabad tenni?

Nem tudom, sikerült-e érthetően megfogalmaznom a gondolataimat. Remélem, igen.

A kérdést feltevő anyukának:

Sok baba születet egészségesen, pedig a terhesség alatt azt mondták, hogy nagy eséllyel nem lesz az. Bízz benne, hogy nincs semmi baj!

2007. nov. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
nagyon nehéz erre válaszolni! lehet mindkét esetben lelkiismeret furdalás gyötörne....ha elvetetném azért ha megtartanám és nem tudnék neki segíteni hogy esetleg ne legyen szenvedés az élete akkor meg azért :( én azt tanácsolnám mindenképp nagyon átkell gondolni......ha lehet még baba akkor a következőre várni ha nem akkor vállalni mindazt ami esetleg együtt jár vele! én biztos minnél több orvoshoz elmennék és tanácsokat véleményeket kérnék mert sokszor előfordul hogy azt mondják nem lesz egészséges és mégis egy egészséges baba születik!
2007. nov. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én azt javaslom, hogy minden nap imátkozzál a babáért, hogy egészséges legyen!Ha erősen hiszel és akarod, hogy az legyen akkor az is lesz.Sokszor az orvosok nem tudnak mit tenni, olyanikor hinni és bízni kell!Ne add fel, csak imátkozz, megéri!
2007. nov. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
16%
Én nem tartanám meg! Láttam egy csodás boldog családot összeomlani miután megszületett egy beteg gyerekk. Ma is együtt vannak és ápolják, de a korábbi boldogságuk? Nos az örökre a ködbe veszett!Nem beszélve az egészséges testvéréről, akinek szintén megnyomorították ezzel az életét!!!!
2007. nov. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!