Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor mondtátok meg a szülőkne...

Mikor mondtátok meg a szülőknek, testvéreknek, barátoknak, hogy van baba? Hány hetet kéne várni? Nagyon félek, hogy esetleg előre iszom a medve. ! Mikor biztos, hogy megmarad a baba? És ha felszívódik? Az mitől lehet?

Figyelt kérdés
2009. máj. 15. 09:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
9:47-es vagyok megint. Nagyon örülök, hogy feltetted ezt a kérdést! Mindenki nagyon nagyon hasznosakat írt! Eddig én úgy gondoltam, hogy mindenképpen 12. hétig várnánk, de elgondolkodtattak azok a válaszok, akik a korábbi bejelentés mellett érvelnek. Azt hiszem, mindkét oldalban van ráció, teljesen jogos az a nézet is, hogy család vagyunk jóban, rosszban. Nálunk volt a családban olyan is, hogy mindenki tudta már, hogy baba lesz, nem csak a legszűkebb család, aztán baj lett. :( Igazából szerintem az, hogy kinek mikor jó, hogy elmondja, az attól függ, hogy ha neadjisten baj van, mi lenne jobb neki. Van, akit zavar a sajnálkozás, van, akinek erőt ad az, ha érzi, hogy sokan aggódnak érte, szorítnak neki. Szerintem ez emberfüggő. Persze soha nem szabad erre készülni, de szerintem érdemes ezt ebből a szemponból átgondolni.
2009. máj. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajna volt egy vetélésem akkor azonnal elmondtuk mikor a teszt pozitív lett, a mostaninál 7-8 hetesen mondtuk el a családnak, a barátoknak a 12 hét után. Mára 19 hetes vagyok. Ne gondolj rossz dolgokra, csak arra hogy minden rendben lesz!
2009. máj. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 ketteske ***** válasza:
100%
Én a párom és az anyukámnak azonnal elmondtam, a többieknek, meg csak akkor amikor személyesen találkoztunk velük. Csak emiatt külön nem hívtunk fel senkit telefonon, így volt, aki elég későn értesült róla. Mi úgy gondoltuk, hogy nem azért fog elmenni a baba, mert elmondtuk az ismerőseinknek, hogy útban van. Egyeseknek csak akkor tünt fel, hogy babát várunk, amikor már nagy volt a pocim. Sajnos így is bekövetkezett a tragédia a 26. héten, de ettől még nem lettem babonás.
2009. máj. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Annyira aranyosak vagytok!Nagyon hasznos mindegyik!:)Azt hiszem talán 8-10 hétig még magamban tudom tartani,persze a párom már tudja!De anyának nem elmondani...nem tudom bírom-e!Nagyon köszönöm!6 hetes vagyok és eddig semmi baj nincs!
2009. máj. 15. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!