Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mikor mondtátok el, hogy...

Ti mikor mondtátok el, hogy terhesek vagytok a szülőknek/barátoknak?

Figyelt kérdés

A két ünnep között esz egy baráti összejövetel. Már nem találkoztunk egy éve. Tudják, hogy próbálkoztunk. Valószínűleg egy pub-ban/kulturált kocsma szerű helyen fogunk találkozni, és én nyilván nem fogok inni semmilyen alkoholt. Biztosan meg fogják kérdezni hogy miért nem.

Szerintetek elmondjam, hogy babát várunk vagy inkább hazudjak valamit? 6+4 hetes leszek akkor, még csak most derült ki hogy terhes vagyok.

Illetve szerintetek nagyszülőknek elmondjuk karácsonykor, vagy inkább várjunk még? Egyenlőre csak a párom és anyukám tudja.

Ti mikor mondtátok el?


2015. dec. 14. 14:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
En megvartam a betoltott 12 hetet, biztos ami biztos alapon, ugyanis nekem is volt mar egy korabbi szomoru elmenyem terhesseggel kapcsolatban es ereztem hogyha most elmondom tul hamar es talan a pici elmegy.. akkor jobban megviselne a dolog mintha csak a parommal ketten tudtunk volna rola.. oszinten szolva meg orultem is hogy egy kis ideig csak a mi kis titkunk volt hogy mar el bennem egy pici magzat. En is voltam ez alatt ivos helyen egyszer azt mondtam hogy beteg voltam es meg szednem kell a gyogyszert maskor pedig hogy allati masnapos vagyok ugyhogy ra se birok nezni italra (es mivel a terhessegi rosszullet nagyon hasonlit az elozore ezert mindenki elhitte). Szoval eb meg varnek vele.
2015. dec. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én nem mondanám el, mert korai a terhesség, és már volt vetélésed (nekem is volt, átérzem).

Az italozásnál mondjuk nálam senki sem gyanakodna, mert tudják, hogy egyébként sem iszom soha. Szerintem már előre közöld, hogy nem fogsz inni, mert

a) olyan gyógyszert szedsz, amihez nem szabad

b) ha úgyis tudják, hogy próbálkoztok, mondd azt, tisztítod a szervezeted, akár orvosi ajánlásra sem iszol már a próbálkozás idején sem.

2015. dec. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Mi anyu és a húgom kivételével a 10 ill. a 12. héten mondtuk el mindenkinek. Amikor megkérdezték előtte, miért nem iszok, akkor mondtam, hogy a pajzsmirigyem miatt nem lehet - ami amúgy tényleg igaz is. De rendelhetsz is egy piát, hogy ne fogjanak gyanút, és nem iszol belőle.
2015. dec. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!