Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor mondtátok meg a szülőkne...

Mikor mondtátok meg a szülőknek, testvéreknek, barátoknak, hogy van baba? Hány hetet kéne várni? Nagyon félek, hogy esetleg előre iszom a medve. ! Mikor biztos, hogy megmarad a baba? És ha felszívódik? Az mitől lehet?

Figyelt kérdés
2009. máj. 15. 09:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim azonnal megtudták, persze a férjem is. Együtt sírunk, együtt nevetünk család vagyunk. Sajnos 10 hetesen együtt sírtunk... :-(
2009. máj. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi elég korán megmondtuk, már a 6-7 héten, bár nálam, szerencsére soha nem volt semmi baj. Ha babonás vagy akkor várj a 12. hétig, azt mondják, hogy utána már kisebb a valószinűsége a vetélésnek.

Amúgy miből gondolod, hogy nálad baj lehet, volt már ilyen?

2009. máj. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tervezem majd, hogy megvárom a 12. hetet. Ez az időpont egy elég nagy vízválasztó a terhességben, úgy tudom. Én úgy gondolom, hogy eddig elég, ha ketten tudjuk. Aztán jó ég tudja, hogy kibírja-e az ember. :-) Ó, bár már ott tartanék én is! :-)))
2009. máj. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A férjemnek azonnal megmondanám, a szülőkkel várnék, legalább 10 hetes korig (bár nem tudom mennyire bírnánk ki). Ismervén őket, úgyis mindkét oldalról dicsekednének, hogy unoka lesz és én nem szeretném, ha hamar világgá kürtölődne a dolog, főleg azért, mert sajnos az elején még bármi közbe jöhet.
2009. máj. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én már a tesztelés másnapján megmondtam a családnak.A környezet is hamar megtudta, mivel táppénzen voltam rögtön, mert volt már előtte két vetélésem.Szerintem a családnak megmondhatod nyugodtan, hisz bízni kell hogy minden rendben lesz, de ha véletlenül mégse(de erre ne gondolj)akkor is joguk van tudni hogy mi történt veled, azt úgysem tudnád eltikolni hogyha véletlenül elvetélnél(de nem fogsz).Hát hogy mikor biztos, azt nem lehet kiszámolni, sajnos sokszor történik baj a 12. hét után is.(nekem is a 18. héten lett baj).De ezt úgyis érzed majd hogy mikor mondjátok el.
2009. máj. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az első terhességemet az első UH után elmondtuk a szülőknek, barátoknak kb. 6 hetes volt a baba. A többiek úgyis megtudták mindenkitől :)

A másodiknál egy kicsit még vártunk, mert spirál mellett lett a baba, nem is igazán tudtuk, hogy mikor készült, mert még szoptattam is. Csak akkor mondtuk el, amikor már kb. 8 hetes lehetett, akkor volt megnyugtató szívhangja, a kb. 6 hetesen még nem látszott semmi. Szóval mi ketten a férjemmel két hétig titkolóztunk. Borzasztó volt.


Mi úgy voltunk vele, hogy azért a családunk és azért a barátaink, mert mindent meg szeretnénk velük osztani: az örömünk és a bánatunk is. Mindenki tudta (legalábbis az elsőnél), hogy lassan szeretnénk babát, biztos, hogy kérdezgették volna, hogy mi újság baba ügyben. Én nem szerettem volna nekik hazudni. Ha bármelyik babával valami gond lett volna, akkor pláne rosszul esett volna, hogy kérdezgetnek.


Akkor biztos a baba, amikor a kezedben tartod. Sajnos nem csak az első 12. hétben fordul elő, hogy elmegy, de akkor a legvalószínűbb.


Megértem, ha valaki esetleg rossz előzmény miatt meg akarja várni a 12. hetet, de én nem tudnám az anyukám és az anyósom előtt eltitkolni. Becsapásnak érezném. Abban a két hétben, amikor még csak mi ketten tudtuk a férjemmel, kerültem őket nagy ívben.

