Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kérlek titeket ne ítéljetek...

Kérlek titeket ne ítéljetek el?! Hogyan tudnék leszokni végre?

Figyelt kérdés
15 éve dohányzom, nagyon szeretek cigizni, napi 1, másfél dobozzal elszívtam eddig, mióta tudom hogy babát várunk azóta "csak" 3 szál, max 4et szívok naponta, de nagyon szeretném letenni teljesen, mert tudom hogy rossz. Tapasztalatokat szeretnék, nem azt, hogy rossz anya vagyok, meg az ösztönök,... nagyon rosszul érzem magam már miatta, segítsetek! 13hetes km
2010. márc. 23. 07:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Gondolj bele, hogy milyen problémái lehetnek az ártatlan kis csöppségednek amiatt, hogy nincs elég akaraterőd. Én elhiszem, hogy a nikotinéhség nagyon nagy úr, de szerintem az anyaság, az anyai ösztön egyből felülír mindent. Talán ha belegondolsz, hogy születhet emiatt beteg babád, és hogy akkor mit fogsz érezni, talán segít, hogy letedd a cigit. Ne halogasd, minden egyes szállal károsítod a picikédet!!!

Rengeteg nőnek nem lehet babája, pedig mindent megtenne érte. Ha te ilyen szerencsés vagy, hogy anyuka lehetsz, akkor ez az érzés töltse ki azt az űrt is, amit a nikotin hiánya okoz! Nekem anyukám 30 évig dohányzott, aztán volt egy beszélgetésünk, megkérdeztem, hogy tényleg fontosabb-e neki a cigi, mint hogy engem egészségesen felneveljen... a következő naptól letette a cigit. Ez 3 éve volt, azóta sem gyűjtott rá. Szóval egyszerűen hagyd abba, és kész!

2010. márc. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, és köszönöm az észérveket. Igazad van tudom, és vártunk egy évet a babánkra, és amikor feladtam pont akkor sikerült. Nagyon szeretem is Őt. Rettenetes a lelkiismeretem.
2010. márc. 23. 07:41
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Vedd meg a legalacsonyabb nikotintartalmú cigit,egyik barátnőm azt a vékonykát vett,és amikor már nagyon érezte hogy nem birja tovább,akkor rágyujtott,beleszivott párat,aztán eldobta.Igy sikerült neki redukálnia minimálisra,pár hét után már elég volt neki egy-két slukk egy nap.
2010. márc. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Mivel úgy nem tudtad letenni hogy lecsökkentetted, ezért azt ajánlom egyik napról a másikra próbáld meg. Az első pár hét maga lesz a pokol, de utánna büszke leszel magadra, hogy szereted annyira azt a kis picurt, hogy ő érte mindent!!!
2010. márc. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne arra gondolj, hogy úristen, le kell tennem a cigit, hanem arra, hogy milyen jó, hogy végre megfogant a pici babátok!

Ha nem megy egyszerre, akkor csökkentsd le két szálra, majd egyre, és utána nem fog kelleni. Gondolj arra, hogy az életedet adnád azért a pici babáért, de néhány szál cigit nem adnál oda érte?

Foglald le magad, és ne arra koncentrálj, hogy rágyújts, hanem nézegess interneten babákról készült uh-t, nézz utána, mekkora most, éppen mi fejlődik, hogyan nő:)

Nevezz meg egy helyet, és kizárólag ott lehessen rágyújtani, utána meg próbáld elkerülni. Legyen nehezen megközelíthető hely.

Kérd meg a családot, néhány napig legyen veled mindig valaki, aki eltereli a figyelmedet, ha rá akarnál gyújtani.

Menj el kisbabás barátnőhöz, és legyél ott egész nap, nem is akarsz majd ott rágyújtani.

HIdd el, egy-két héten belül nem fogsz dohányozni egyáltalán, de én bízom abban is, hogy már ma el tudod kezdeni a teljes leszokást!

