Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mikor mondtátok el, hogy...

Ti mikor mondtátok el, hogy terhesek vagytok a szülőknek/barátoknak?

Figyelt kérdés

A két ünnep között esz egy baráti összejövetel. Már nem találkoztunk egy éve. Tudják, hogy próbálkoztunk. Valószínűleg egy pub-ban/kulturált kocsma szerű helyen fogunk találkozni, és én nyilván nem fogok inni semmilyen alkoholt. Biztosan meg fogják kérdezni hogy miért nem.

Szerintetek elmondjam, hogy babát várunk vagy inkább hazudjak valamit? 6+4 hetes leszek akkor, még csak most derült ki hogy terhes vagyok.

Illetve szerintetek nagyszülőknek elmondjuk karácsonykor, vagy inkább várjunk még? Egyenlőre csak a párom és anyukám tudja.

Ti mikor mondtátok el?


2015. dec. 14. 14:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

én amikor látogatást tettem akkor mondtam el.

kocsmában biztos nem mondanám el..

és a karácsonyt sem ezzel tölteném ki..

2015. dec. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Már a pozitív tesztnél mondtam 1 barátnőmnek,nagyon jó barátnő,majd az Uh után elmondtam egy másiknak is. Saját szüleimnek gondoltam,hogy karácsonykor elmondom akkor kb 8 hetes leszek,viszont a többi rokonnak,illetve kisfiunknak később,távolabbi barátoknak még később. A munkahelyen is várok.
2015. dec. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha ivós buli lesz akkor kénytelen leszel elmondani hogy terhes vagy, különben egész nap agitálni fognak hogy te is igyál 1-1 pohárkával.

Mi a szülőknek első babánál már elmondtuk hamar a terhességet, kb 8-9 hetesen, de meg is bántam, mert 12 hetesen volt egy vérzésem (a babának nem lett baja szerencsére), de akkor engem hibáztattak anyósomék hogy biztos azért véreztem mert csináltam valami hülyeséget... (közben a méhlepény helyzete miatt volt, de mindegy)

Szóval megfogadtam hogy a második babát csak akkor mondjuk el ha már "muszáj" és túl vagyunk a 12 héten, így azt 15 hetesen, karácsonykor mondtuk el.

2015. dec. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Szívem szerint nem mondanám el még, mert már volt egy vetélésem és eléggé félek. De ha nem mondom el, akkor meg egész este nyaggatni fognak, hogy igyak én is... Ezért nem tudom, mit csináljak.
2015. dec. 14. 14:56
 5/13 anonim ***** válasza:
a Vörösbor egészséges igyál 1-2dl vörösbort,aztán mond,hogy mára elég volt ennyi,belefér.
2015. dec. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
vagy gyenge fröccsöt, mond,hogy fájt a fejed bevettél egy fájdalomcsillapítót így visszafogod az ivást
2015. dec. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Itt mindenki alkoholista (vagy az összes barátja), hogy nem tud kimagyarázni egy estés "nemivást" anélkül hogy terhesnek ne gondolják?


"Bocs, most nem kívánom. Bocs, fáj a fejem, inkább nem tetézném. Bocs, gyógyszert szedek...."


Az meg szimplán tahó, aki alkohollal tukmál annak ellenére, hogy nemet mondtál.

2015. dec. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mond hogy nagyon fájt a fejed, vettél be gyógyszert, így nem ihatsz. Kegyes hazugság.
2015. dec. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szülőknek szeirntem elmondhatjátok karácsonykor, szép meglepetés lenne :)

Baráti társaságanak még nem mondanám, mondd, hogy beget vagy, gyógyszert szedsz, fáj a fejed, fogad, menstruálsz, akármit :)

Amúgy én pozi tesztnél csak 1-2 közeli barátnőmnek mondtam, 7 hetesen anyósnak, és a szüleimnek mondtuk el, 10 hetesen tesóméknak, 13 hetesen kollégáknak.

2015. dec. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én még nem mondanám el a barátoknak. Nekik majd csak a 12-14.hét után. Szemrebbenés nélkül mondhatod, hogy fájdalomcsillapítót vettél be és nem akarsz ráinni.


Én a nagyszülőknek sem feltétlen mondanám el még, de azt majd úgyis érzed. Mindkét tesóm meg akarta várni a 12-t, de végül nem bírták és a 8. hét körül elmondták a szülőknek és nagyszülőknek is.

2015. dec. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!