2009. máj. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Én a páromnak sem a +teszt után mondtam el, hanem előbb elmentem a dokihoz. Nah, az a 4 nap titkolózás szörnyű volt. A teszt után rögtön hívtam anyát, mivel épp készültem hozzá külföldre dolgozni, hogy most mi lesz. Ő megnyugtatott, minden nap beszéltünk, míg nem mondtam el a páromnak. A sógornőm védőnő, vele mentem el dokihoz, úgyhogy tesómék is hamarabb tudták, mint a párom. Ekkor voltam 6 hetes. A következő hétvégén meg bejelentettük az ő szüleinek. Nagyon örültek, mert náluk első unoka. Nem szabad arra gondolni, hogy mi lesz, ha... Biztos minden rendben lesz!
2009. máj. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi meg szerettük volna várni a 12. hetet, de sajnos nem úgy alakult, a 9. héten.

Nem mondtuk el senkinek, szerintem nem becsapás. Akinek már volt hasonló esete tudja, hogy elég nagy megrázkódtatás, nem hiányzik még, hogy sajnálkozzanak, kellemetlen kérdéseket tegyenek fel, rémhíreket találjanak ki, kibeszéljenek a hátam mögött, mikor épp eléggé meg van a maga baja az embernek, mind lelkileg, mind testileg is. Nem utolsó sorban nem akartam fájdalmat sem okozni a szülőknek, mert tudom, hogy már ők is nagyon várják az unokát. A barátnők, kollégák pletykálkodásait meg ne is említsük.

Mi nem sokára újra próbálkozunk és most is ki szeretnénk majd várni a 12. hetet.

2009. máj. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az első gyermekünket azonnal elmondtuk ahogy kiderült. A második babánknál ahogy a teszt pozitív lett, azt is azonnal elmondtuk, 4 hetes voltam.

A harmadikat a gyermekeinknek azonnal elmondtuk, a családdal várni szerettünk volna még a szívhangig, főleg azért, mert mindkét szülőpár szerint a 3 gyerek már sok. Így egy kicsit húztuk volna még az időt. Vártuk a szívhangot minden héten, de sosem indult el, a 9. héten megműtöttek.

A nagyobbik gyermekünk nagyon rosszul viselte a helyzetet, főleg mert már a suliban is elmondta mindenkinek. Az én anyámnak hónapok múltán mondtam el, hogy volt egy babánk, a párom szülei mai napig nem tudják. Ez a mi tragédiánk és nem akartuk, hogy sajnáljanak, siránkozzanak.

Most ismét babát várunk, 10 hetes vagyok, minden rendben van. Most senki nem tudja még a férjemen kívül és még várunk. Nem tesszük ki megint egy esetleges vetélésnek a gyermekeinket és a szüleinket sem. Ha már úgy fog történni, elég ha mi tudunk róla.

Várunk...nem tudom meddig...amíg enyhülnek a mi félelmeink is.

2009. máj. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a fiammal mikor terhes lettem, már a 7-8.héten elújságoltuk mindenkinek, mondván velünk nem történhet baj, meg nem hiszek én az ilyesmiben...

Aztán mikor kistesóval próbálkoztunk később, akkor is elmondtuk, hát nem kellett volna, sajnos nem maradt meg a baba (nyilván nem az elmondás miatt de nagyon xar volt mert a hír ugye terjed és nagyon kellemetlen volt mondani h nem, nem lesz kisbaba aug.végén..)

Szóval mikor újra próbálkozhattunk, én bizony nem mondtam senkinek se 12.hétig de nem is sértődött meg senki, pont ezért mert látták milyen rossz volt az előzővel:(

És az hogy a 10-12.hét után felszivódjon a terhesség vagy történjen vele vmi az nagyon ritka...

2009. máj. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!