Csak kitartás, olyan sokat vártál arra a picire, adj hát neki esélyt, hogy teljesen egészségesen növekedhessen! Tudom, hogy nem könnyű, nekem sem volt az, de ahogy én is, úgy te is meg tudod csinálni!

ҝ

2010. márc. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%

Gondolj arra, hogyha megszületik a baba akkor milyen iszonyú elvonási tünetei lesznek. Addigra már annyira hozzászokik a nikotinhoz, hogy iszonyú kínok között kell átállnia a nikotin nélküli életre.

Arról nem is beszélve, hogy méhen belül is károsodhat a cigitől.

Annyi minden történhet egy babával, amit nem tudsz kivédeni!

Így amit lehet tegyél meg az érdekében!

Gondolom nem könnyű, bár én soha nem dohányoztam.

De hidd el soha nem bocsátanád meg magadnak, ha Te okoznál Neki rosszat!!!!

2010. márc. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm lányok, nagyon kedvesek vagytok. Igen, most sok erőt adtatok Ti is nekem a leszokáshoz, úgy érzem meg tudom csinálni! Meg akarom csinálni! Ma már egyáltalán nem gyújtok rá, és holnap megírom nektek hogy bírom! De szerintem jól fogom, mert a legjobbat szeretném a babámnak. Köszönöm nektek!
2010. márc. 23. 07:55
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én amint pozitív lett a tesztem, azonnal leraktam.Pedig előtte 9 évig cigiztem, és én is szerettem dohányozni.A pici váratlanul jött, már előbb abba akartam hagyni.Fura, de meg is undorodtam tőle.Rá se bírtam nézni.Azóta sem szívtam egy slukkot sem.Mert már nemcsak a saját életemről van szó.Én nem ítéllek el, csak az a furcsa nekem, hogy tudod, hogy terhes vagy, és ez sem ad elég erőt a leszokáshoz.A baba minden egyes cigit veled együtt szív, ráadásul nem tudja megválasztani, hogy füstben van -e vagy sem.Hiába csökkented, ugyanolyan káros.Hidd el, én tudom, miről beszélek, hisz dohányos voltam.Mégis,a gyerekem egészsége mindennél fontosabb!!Próbálj meg így gondolkodni, és egyik napról a másikra TEDD LE!Nincs gyengébb cigi, nincs kevesebb cigi, ne áltasd magad.De ez csak az én véleményem.Rajtad múlik, hogy mit teszel.
2010. márc. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Helló! Mi is 1 évig próbálkoztunk a babával és amikor letettem róla, az utolsó pillanatban derült ki, hogy mégis érkezni akar hozzánk. Imádtam cigizni, de mikor 6 hetesen elemntem a dokihoz és láttam a picit, hogy ver a szive, elszívtam az utolsó szál cigimet. Azóta, is van, hogy megkívánom, főleg, hogy a párom néha rágyújt, de ilyenkor mindig felvágok valami gyümölcsöt és ízlésesen tálalom magamnak, vagy eszek egy kis csokit, finomságot. Szóval lekötöm magam és működik. Most 15 hetes vagyok és még nem vagyok benne biztos, hogy ha már nem fogom szoptatni a babám nem gyújtok rá, de az is lehet, hogy addigra már nem is fog hiányozni. De a babáért mindent!!!!! Drukkolok neked, hidd el sikerülni fog.
2010. márc. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Remélem hamarosan azt írod,hogy lányok sikerült letenni a cigit.Sok erőt és kitartást kívánok!Tudom nagy akarat erő kell,de a baba érdekét nézed,hogy ő rendbe legyen,ahogy telik az idő sok dolgot meg kell venned mint a picinek és magadnak,amire sok pénz kell.Amit a cigire szánsz,tedd el későbbre mikor veszed meg a kis ruhákat vagy éppen ami kell.Mert sok mindent kell venni főleg ha első kis babád.Boldog babavárást kívánok!29hetes km
2010. márc. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!