Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor és hogyan mondtátok el...

Mikor és hogyan mondtátok el a jó hírt a szülőknek, barátoknak?

Figyelt kérdés
Múlt héten pozitív lett a tesztem, a héten megyek nőgyógyászhoz. Egyenlőre még csak a párom és én tudunk róla, de én már úgy elmondanám a családomnak! Ti mikor mondtátok el és hogyan?
2009. aug. 3. 13:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én az orvosi vizsgálat és az első uh után mondtam el.És úgy,hogy elhívtam anyut vásárolni,és mondtam neki,hogy sajnos nem tudok cipekedni... :-)Egyből tudta,hogy mi a helyzet,és a bolt közepén a nyakamba ugrott.Apunak meg utána mutattuk meg az uh képet. :-)

2009. aug. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi megvártuk a 12. heti UH-t,hogy ott mindent rendben találjon az orvos.Kértünk képet is,hogy még hitelesebben tudjuk előadni a várandóságot.Szüleimet elvittük anyósomékhoz,leültettük őket... és mondtam,hogy szeretnénk egy fontos dolgot bejelenteni.Erre apósom rögtön rávágta,hogy jön a baba :-) És ezután vettem elő az UH képet és csak bólogattam.Ők meg a nyakamba ugrottak.Megkértük,hogy az ismerősöknek ne szóljanak mert mi akarjuk elmondani.Ők ezt tiszteletben tartották és hát valahogy hasonló bejelentést tettünk nekik is.Mindenképpen személyesen mondtuk meg,és nem telefonon vagy e-mailon keresztül.

Sok egészséget és boldog babavárást kívánok!

38 hetes

2009. aug. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi is a 12.uh után mondtuk el mindenkinek.Az első terhességemnél rögtön elmondtuk,de sajnos elment,lehetett hallgatni a sajnálkozást.Szóval most óvatosabb voltam...15 hetes
2009. aug. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én 5 hetes voltam, mikor először teszteltem, akkor úgy döntöttünk a férjemmel, hogy nem mondjuk még el. 2 napig bírtam :) Aztán először anyukáméknak mondtuk, spontán, mintha olyan természetes lett volna, aztán anyósomnak.


4 hónapos baba anyukája :)

2009. aug. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A szülőknek és tesóknak 7 hetesen, a barátoknak 12 hetesen. Sajna egyszer már volt vetélésem akkor a teszt után pár napra már megmondtuk és utána jött a baj, bár nem vagyok babonás, most megvártuk az uh-t és a megfelelő pillanatot.

Gratulálok a babához!

31 hetes kismama

2009. aug. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hát, 6 napja csináltam a tesztet, és már nem sokáig bírom magamban tartani...

Köszönöm a válaszokat!

2009. aug. 3. 13:41
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi amint bebizonyosodott a tény egyből elmondtuk a szüleinknek.(kb. 6 héten) (meg én a barátnőimnek) Nem vagyunk babonásak és úgy voltunk vele hogy ha bármi is lesz a babóval nem amiatt lesz mert mi elmondtuk mindenkinek. Vettünk egy pár kiscipőt és anyukámnak meg az anyósomnak a kezébe tettük. Volt meglepődés.... A barátnőim is nagyon örültek.

32 hetes kismami

2009. aug. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


kb. 8 hetesen mentem el nődokihoz, aki elküldött pisi-tesztre. Amikor ott kijött a 100%os pozitív eredmény ; akkor nem bírtunk magunkkal a párommal. Rögtön elsiettünk hozzájuk és mutogattuk, hogy menotest: pozitív! :)

2009. aug. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Na ez az: mikortól "bebizonyosodott tény"?
2009. aug. 3. 13:53
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 5 hetes voltam, amikor a doki megállapította a "terhesség tényét", mi akkor a szülőknek elmondtuk. Előtte 2,5 hónappal már volt sajnos egy missed ab-om, de úgy voltam vele, hogy ha baj van és megint kórházba kerülök, a szülők úgyis megtudják, és jobb nem egyszerre közölni velük a jó és rossz hírt. De őket szigorúan megkértük, hogy senkinek ne mondják. Aztán a 12 hetes uh után már nem titkolóztunk, elmondtuk a barátoknak, a család többi tagjának.

31 hetes pocis

2009. aug. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!