Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » AKIK dohanyoztak terhesseg...

AKIK dohanyoztak terhesseg alatt, hanyadik heten szuletett a babotok es hany kiloval?

Figyelt kérdés
2010. márc. 16. 09:39
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
63%
39.hét 3720g 52 cm kb.10 szál naponta....én is azt mondom hogy inkább genetika
2010. márc. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
76%

Ismerősöm a kiirt időpont előtt 1 hónappal szülte meg a fiát nemrég császármetszéssel és agyvérzéssel kis súllyal!!

Napi egy doboz cigit elszívott!!


Azok a kismamák akik lelkiismeretfurdalás nélkül rágyújtanak miközben érzik hogy a baba mocorog,azok SZÁNALMASAK!

Ennyire nem lehet valaki akaratgyenge!


37 hetes kismama aki ERŐS dohányos VOLT a terhesség előtt!!!!!

2010. márc. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
41%

Sajnálom az ismerösöd babáját,de nem bizonyitott tény,hogy a cigi miatt lett koraszülött és agyvérzéses! Lehet,ha nem cigizett volna,akkor is ez van! A koraszülötteknél gyakori az agyvérzés. És rengeteg koraszülött van,akinek az anyja soha életében nem cigizett!

Olvastam egy kutatási eredményt,hogy a cigis terheseket összehasonlitották a nem cigisekkel, az eredmény összességében annyi,hogy kb 200 g-mal születtek kisebb súllyal a cigizö nök gyerekei. Nem hiszem,hogy ez olyan tragikus eredmény! Nekem igy is nehéz volt a 3700 g-os babámat megszülni,nem lett volna jó,ha 4 kg lett volna.

2010. márc. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
43%
ez már itt mindennapos téma lett. és sajnos úgy látom ,hogy a cigis kismamák teljesen nyugodtak, nem izgatják túl magukat, mindent megmagyaráznak. persze genetika!!! minek esik teherbe egy ilyen nő? nem elég, ha valakinek erős gyógyszereket kell szednie vagy más probléma van? ezek meg élnek, mint Marci hevesen.. gratulálok 10-12 szál! megáll az eszem, legalább próbálnátok levinni 3-4-re!! ez terjedőben van!!! tényleg nem a súly a lényeg, hanem olyan agyi folyamatok, amiket, lehet, hogy csak 10-15 év múlva tapasztaltok! lassan, már az lesz a kivétel, aki nem dohányos, ha ez így folytatódik. egyáltalán, mit csodálkoztok, mikor már 14-15 éves kortól szívjátok, fogamzásgátlóval együtt, persze, utána meg nem tudtok leszokni, mire babát akartok úgy 30 körül. én nem engedném, hogy az a kismama, aki nem is próbálkozik leszokni, szülési segélyt meg egyéb juttatásokat kapjon! majd, ha elfogy a gyed, akkor a csp-ból veszitek a cigit, a babakocsit meg félkézzel toljátok, majd, egyikben a cigivel. utána persze, sajnos nem megy a szoptatás, hát nincs tej.... dehogynincs, csak a nikotin töményebben benne van a tejben, mint a méh vérkeringésében. de a méhlepény ilyen adagban fekete lesz, és ezt látja ám a szülésznő meg az orvos is, csak nem köti az orrotokra. ezeket nevezem anyának!!!.
2010. márc. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
65%
200g? Szerinted csak itt mutatkozik meg? Ott is kárt teszel ahol nem olyan kézzelfogható!! Azért kisebb, mert nem kap elég oxigént, tápanyagot, nem egyszerüen kisebb lesz!! Genetika? Röhögnöm kell! Azért mert xy-nak nem lett baja, vagy másra fogja, attól nem biztos, h a tiédnek sem lesz! A bajt meg genetikára fogjátok, azt meg elhiszitek, hogy pár embernek nem lett baja???
2010. márc. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
65%
Nem bizonyított tény, hogy káros a babára????? Hát el kell, hogy keserítselek: NAGYONIS BIZONYÍTOTT!
2010. márc. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

A kerdesree kene valaszolni, nem itt okoskodni! Ha valami mondandod van tedd fel a sajat kerdesedet! Koszi!


Koszonom, aki normailsan valaszolt a kerdesemre!

2010. márc. 16. 15:44
 18/34 anonim ***** válasza:
37%
Én első babámmal leszoktam a cigiről, 37 hétre 2860 gr-mal született. Most várom a másodikat, sajnos nem igazán sikerült letenni, elszívok néhány szálat (bár utána nagy a lelkiismeret furdalásom), de csak úgy ha senki nem látja. Most 31 hetes vagyok, minden rendben, egészségesek vagyunk, gyönyörűen fejlődik és nagyobb lesz a tesónál! Szerintem nem kellene egymást lecseszni, mindenki maga dönti el. Sok olyan nőnek születik beteg gyereke meg koraszülöttje, akik soha nem is cigiztek. Meg egyébként is: nézzétek meg a sok alja népet, akik magasról lesz.rják a terhességüket, nem törődnek semmivel, kukáznak, napi 2 doboz cigi, vitamin nuku, vizsgálatok semmi, otthon megszülnek, vagy valahogy, és lesz egy egészséges, gyönyörű gyerekük. Ez így igazságos? Lecseszni pár szál cigiért? Na ne már. Annyi egészségtelen dolgot megeszünk, meg beszívunk...
2010. márc. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
66%
Bocsi, de megkérdezhetem, hogy miért lett minden normálisan válaszoló (is) lepontozva? Mi nem tetszik?
2010. márc. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 LN09 ***** válasza:
62%

24 hetes ikres kismami vagyok.

11 hetesen be kellett feküdnöm a kórházba. Elég sok kismami volt akik nagyon sokat mentek le cigizni. Én nagyon haragúdtam rájuk, de végülis nem az én dolgom. Egész terhességük alatt semmi problémájuk nem volt. Volt olyan aki még túl is hordta a babáját.


Engem csak az szomorít el, hogy velem 24 hetesen mennyi rossz történt. Pedig odafigyelek mindenre. 24. héten ott tartok, hogy a babáim leálltak a fejlődésben és 2 ill. 4 héttel le vannak maradva. Ki tudja mikor szülök meg ( mert biztos nem 40. héten ), és milyen súlyú babákat, és vajon egészségesek lesznek-e.

Pedig nem dohányzok, nem iszok, nem vagyok alja nép, és stb.


Mondjuk a napi 10 szál tényleg sok.

Jah és volt olyan kismami akinek méhszájzáró műtétet csináltak, feküdt 8-10 órát, le sem folyt az infúzió, és már ment is le cigizni. Jött-ment. Másnap!!! pedig hazaengedték. Engem meg 5 nap után sem akartak, holott teljesen jól voltam.

Nah, mindegy. Aki akar dohányozzon, ezen sajnos nem tud senki változtatni.

2010. márc. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!